W 80 Dni Dookoła Świata [PC]

W 80 Dni Dookola Swiata. W 80 Dni Dookoła Świata to wyprodukowana przez studio Silicon Dreams gra edukacyjna adresowana głównie do miłośników geografii. Program składa się z trzech samodzielnych komponentów - obrazkowych przygód Fileasa Fogga, czyli bohatera słynnej powieści Juliusza Verne'a, atlasu świata oraz testów geograficznych. Całość opatrzona została kilkuset fotografiami oraz szczegółowymi danymi statystycznymi na temat poszczególnych państw.

wersja językowa:
pełna polska wersja

W 80 Dni Dookoła Świata data premiery gry na PC:

21 listopada 2000 ( światowa data premiery )

21 listopada 2000 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do W 80 Dni Dookola Swiata:

Cartoon Maker
Moja Strona WWW
Dyktando z Piratami

Towarzyskie

W 80 Dni Dookoła Świata to gra familijna przeznaczona dla wszystkich dzieci interesujących się geografią. Zawartość programu dzieli się na trzy samodzielne części, tj.: Przygody Fileasa Fogga, Atlas Świata oraz Testy geograficzne. Przygody Fileasa Fogga to znana powieść francuskiego pisarza, Juliusza Verne, przedstawiona w formie historii obrazkowej. Razem z Foggiem i jego przyjaciółmi wybieramy się w podróż dookoła świata, która nie może trwać dłużej niż 80 dni. Każdy z blisko osiemdziesięciu obrazków odpowiada o innej przygodzie z podróży. Do każdego obrazka dołączony jest tekst opisujący część podróży. Atlas świata zawiera fakty, mapy, flagi i fotografie ze wszystkich państw świata. Dzięki ponad 700 fotografiom gracz pozna naszą planetę, jej mieszkańców, przyrodę i architekturę. Każde państwo opisane jest zestawem danych statystycznych i informacji geograficznych, takich jak położenie, powierzchnia, liczba mieszkańców, przemysł. Testy i kwizy służą do przećwiczenia znajomości podstawowych faktów geograficznych. Do wyboru są trzy typy testów: wielki test geograficzny, test znajomości flag oraz test znajomości stolic poszczególnych państw. We wszystkich testach można ustawić liczbę pytań, a w wielkim teście geograficznym także stopień trudności. Wszystkie wyniki są zapamiętywane w tabeli, dzięki czemu po zakończeniu gry można porównać swoją wiedzę z wiedzą innych graczy.

Tryb gry: single player   Nośnik: 1 CD  
Ocena gry 4.7 / 10 na podstawie 60 ocen czytelników.   Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 100MHz, 16MB RAM

W 80 Dni Dookoła Świata - recenzja gry

W 80 Dni Dookoła Świata - recenzja gry (PC)

"Ostatnia część pozwala ocenić swe postępy w zakresie geografii. Nawet po dokładnym przestudiowaniu poprzedniej zakładki odnalezienie odpowiedzi na zadawane tu pytania z pewnością będzie w stanie przysporzyć niejednego problemu."  więcej

Arena Mody

Arena Mody

Zagraj za Darmo!

Kapi Hospital

Kapi Hospital

Zagraj za Darmo!

Karaoke: Dziecięce Przeboje (+mikrofon) - PC - 54,90 zł

kup w sklepie

PC 54,90 zł

Dance Party Kids - PC - 19,90 zł

kup w sklepie

PC 19,90 zł

Karaoke: 100 hitów (+mikrofon) - PC - 83,90 zł

kup w sklepie

PC 83,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.02.2008 18:23
eyw
1
Junior

jakie są kody do 80 dni?