Playmobil Pirates [DS]

Gra zręcznościowo-przygodowa wykorzystująca stylistykę zabawek z pirackiej serii Playmobil. Zadaniem gracza jest skompletowanie 9 fragmentów mapy niejakiego Blackbearda. Poszczególne skrawki ukryte są w różnych miejscach Karaibów. Twórcy przygotowali w sumie 70 niebezpiecznych misji.

wersja językowa:
angielska

Playmobil Pirates data premiery gry na NDS:

21 grudnia 2009 ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

26 marca 2010 ( Europejska premiera )

21 grudnia 2009 ( premiera w USA )

gry podobne do Playmobil Pirates:

Pirates of the Caribbean: At World's End
Pirates: Duels on the High Seas

akcji, piraci

Playmobil: Pirates to gra zręcznościowo-przygodowa, opowiadająca o przygodach dzielnych piratów poszukujących skarbu. Tytuł został opracowany na podstawie jednej z serii zabawek stworzonych przez Playmobil i poświęconych właśnie tematyce piratów. Za przygotowanie produkcji odpowiada DreamCatcher Interactive.

W grze wcielamy się w młodego pirata One-Eye, który wyrusza w podróż po Karaibach aby i wziąć udział w ekscytujących przygodach. Zadaniem gracza jest skompletowanie 9 fragmentów mapy niejakiego Blackbearda. Poszczególne skrawki ukryte są w różnych miejscach Karaibów – zebranie wszystkich gwarantuje dotarcie do wielkiego pirackiego skarbu i uratowanie czarującej Syreny przetrzymywanej przez żołnierzy.

Podstawowym środkiem transportu jest piracki okręt, który można naprawiać i modyfikować za pieniądze zdobyte podczas zabawy (także handlując z okolicznymi kupcami). Oprócz tego poruszamy się również na piechotę, walcząc z żołnierzami i przerażającymi potworami, zbierając przedmioty i rozmawiając z napotkanymi postaciami.

Produkcja została podzielona na 70 niebezpiecznych misji rozgrywających się na 16 różnych wyspach. W scenariuszach zatapiamy statki przeciwników lub ratujemy pirackich kamratów. Ponadto w Playmobil: Pirates zawarto 6 mini-gierek, wśród których pojawia się między innymi charakterystyczna gra w statki.

Tytuł został wykonany w stylistyce nawiązującej do charakterystycznych zestawów pirackich Playmobil. Wizualnie jest co prawda kolorowo i przyjemnie, ale grafika stoi na raczej średnim poziomie. W grze znajduje się tryb rozgrywki wieloosobowej, w której możemy zmierzyć się z innymi w kilku mini-gierkach. Do obsługi wykorzystujemy ekran dotykowy, mikrofon oraz pozostałe przyciski konsoli.

Tryb gry: single / multiplayer  

komentarze czytelników


Klono1  2009-12-22 - 17:35

Ciekawe...