Konie i kucyki: Najlepsi przyjaciele [PC]

Symulacyjno-familijna gra przeznaczona głównie dla młodych miłośników koni, którzy pragną roztoczyć opiekę nad wirtualnym, czworonogim pupilem.

wersja językowa:
pełna polska wersja

Konie i kucyki: Najlepsi przyjaciele data premiery gry na PC:

09 maja 2008 ( światowa data premiery )

09 maja 2008 ( data wydania w Polsce )

gry podobne do Konie i kucyki: Najlepsi przyjaciele:

Dogz 5
Świat Kucyków 3
Catz (2006)

Towarzyskie

Konie i kucyki: Najlepsi przyjaciele to symulacyjno-familijna gra przygotowana w głównej mierze z myślą o młodych sympatykach koni, która koncentruje się wokół opieki nad wirtualnym zwierzęciem.

Swoją przygodę z końmi gracz zaczyna od wyboru źrebaka. Do dyspozycji zostało oddanych wiele ras, które oczywiście różnią się od siebie umaszczeniem oraz rozmaitymi cechami, potrzebami czy zdolnościami. Gdy już nowy podopieczny znajdzie się w stajni, rozpoczyna się prawdziwa zabawa, a zadaniem gracza jest wychowanie swojego czworonożnego przyjaciela na championa. W tym celu, obok sprawowania podstawowej opieki nad zwierzęciem i zaspokajania jego potrzeb, młody hodowca musi przemyśleć i opracować trening swojego pupila. Zatem tylko od gracza zależy, czy źrebak wyrośnie na okazałego konia i stanie się zwycięskim wierzchowcem - wszystko zależy od tego, jak go wychowa, ujeździ i wytrenuje.

Obok treningów i zawodów, ważna jest też pielęgnacja pupila – program oferuje szereg akcesoriów, dzięki którym młody hodowca może uczynić ze swojego wierzchowca gwiazdę konkursów piękności. Ponadto do dyspozycji gracza został oddany warsztat biżuterii, w którym można zaprojektować i stworzyć rozmaite brosze, wstążeczki i inne dodatki upiększające konia.

Tryb gry: single player   Nośnik: CD  
Ocena gry 8.1 / 10 na podstawie 115 ocen czytelników.  

wymagania sprzętowe

Rekomendowane: Pentium 4 1.5 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza), 700 MB HDD, Windows XP

Kapi Hospital

Kapi Hospital

Zagraj za Darmo!

Wizard101

Wizard101

Zagraj za Darmo!

Karaoke: Złote Przeboje cz. 2 (+mikrofon) - PC - 62,90 zł

kup w sklepie

PC 62,90 zł

Karaoke: Dziecięce Przeboje (+mikrofon) - PC - 54,90 zł

kup w sklepie

PC 54,90 zł

Karaoke: 100 hitów (+mikrofon) - PC - 83,90 zł

kup w sklepie

PC 83,90 zł

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
30.05.2009 09:03
Bak15
42
Generał

prrrrrrrrrrrr szalona iiiiiiiiiiiiiiihaaaaaaaaaaaaaa!!.........

13.05.2010 15:36
odpowiedz
Mayila
2
Junior

Gra ogólnie średnia.
Na + całkiem niezła grafika, opieka nad koniem (w tym np. choroby), dużo sprzętu do kupienia, opcja upiększania konia, zawody, encyklopedia.
Na - przede wszystkim NUDA. Każdy dzień w grze strasznie się dłuży i szybko zaczyna się nudzić. W końcu jak długo można w kółko jeździć po niewielkiej i średnio ciekawej okolicy albo skakać na tym samym torze trenując do zawodów? Tak więc czekamy i czekamy i czekamy i czekamy, aż w końcu będą zawody. I albo wygramy, albo przegramy i znowu czekamy kilka dni na kolejne zawody lub powtórkę tych.
W grze brak urozmaiceń, każdy dzień wygląda tak samo i gra się szybko nudzi.
Jednak starszym dzieciom powinno się podobać, przynajmniej przez jakiś czas. Mogą się nauczyć dbać o konia, ozdabiać go i samemu robić ozdoby :)