Sideway: New York [PC]

Sideway: New York to utrzymana w komiksowej stylistyce platformówka z elementami przygodowymi. Utalentowany, młody graficiarz przypadkowo trafia do dwuwymiarowego świata pokrytych malunkami nowojorskich murów. Tytuł stanowi połaczenie poziomów dwuwymiarowych z trójwymiarowymi.

wersja językowa:
angielska

Sideway: New York data premiery gry na PC:

15 listopada 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

15 listopada 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do Sideway: New York:

Trine
Super Meat Boy
Capsized

Przygodowe, platformówki, indie, przygodowe gry akcji

Sideway to wspólne przedsięwzięcie studia Playbrains, które w dorobku ma m.in. popularną strzelaninę Madballs in Babo: Invasion, agencji interaktywnej Fuel Industries oraz specjalizującej się w animacjach firmy W!ldbrain. Tytuł stanowi odważne połączenie platformówki i przygodówki, w którym mieszają się światy 2 i 3D.

Akcja gry rozgrywa się w Nowym Jorku. Główny bohater o imieniu Noz jest wschodzącą gwiazdą w kręgach subkultury graficiarzy. Podczas jednej z nocnych eskapad przypadkowo zostaje wciągnięty przez dziwny wir i przedostaje się do dwuwymiarowego świata nowojorskich fasad. Razem z grupą oddanych przyjaciół, zarówno tych 2- jak i 3D, Noz musi stawić czoła przeciwnikom, pokonać wiele przeszkód i znaleźć sposób powrotu do swojej rzeczywistości.

Sideway wyróżnia się przede wszystkim komiksową stylistyką. Dotyczy to w równym stopniu fabuły jak i występujących postaci. Oprawa graficzna gry stoi na wysokim poziomie. Przedstawiony świat w widoku 2 i 3D jest niezwykle żywy. Za animacje w Sideway odpowiadają twórcy kreskówek z uhonorowanego nagrodą Emmy telewizyjnego programu The Ricky Gervais Show.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium IV 3 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7

komentarze czytelników


ax2wal  2011-11-20 - 15:16

Ogólnie to bardzo fajna gierka grałem w demo i powiem, że zaciekawiła mnie ta produkcja.Myślę nad kupnem tej gierki

helias16  2011-12-01 - 09:19

świetna gra szczególnie jak ktoś lubi hh