Symulator Czołgu [PC]

Tank Simulator. Tank Simulator to symulator, w którym przejmujemy kontrolę nad jednym z dwóch czołgów z okresu II Wojny Światowej. Do wykonania jest szereg misji zakładających między innym staczanie walk z wrogimi maszynami czy niszczenie wyznaczonych budynków. Akcja pokazywana jest z perspektywy trzeciej osoby, a model sterowania jest bardzo uproszczony.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Symulator Czołgu data premiery gry na PC:

11 grudnia 2010 ( światowa data premiery )

02 grudnia 2011 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Tank Simulator:

Panzer Elite Action
World of Tanks

symulatory, czołgi, wojenne

Symulator Czołgu to gra, dzięki której możemy wcielić się w rolę operatora tytułowej maszyny wojennej i wziąć udział w bitwach rozgrywanych na obszernych mapach. Za przygotowanie opisanej produkcji odpowiedzialne jest niemieckie studio UIG Entertainment, specjalizujące się w wydawaniu różnego rodzaju symulatorów (lotniska, gospodarstwa wiejskiego, prac drogowych i wielu innych).

Autorzy oddali do naszej dyspozycji dwa modele czołgów z okresu II Wojny Światowej. Sherman Firefly to brytyjska odmiana bardzo popularnego amerykańskiego czołgu M4 Sherman, która intensywnie była wykorzystywana przez Aliantów, zaś Tiger I to model ciężkiego czołgu, który był używany w bitwach przez oddziały III Rzeszy. Obie wspomniane maszyny pojawiają się w grze w swoich oryginalnych barwach, różniąc się ponadto między sobą zwrotnością, siłą ognia czy wytrzymałością na ostrzał przeciwnika.

Główny tryb rozgrywki stanowi kampania, której kolejne misje są ze sobą ściśle powiązane. W zależności od rodzaju scenariusza gra może na nas na przykład wymusić dokonywanie bardzo precyzyjnych ataków na wrogie instalacje czy zrównywanie całej okolicy z ziemią. Akcja pokazywana jest z perspektywy trzeciej osoby, zaś sama gra cechuje się bardzo uproszczonym modelem sterowania opartym na kontrolowaniu czołgu z pomocą klawiatury i myszy. Na uwagę zasługuje obecność cyklu całodobowego, a całość wzbogacana jest między innymi przez efektowne eksplozje czy zaawansowane efekty dymu i ognia.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 6.3 / 10 na podstawie 132 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 49,90 zł

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium IV 2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 750 MB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


phantomPL  2012-12-02 - 20:53

Hej ta gra to suchar :)

3.5

KubaAseph  2013-04-06 - 13:32

Na okładce piszą o 30 czołgach, widoku z pierwszej osoby itp. DLA MNIE TA GRA TO BADZIEW DROŻSZY OD GTA VC!!!

bananka18  2013-10-12 - 21:50

gra dosyć fajna

Mihu44  2014-03-27 - 20:52

Czołg jeździ jak szalony, nie potrafi przejechać przez płot, gdy wjadę w drzewo to się zatrzymuje a nawet potrafi podskoczyć. Zdarzyło mi się nawet raz wywrócić, a czołg o dziwo sam potrafił się obrócić z powrotem na gąsienice. Mapy nudne do bólu, czołg nie potrafi trafić do celu z 3 metrów a karabin maszynowy potrafi niszczyć budynki (lol). Gra wymaga nawet PhysX (dla "realizmu"), dzięki czemu czołg zachowuje się jak pudełko po butach. Gra to totalny badziew, żałuję że dałem te 9,99 w Biedronce...

banan1000  2014-10-04 - 09:55

4/10 jedynie fajna była misja ze składem paliwa