Shattered Origins: Guardians of Unity [PC]

Shattered Origins: Guardians of Unity to stworzony przez studio Elder_Games futurystyczny symulator lotu. Gracze mają okazję zasiąść za sterami gwiezdnych myśliwców i wziąć udział w kosmicznych bitwach. Wraz z postępami w grze możliwy jest awans i podnoszenie umiejętności pilotów oraz prowadzenie badań nad modernizacjami broni i maszyn.

wersja językowa:
angielska

Shattered Origins: Guardians of Unity data premiery gry na PC:

06 kwietnia 2011 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

06 kwietnia 2011 ( premiera w USA )

gry podobne do Shattered Origins: Guardians of Unity:

Freelancer
Freespace 2
Star Wolves 2: Gwiezdne Wilki

Symulacje, science fiction

Shattered Origins: Guardians of Unity to futurystyczny symulator, stworzony przez niezależnego producenta - studio Elder_Games. Jest to druga produkcja tej międzynarodowej grupy. Pierwszym jej dziełem był Arcan, strategia turowa wydana w maju 2009. Oba tytuły toczą się w odległej przyszłości.

W Shattered Origins zdecydowaną większość czasu spędzamy za sterami jednego ze statków kosmicznych. Do dyspozycji mamy tu całą eskadrę myśliwców, a podczas gry możemy dowolnie przełączać się pomiędzy jednostkami. Własnoręcznie kierujemy tylko jedną maszyną, a resztą naszej drużyny zajmuje się sztuczna inteligencja.

W odwodzie czeka zawsze ogromny statek-baza, w którym dodatkowo możemy skorzystać z laboratoriów i hangaru. Za walutę, którą w Guardians of Unity stanowią Kryształy, możemy przeprowadzać badania i tym samym wynajdywać nowe technologie. W hangarze mamy także dostęp do warsztatu - to tu kupujemy nowe jednostki lub wyposażamy te już istniejące w lepszą broń i pancerze.

Warto wspomnieć również o obecnym w opisywanym tytule systemie awansów. Za każdego zestrzelonego przeciwnika nasi piloci otrzymują punkty doświadczenia, które następnie możemy wydać by ulepszyć ich statystyki i tym samym zwiększyć ich siłę ognia, wytrzymałość czy szybkość reakcji.

Kampanię dla pojedynczego gracza ukończymy w piętnaście do dwudziestu godzin, w zależności od wybranego poziomu trudności. Poza główną linią fabularną mamy dostęp do szeregu misji pobocznych, dzięki którym możemy pozyskać cennych sojuszników, oraz, co nie mniej ważne, zasilić nasze konto o dodatkowe Kryształy. Co ciekawe, autorzy przygotowali dla nas liczne urozmaicenia w postaci mini-gier. Po ukończeniu kampanii możemy także sprawdzić się w "survival mode", gdzie naszym celem jest stawienie oporu atakującym nas przeciwnikom. Dla najwytrwalszych przygotowano dwanaście osiągnięć do odblokowania.

Na potrzeby gry powstała ponad godzina ambientowej muzyki, która w odpowiednich chwilach zagrzewa nas do walki. Oprawa graficzna została stworzona na bazie autorskiego silnika. Strona wizualna Shattered Origins: Guardians of Unity nie jest może najsilniejszym punktem tego tytułu, ale nie odstaje poziomem od innych niskobudżetowych produkcji tego typu.

Tryb gry: single player  
Oczekiwania czytelników: 7.5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 2.0 GHz, 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 490 MB HDD, Windows XP/Vista/7

zwiastun na premierę

zwiastun na premierę [1:44]

Let's Hunt

Let's Hunt

Zagraj za Darmo!

Dark Orbit

Dark Orbit

Zagraj za Darmo!

Train Simulator 2017 - Symulator Pociągu 2017 PL - PC - 58,90 zł

kup w sklepie

PC 58,90 zł

Football Manager 2017 PL + BONUS! - PC - 169,99 zł

kup w sklepie

PC 169,99 zł

Construction Simulator 2015 Gold PL - PC - 67,90 zł

kup w sklepie

PC 67,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.04.2011 12:52
Meno1986
89
Szkubany Myszor

Ja bym raczej powiedział, że zręcznościówka, a nie symulacja.

07.04.2011 21:18
odpowiedz
dia8el
80
Wiedźmin

ta gra to gniot

i jak to jest symulator, to pac-man to jest strategia turowa
rotfl