The Sims Social [WWW]

The Sims Social jest przeglądarkową wersją popularnego symulatora życia. Produkcją gry zajęło się studio Playfish na zlecenie koncernu Electronic Arts, który posiada prawa do marki The Sims. Korzystając z aplikacji dostępnej na portalu społecznościowym Facebook, gracze mają okazję stworzyć własnego bohatera i pokierować jego codziennym funkcjonowaniem.

wersja językowa:
angielska

The Sims Social data premiery gry na WWW:

09 sierpnia 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

09 sierpnia 2011 ( Europejska premiera PAL )

09 sierpnia 2011 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do The Sims Social:

Kim Kardashian: Hollywood
Cafeland

inne, ekonomiczne, życie, sandbox, facebook, sieciowe

Uwaga: 14 czerwca 2013 roku firma Electronic Arts zamknęła grę oraz zaprzestała jej dalszego rozwoju i wspierania.

The Sims Social to odsłona jednej z najpopularniejszych serii w historii gier wideo przeznaczona dla użytkowników portalu społecznościowego Facebook. Za jej produkcję odpowiada studio Playfish, specjalizujące się w grach przeglądarkowych.

Podobnie jak w innych częściach cyklu, w The Sims Social tworzymy własnego bohatera przy pomocy rozbudowanego edytora postaci. Wybieramy jego typ osobowości, rysy twarzy i ubranie, a następnie przejmujemy kontrolę nad jego codziennym życiem. Tym razem jednak wchodzimy w interakcję przede wszystkim z Simami znajomych z Facebooka.

Głównym celem gracza jest utrzymanie głównego bohatera w jak najlepszym nastroju, co wyrażane jest poprzez sześć wskaźników. Są to kolejno: relacje z innymi Simami, rozrywka, apetyt, higiena, potrzeby fizjologiczne oraz senność. Po pewnym czasie poziom każdego z nich zaczyna spadać i wtedy zadaniem gracza jest jak najszybsze poprawienie ich stanu poprzez zlecanie bohaterowi wykonywania odpowiednich czynności.

W The Sims Social mamy szansę nawiązać wirtualne romanse odwiedzając sąsiadów, rozwijać talenty i zbudować dom, jakiego zawsze pragnęliśmy. Większość aspektów rozgrywki jest doskonale znana fanom cyklu, więc przy pierwszym kontakcie z tytułem poczują się oni jak w domu. Usprawnienia i modyfikacje wiążą się przede wszystkim ze społecznościowymi możliwościami Facebooka – możemy więc wysyłać zaproszenia i wiadomości, a także korzystać z innych opcji specjalnie zaprojektowanych przez twórców gry.

Wykonując większość czynności otrzymujemy pieniądze, dzięki którym, za pośrednictwem umieszczonego w grze sklepu, możemy kupować elementy wystroju wnętrz, dekoracje, rośliny do ogródka, a także rozpoczynać prace budowlane nad nowymi pomieszczeniami. Dla osób chcących pochwalić się znajomym unikatowym wnętrzem twórcy przygotowali dodatkowe przedmioty, które można nabyć za tzw. SimCash. Jest to wirtualna waluta, którą można pozyskać tylko za prawdziwe pieniądze.

Oprawa gry jest barwna i kreskówkowa, przez co prezentuje się lepiej od większości tytułów na Facebooku. Sposób przedstawienia akcji i ułożenie kamery przypomina z kolei pierwszą część cyklu. Za pomocą odpowiednich przycisków wybieramy poziom zbliżenia. Osoby dysponujące słabszym sprzętem mogą także zmniejszyć jakość grafiki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Wykorzystuje: Facebook  
Ocena gry 6.8 / 10 na podstawie 133 ocen czytelników.  

The Sims Social - recenzja Simów na facebooka

The Sims Social - recenzja Simów na facebooka (PC) (WWW)

"Największe kontrowersje w przypadku systemu mikrotransakcji wzbudza przelicznik SimCash na złotówki. Sprawdziwszy obowiązujące ceny, można dojść do wniosku, że z pewnością nie są one dostosowane do polskiego gracza. Płacąc kartą, w zamian za przelanie prawie 30 złotych, otrzymujemy 72 SimCash. Pula ta pozwala na zakup jedynie kilku bardziej ekskluzywnych mebli. Żeby było jeszcze ciekawiej, osoby, które wybiorą płatność SMS, na podobną sumę SimCash muszą przeznaczyć ponad 70 złotych! Nie wiem jak Was, ale mnie taki przelicznik w żaden sposób nie motywuje do inwestycji..."  więcej

The Sims Social trailer #1

The Sims Social trailer #1 [1:12]

komentarze czytelników


G.A.N.G.S.T.A  2011-08-10 - 10:14

Coś nowego :D

Wielka_Wieśniara  2011-08-10 - 10:34

Czekam :)

Cyber Rekin  2011-08-10 - 10:37

To już nawet gry na fejsbuka trafiły do encyklopedii?! Śmierć fejsbukowi!!!

Nikodemsky  2011-08-10 - 12:55

Zastanawiało mnie właśnie dlaczego zamieszczane są gry z Facebook'a, skoro są one dostępne tylko dla zarejestrowanych na tym portalu społecznościowym to nie jest to do końca "ogólnodostępne", gry via www powinny być tylko publikowane od niezależnych producentów.

Kaliszek  2011-08-10 - 18:41

[3] ...

Gikkiri  2011-08-11 - 15:35

@Kaliszek, też bym chciał w to wierzyć... wiem, że Anonimowi są dobrzy, PSN ładnie roznieśli, ale jak dla mnie z Facebookiem będzie im trudniej... tym bardziej, że PSN zaatakowali z zaskoczenia, a tutaj uprzedzili ich, więc nawet jak atak się im uda, to na drugi dzień FB wróci do normalnego trybu... oni mają tam tyle serwerów i kilka ładnych kopii zapasowych, że ciężko by było zmieść ten serwis z powierzchni ziemi całkowicie i nieodwracalnie... ale cóz, jestem dobrej myśli i życzę im powodzenia :)

eazyey  2011-08-12 - 12:04

niemam nic przeciwko facebook'owi ale hakerzy będą musieli się porządnie trudzć.... są hakerzy którzy bronią facebook'a

wojtul  2011-08-16 - 14:26

Co wy macie do tego Facebook'a ludzie? Co on wam szkodzi?!

wojtul  2011-08-16 - 23:30

Mimo, że w gry na Facebook'u nie gram, to ten tytuł postanowiłem wypróbować. Wiele osób narzeka na Simsy, ale bądź co bądź jest jedną z najlepiej (jak nie najlepszą) sprzedawanych obecnie gier. Nie ma więc co się dziwić dlaczego EA wydaje popularne Simy na różne konsole ( w tym na platformę Android), tworzy nowe odłamy gry (Średniowiecze) oraz "umieszcza" na najpopularniejszym serwisie społecznościowym. The Sims Social to typowe "okrojone" do wersji przeglądarkowej Simy z bardzo kolorową i ładną dla oka grafiką oraz mnóstwem różnych opcji społecznościowych. Jak w każdej grze na FB możemy dzielić się swoimi osiągnięciami na tzw. "tablicy" czy zapraszać znajomych do zabawy. Nasi znajomi, którzy dołączają do gry to "sąsiedzi" (Neighbors), z którymi możemy się spotykać. Na samym początku, jak w każdej "simowatej" grze, tworzymy własną postać. Opcji jest dość sporo: wybieramy fryzury, kształt nosa, brwi, warg, blizn, na ubiorze poprzestając. Mechanika samej gry również jest prosta: zaczynamy w małym umeblowanym domku, w którym możemy wykonywać najróżniejsze czynności życiowe: śpimy, jemy, myjemy się i wypróżniamy. Oczywiście obowiązkowa jest rozrywka: oglądamy telewizję, gramy na komp ...

MrDraiger  2011-08-17 - 15:23

Anonymous Atakujcie ! Czekamy na to jak na zbawienie ! Śmierć FESJBUKOWI!

WoeddBlath  2011-08-24 - 04:04

Niedobrze mi się już robi jak widzę komentarze w stylu "śmierć fejsbukowi" itd.. dopóki Anonimowi nie uprzedzili o ataku, a na stronach internetowych nie zaczęły się pojawiać artykuły udowadniające, że Facebook sprzedaje Nasze dane, to wszyscy Facebooka wielbili, porzucali Naszą-Klasę "bo nie podobał im się regulamin".. LITOŚCI.. Nagle wszyscy fejsa hejtują? To mi podpada pod zachowanie, które krytykujecie "chcę być fajny i będę robił to co inni", a w tym wypadku jest to najeżdżanie na FB.

AsasynX  2011-08-26 - 10:46

SANKCJA NA FEJSBOKA ...

DB Mafia  2012-01-20 - 18:58

Z nudów gram w nią od czasu do czasu.