The Sims Social [WWW]

The Sims Social jest przeglądarkową wersją popularnego symulatora życia. Produkcją gry zajęło się studio Playfish na zlecenie koncernu Electronic Arts, który posiada prawa do marki The Sims. Korzystając z aplikacji dostępnej na portalu społecznościowym Facebook, gracze mają okazję stworzyć własnego bohatera i pokierować jego codziennym funkcjonowaniem.

wersja językowa:
angielska

The Sims Social data premiery gry na WWW:

09 sierpnia 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

09 sierpnia 2011 ( Europejska premiera PAL )

09 sierpnia 2011 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do The Sims Social:

SimCity Social
Kim Kardashian: Hollywood
Shop Heroes

Symulacje, ekonomiczne, życie, sandbox, facebook, sieciowe

Uwaga: 14 czerwca 2013 roku firma Electronic Arts zamknęła grę oraz zaprzestała jej dalszego rozwoju i wspierania.

The Sims Social to odsłona jednej z najpopularniejszych serii w historii gier wideo przeznaczona dla użytkowników portalu społecznościowego Facebook. Za jej produkcję odpowiada studio Playfish, specjalizujące się w grach przeglądarkowych.

Podobnie jak w innych częściach cyklu, w The Sims Social tworzymy własnego bohatera przy pomocy rozbudowanego edytora postaci. Wybieramy jego typ osobowości, rysy twarzy i ubranie, a następnie przejmujemy kontrolę nad jego codziennym życiem. Tym razem jednak wchodzimy w interakcję przede wszystkim z Simami znajomych z Facebooka.

Głównym celem gracza jest utrzymanie głównego bohatera w jak najlepszym nastroju, co wyrażane jest poprzez sześć wskaźników. Są to kolejno: relacje z innymi Simami, rozrywka, apetyt, higiena, potrzeby fizjologiczne oraz senność. Po pewnym czasie poziom każdego z nich zaczyna spadać i wtedy zadaniem gracza jest jak najszybsze poprawienie ich stanu poprzez zlecanie bohaterowi wykonywania odpowiednich czynności.

W The Sims Social mamy szansę nawiązać wirtualne romanse odwiedzając sąsiadów, rozwijać talenty i zbudować dom, jakiego zawsze pragnęliśmy. Większość aspektów rozgrywki jest doskonale znana fanom cyklu, więc przy pierwszym kontakcie z tytułem poczują się oni jak w domu. Usprawnienia i modyfikacje wiążą się przede wszystkim ze społecznościowymi możliwościami Facebooka – możemy więc wysyłać zaproszenia i wiadomości, a także korzystać z innych opcji specjalnie zaprojektowanych przez twórców gry.

Wykonując większość czynności otrzymujemy pieniądze, dzięki którym, za pośrednictwem umieszczonego w grze sklepu, możemy kupować elementy wystroju wnętrz, dekoracje, rośliny do ogródka, a także rozpoczynać prace budowlane nad nowymi pomieszczeniami. Dla osób chcących pochwalić się znajomym unikatowym wnętrzem twórcy przygotowali dodatkowe przedmioty, które można nabyć za tzw. SimCash. Jest to wirtualna waluta, którą można pozyskać tylko za prawdziwe pieniądze.

Oprawa gry jest barwna i kreskówkowa, przez co prezentuje się lepiej od większości tytułów na Facebooku. Sposób przedstawienia akcji i ułożenie kamery przypomina z kolei pierwszą część cyklu. Za pomocą odpowiednich przycisków wybieramy poziom zbliżenia. Osoby dysponujące słabszym sprzętem mogą także zmniejszyć jakość grafiki.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Wykorzystuje: Facebook  
Ocena gry 6.8 / 10 na podstawie 139 ocen czytelników.  
Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.  

The Sims Social - recenzja Simów na facebooka

The Sims Social - recenzja Simów na facebooka (PC) (WWW)

"Największe kontrowersje w przypadku systemu mikrotransakcji wzbudza przelicznik SimCash na złotówki. Sprawdziwszy obowiązujące ceny, można dojść do wniosku, że z pewnością nie są one dostosowane do polskiego gracza. Płacąc kartą, w zamian za przelanie prawie 30 złotych, otrzymujemy 72 SimCash. Pula ta pozwala na zakup jedynie kilku bardziej ekskluzywnych mebli. Żeby było jeszcze ciekawiej, osoby, które wybiorą płatność SMS, na podobną sumę SimCash muszą przeznaczyć ponad 70 złotych! Nie wiem jak Was, ale mnie taki przelicznik w żaden sposób nie motywuje do inwestycji..."  więcej

trailer #1

trailer #1 [1:12]

Let's Hunt

Let's Hunt

Zagraj za Darmo!

Dark Orbit

Dark Orbit

Zagraj za Darmo!

Cities: Skylines Deluxe Edition - WWW - 114,90 zł

kup w sklepie

PC 114,90 zł

Hearts of Iron IV: Cadet Edition + BONUS! - WWW - 118,90 zł

kup w sklepie

PC 118,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
10.08.2011 10:14
G.A.N.G.S.T.A
10
Legionista

Coś nowego :D

10.08.2011 10:34
odpowiedz
Wielka_Wieśniara
61
Bartek Bartek

Czekam :)

10.08.2011 10:37
odpowiedz
Cyber Rekin
77
So Fabulous

To już nawet gry na fejsbuka trafiły do encyklopedii?! Śmierć fejsbukowi!!!

10.08.2011 12:55
odpowiedz
Nikodemsky
45
Centurion

Zastanawiało mnie właśnie dlaczego zamieszczane są gry z Facebook'a, skoro są one dostępne tylko dla zarejestrowanych na tym portalu społecznościowym to nie jest to do końca "ogólnodostępne", gry via www powinny być tylko publikowane od niezależnych producentów.

10.08.2011 18:41
odpowiedz
Kaliszek
57
Pretorianin

[3]

Bez obaw, 5 listopada tego roku szykuje się rzekoma zagłada Facebooka przez najlepsza grupe hacerską Anonymous. Dali sobie rade z PSN więc Facebook to dla nich nie problem :P

11.08.2011 15:35
odpowiedz
Gikkiri
8
Legionista

@Kaliszek, też bym chciał w to wierzyć... wiem, że Anonimowi są dobrzy, PSN ładnie roznieśli, ale jak dla mnie z Facebookiem będzie im trudniej... tym bardziej, że PSN zaatakowali z zaskoczenia, a tutaj uprzedzili ich, więc nawet jak atak się im uda, to na drugi dzień FB wróci do normalnego trybu... oni mają tam tyle serwerów i kilka ładnych kopii zapasowych, że ciężko by było zmieść ten serwis z powierzchni ziemi całkowicie i nieodwracalnie... ale cóz, jestem dobrej myśli i życzę im powodzenia :)

12.08.2011 12:04
odpowiedz
eazyey
5
Legionista

niemam nic przeciwko facebook'owi ale hakerzy będą musieli się porządnie trudzć.... są hakerzy którzy bronią facebook'a

16.08.2011 14:26
odpowiedz
wojtul
46
Generał

Co wy macie do tego Facebook'a ludzie? Co on wam szkodzi?!

16.08.2011 23:30
odpowiedz
wojtul
46
Generał

Mimo, że w gry na Facebook'u nie gram, to ten tytuł postanowiłem wypróbować. Wiele osób narzeka na Simsy, ale bądź co bądź jest jedną z najlepiej (jak nie najlepszą) sprzedawanych obecnie gier. Nie ma więc co się dziwić dlaczego EA wydaje popularne Simy na różne konsole ( w tym na platformę Android), tworzy nowe odłamy gry (Średniowiecze) oraz "umieszcza" na najpopularniejszym serwisie społecznościowym.
The Sims Social to typowe "okrojone" do wersji przeglądarkowej Simy z bardzo kolorową i ładną dla oka grafiką oraz mnóstwem różnych opcji społecznościowych. Jak w każdej grze na FB możemy dzielić się swoimi osiągnięciami na tzw. "tablicy" czy zapraszać znajomych do zabawy. Nasi znajomi, którzy dołączają do gry to "sąsiedzi" (Neighbors), z którymi możemy się spotykać. Na samym początku, jak w każdej "simowatej" grze, tworzymy własną postać. Opcji jest dość sporo: wybieramy fryzury, kształt nosa, brwi, warg, blizn, na ubiorze poprzestając. Mechanika samej gry również jest prosta: zaczynamy w małym umeblowanym domku, w którym możemy wykonywać najróżniejsze czynności życiowe: śpimy, jemy, myjemy się i wypróżniamy. Oczywiście obowiązkowa jest rozrywka: oglądamy telewizję, gramy na komputerze itp. itd. Standard. Czynności niezbędne wykonujemy do woli, tzn. gramy na komputerze, bierzemy prysznic - bez ograniczen. Ale jeśli np. kogos odwiedzamy i chcemy porozmawiać czy poplewić ogródek, to niestety płacimy "energią". Na starcie mamy 15 punktów energii. Za jedną czynność (dajmy na to ścięcie trawy) płacimy jednym punkcikiem energii. Ta odnawia się co prawda co kilka minut, ale gdy nam jej zabraknie, nie możemy nawet odezwać się do sąsiada. Jednak jak to w takich grach bywa, najbardziej zagorzali gracze mogą dokonywać mikropłatności i kupować potrzebną im energię. Za każde bardziej kreatywne zajęcie (np. nauka gry na gitarze) dostajemy w prezencie punkty doświadczenia oraz simleony (gotówka sim'ów), za którą kupujemy ubrania i inne przydatne rzeczy. Ogółem może wciągnąć nie tylko fanów Sims'ów.

17.08.2011 15:23
odpowiedz
MrDraiger
43
Konsul

Anonymous Atakujcie ! Czekamy na to jak na zbawienie ! Śmierć FESJBUKOWI!

24.08.2011 04:04
odpowiedz
WoeddBlath
1
Junior

Niedobrze mi się już robi jak widzę komentarze w stylu "śmierć fejsbukowi" itd.. dopóki Anonimowi nie uprzedzili o ataku, a na stronach internetowych nie zaczęły się pojawiać artykuły udowadniające, że Facebook sprzedaje Nasze dane, to wszyscy Facebooka wielbili, porzucali Naszą-Klasę "bo nie podobał im się regulamin".. LITOŚCI..
Nagle wszyscy fejsa hejtują? To mi podpada pod zachowanie, które krytykujecie "chcę być fajny i będę robił to co inni", a w tym wypadku jest to najeżdżanie na FB.

26.08.2011 10:46
odpowiedz
AsasynX
0
Pretorianin

SANKCJA NA FEJSBOKA

na stos xd ahhahh

20.01.2012 18:58
odpowiedz
DB Mafia
58
Kaizoku Gari no Zoro

Z nudów gram w nią od czasu do czasu.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze