Inazuma Eleven [DS]

Inazuma Eleven jest połączeniem cRPG-a z grą piłkarską. Jako młody zawodnik musimy zebrać drużynę będącą w stanie pokonać wszystkich rywali w rozgrywkach futbolowych. Gra została stworzona przez Level-5.

wersja językowa:
angielska

Inazuma Eleven data premiery gry na NDS:

22 sierpnia 2008 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

29 stycznia 2011 ( Europejska premiera )

gry podobne do Inazuma Eleven:

Inazuma Eleven 2: Firestorm
Football Academy
Football Director DS

RPG, RPG akcji

Level-5 jest niezależnym, japońskim producentem gier wideo. Firma ma w swoim dorobku sporo tytułów na wiele konsoli, ale ostatnio specjalizuje się zwłaszcza w przenośnych urządzeniach firmy Nintendo. Jedną z najbardziej znanych serii w dorobku studia jest seria Professor Layton.

Głównym bohaterem Inazuma Eleven jest niejaki Mark Evans (w japońskiej wersji Endou Mamoru), młody utalentowany bramkarz, a zarazem wnuczek nie żyjącego, ale niegdyś bardzo znanego w Japonii futbolisty. W mieście, w którym mieszka Mark panuje zupełny zastój w piłce nożnej, dlatego ambitny zawodnik postanawia na własną rękę stworzyć klub piłkarski z prawdziwego zdarzenia.

Rozgrywka w Inazuma Eleven jest podzielona na dwa obszary. Pierwszy z nich nawiązuje swoim wykonaniem do prostych gier cRPG. Główny bohater porusza się zatem po wirtualnym świecie (na górnym ekranie pojawia się wtedy mapa) i rozmawia z napotkanymi postaciami. Z jednymi może prowadzić pojedynki, a innych wcielać do swojej drużyny. Autorzy przygotowali ogromną bazę postaci o różnych możliwościach piłkarskich.

Drugą część rozgrywki stanowią mecze. Podobnie, jak w prawdziwych spotkaniach nasi zawodnicy mogą dryblować, podawać, odbierać piłki rywalom czy wykonywać wślizgi. Istnieje również opcja wykonywania nietypowych, efektownych strzałów i zagrań, przy których włączają się specjalne animacje. Podczas spotkania możemy też w każdej chwili przejść do uproszczonego ekranu taktyki, aby lepiej poustawiać naszą drużynę.

Tytuł charakteryzuje się typowo mangową oprawą wizualną i dużą ilością kolorów. Na potrzeby gry stworzono również dużą liczbę animowanych wstawek pojawiających się zarówno podczas eksplorowania świata, jak i w czasie piłkarskich spotkań.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

komentarze czytelników


legolas14  2012-07-12 - 14:14

super

@@@@MikruS$@@@@  2013-11-17 - 23:11

dobra gierka nie aż tak jak dwójka i trójka ale mi się w nią fajnie grało i nawet fabuła jest w miare zgodna z serialem

popv1318  2014-01-05 - 15:59

najgorsza gra to stare gówno to jest moje zdanie :)