Angry Birds: Friends [WWW]

Angry Birds: Friends to gra logiczno-zręcznościowa skierowana do użytkowników serwisu społecznościowego Facebook. Podobnie jak w pozostałych odsłonach serii stworzonej przez fińskie studio Rovio Mobile, gracz musi rozprawić się ze schowanymi za rozmaitymi obiektami świnkami, wykorzystując do tego procę oraz tytułowe „wściekłe ptaki” w charakterze pocisków.

wersja językowa:
angielska

Angry Birds: Friends data premiery gry na WWW:

25 maja 2012 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

25 maja 2012 ( Europejska premiera PAL )

25 maja 2012 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Angry Birds: Friends:

Worms
Bubble Witch Saga
Candy Crush Soda Saga

Zręcznościowe

Seria Angry Birds zdobyła ogromną popularność wśród użytkowników smartfonów, tabletów, konsol i komputerów. Deweloperzy ze studia Rovio Mobile postanowili zrobić kolejny krok i wprowadzić swój produkt do serwisu Facebook w formie bezpłatnej aplikacji dostępnej z poziomu przeglądarki WWW.

Podobnie jak w przypadku klasycznych odsłon cyklu, w Angry Birds: Friends nie istnieje wyraźnie zarysowana fabuła. Jedynym wątkiem jest tu konflikt pomiędzy „wściekłymi ptakami” i zielonymi świnkami, czyli złodziejami ptasich jaj.

Zabawa polega przede wszystkim na strzelaniu z procy. Do ukończenia poziomu wymagane jest zlikwidowanie (np. poprzez bezpośrednie trafienie, spowodowanie upadku lub zawalenia się konstrukcji) wszystkich świnek. Gracz ma jednak ograniczoną liczbę „pocisków”, czyli w tym przypadku ptaków. Musi więc wymyślić sposób na sforsowanie umocnień i wytyczyć odpowiednią trajektorię lotu. Miejscami można również wykorzystać rozmaite power-upy, np. nalot gigantycznego orła.

Angry Birds Friends oferuje łącznie ponad 100 plansz, a regularnie dodawane są kolejne. Zgrupowane zostały one w kilku kategoriach, różniących się sceneriami, spotykanymi przeciwnikami (świnki występują w kilku odmianach), a także skalą trudności. Odrębną kategorię stanowią turnieje pozwalające na rywalizację ze znajomymi lub w otwartych zawodach.

Jak przystało na facebookową produkcję, gra oferuje rozbudowane opcje społecznościowe. Gracze mogą m.in. zapraszać do zabawy swoich znajomych, chwalić się osiągniętymi rezultatami, przesyłać między sobą wiadomości. Dostępne są również płatne opcje, pozwalające np. upiększyć obrazek swojego awatara w grze, albo dokonać zakupu produktów oferowanych przez Rovio Mobile.

Jakość wykonania Angry Birds Friends przypomina pierwsze odsłony serii Angry Birds. Zastosowana grafika 2D odznacza się żywymi kolorami i kreskówkową stylistyką. Uwagę zwaracają także pojawiające się co jakiś czas humorystyczne animacje.

Tryb gry: single / multiplayer   Wykorzystuje: Facebook  
Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.  

zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [0:29]

Materiał video z gry Angry Birds: Friends opublikowany z okazji jej premiery.

Royal Quest

Royal Quest

Zagraj za Darmo!

Star Conflict

Star Conflict

Zagraj za Darmo!

Commandos: Behind Enemy Lines - WWW - 7,90 zł

kup w sklepie

PC 7,90 zł

Total War: Attila - Tyrants & Kings / Królowie i Tyrani PC PL - WWW - 72,90 zł

kup w sklepie

PC 72,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.05.2011 22:09
Naruciak14
33
Centurion

ta gra to nie jest ta zrobiona dla chrome?
http://chrome.angrybirds.com/

16.05.2011 22:10
odpowiedz
kjx
86
Mighty Pirate

U mnie działa zarówno na Operze (chociaż klatkuje masakrycznie, pewnie wina braku akceleracji sprzętowej, czy jak się to tam nazywa) jak i IE9, więc chyba nie.

18.07.2011 00:51
odpowiedz
solarek18
21
Centurion

Powiem jedno:.........................................Kocham tę gre!!!?Super wciąga i jest extra.Polecam serdecznie.