Pokemon Platinum [DS]

Pokémon Platinum to kolejna gra, w której możemy stać się trenerem popularnych Pokemonów. Stanowi dopełnienie innych tytułów serii - Diamond oraz Pearl - jednocześnie będąc ich udoskonaloną wersją.

wersja językowa:
angielska

Pokemon Platinum data premiery gry na NDS:

22 maja 2009 ( światowa data premiery )

22 maja 2009 ( data wydania w Polsce )

22 maja 2009 ( Europejska premiera )

22 marca 2009 ( premiera w USA )

gry podobne do Pokemon Platinum:

Pokemon Diamond
Pokemon HeartGold
Pokemon SoulSilver

RPG, science-fiction, turowe, 2D, Pokemon, multiplayer, jRPG

Pokémon Platinum to kolejna odsłona popularnej na całym świecie gry jRPG przeznaczonej na konsolę przenośną DS, pozwalająca nam na wcielenie się w trenera tytułowych Pokemonów. Platinum jest uzupełnieniem innych tytułów z serii – Diamond i Pearl.

Rzgrywka przenosi nas ponownie do rejonu Sinnoh, który uległ jednakże pewnym przeobrażeniom. Pojawił się tam bowiem Distortion World (Wypaczony Świat), w którym znane nam reguły rządzące czasem i przestrzenią nie mają zastosowania. Główną atrakcją gry jest Pokemon o imieniu Giratina, który występuje tutaj w swojej pierwotnej formie (podobnie jak ma to miejsce w filmie Pokémon: Giratina and the Sky Warrior). Fabuła koncentruje się wokół przebudzenia Giratiny i otwarciu przez niego portalu do wspomnianego już innego wymiaru, w którym prawa fizyki nie obowiązują.

Podczas rozgrywki spotykamy się ze starymi znajomymi – Team Galactic, tym razem jeszcze bardziej niebezpiecznymi niż poprzednio, dodatkowo wspomaganymi przez Charona, we własnym mniemaniu geniusza zbrodni. Gdzie się pojawią, tam powodują kłopoty – cały region Sinnoh znajduje się w niebezpieczeństwie. Z pomocą w walce ze złoczyńcami przychodzi nam jednak Looker, funkcjonariusz Policji Międzynarodowej, wyciągający do nas pomocną dłoń w chwili gdy tej pomocy naprawdę potrzebujemy.

Graczy ucieszy z pewnością powrót Battle Frontier (po raz pierwszy zaprezentowany w Pokémon Emerald), który tym razem został jeszcze bardziej rozbudowany. Pojawiła się m.in. Wi-Fi Plaza, miejsce, w którym możemy rozegrać mini gry z przyjaciółmi (dzięki połączeniu poprzez Wi-Fi, maksymalnie 20 osób) oraz Vs. Recorder pozwalający na nagrywanie i późniejsze odtwarzanie filmów z walk.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  
Ocena gry 9.0 / 10 na podstawie 234 ocen czytelników.  

Metin2

Metin2

Zagraj za Darmo!

BiteFight

BiteFight

Zagraj za Darmo!

Green Lantern: Rise of the Manhunters - NDS - 44,99 zł

kup w sklepie

NDS 44,99 zł

Don King Presents: Prizefighter Boxing - NDS - 115,90 zł

kup w sklepie

NDS 115,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
09.02.2010 22:21
alhaszasz
74
Generał

W KOŃCU ZROBILI