Super Meat Boy [Wii]

Zabawna platformówka, w której sterujemy tytułowym kawałkiem mięsa. Nasz nietypowy bohater musi uratować swoją wybrankę, przechodząc ponad setkę niezwykle urozmaiconych i trudnych poziomów.

wersja językowa:
angielska

Super Meat Boy data premiery gry na Wii:

prace wstrzymane ( światowa data premiery )

obecnie brak planów wydania ( w Polsce )

gry podobne do Super Meat Boy:

Toki Tori
de Blob

Zręcznościowe, platformówki, 2D, indie

Super Meat Boy to bardzo specyficzna zręcznościowa produkcja bazująca na internetowej darmowej mini-gierce o tytule Meat Boy. Wcielamy się w postać tytułowego Meat Boya, który jest małym, animowanym i ciągle krwawiącym kawałkiem mięsa. Nasz bohater wyrusza w niebezpieczną podróż, aby wykonać bardzo ważne zadanie. Musi uratować swoją wybrankę, porwaną przez bezwzględnego geniusza zbrodni Doktora Fetusa. Kierując poczynaniami tak nietypowej postaci zwiedzamy szereg niesamowitych lokacji: tartak, fabrykę soli, a nawet samo piekło.

Twórcy stworzyli niezwykle dynamiczną i wymagającą platformówkę, która zadowoli wszystkich fanów tego gatunku. Nasz bohater porusza się w specyficzny sposób – może np. odbijać się od ścian i dzięki temu wspinać na duże wysokości. Autorzy przygotowali ponad 100 unikalnych poziomów dla pojedynczego gracza, na których, oprócz trudnych zagadek, licznych pułapek i wielu zręcznościowych wyzwań, musimy zmierzyć się także z potężnymi bossami. Kampania została podzielona na 6 rozdziałów.

Super Meat Boy zawiera wiele ukrytych i dodatkowych elementów do odblokowania i odnalezienia. Oprawa audiowizualna produktu prezentuje raczej humorystyczne podejście – bohater jest krwistym befsztykiem, więc podczas swoich wyczynów obficie krwawi. Autorzy dopracowali kilka elementów w kwestii grafiki, w tym chociażby oświetlenie.

Tryb gry: single player  

Super Meat Boy - lubisz mięso?

Super Meat Boy - lubisz mięso? [10:54]

Nie dla wegetarian. Przygody uroczego kawałka mięsa w nie do końca uroczym świecie. Abstrakcyjna i miejscami chora rozgrywka z Super Meat Boy.

komentarze czytelników


Mr. Koks  2010-12-12 - 18:24

Wersja dla Wii ma mieć dodatkowy content i być wydana w pudełku - mam już wersję PC i tą pewnie też kupię :]