Nerf N-Strike [Wii]

Tytuł oferujący możliwość zmierzenia się z armią wrogich robotów za pomocą dołączanego do gry pistoletu NERF. Gra oparta jest na marce zabawek, firmowanych przez znanego producenta Hasbro. Do wyboru otrzymujemy sześć trybów rozgrywki – część z nich jest przeznaczona również dla maksymalnie czterech graczy. Całość jest przeznaczona przede wszystkim dla chłopców w wieku 8-12 lat.

wersja językowa:
angielska

Nerf N-Strike data premiery gry na Wii:

28 października 2008 ( światowa data premiery )

20 lutego 2009 ( data wydania w Polsce )

20 lutego 2009 ( Europejska premiera PAL )

28 października 2008 ( premiera w USA NTSC )

gry podobne do Nerf N-Strike:

Redneck Chicken Riot
Target: Terror
Link's Crossbow Training

Akcji, FPP

Nerf N-Strike to strzelanka wykorzystująca specjalny kontroler w postaci pistoletu dodawanego do gry. Gra oparta jest na marce produktów NERF, firmowanych przez znanego producenta zabawek Hasbro. Twórcą i wydawcą tego dzieła jest studio Electronic Arts.

W Nerf N-Strike wcielamy się w typowego amerykańskiego chłopca o niebywałych umiejętnościach w grach elektronicznych. Okazuje się, że jego zdolności zostają zauważone przez robota z oddziałów Elite Strikers, do których nasz bohater może dołączyć. Już wkrótce jednak, zamiast trenować w bezpiecznych warunkach, musimy zmierzyć się z groźnymi i uzbrojonymi po zęby wrogimi maszynami.

Do wyboru otrzymujemy sześć trybów rozgrywki – część z nich jest przeznaczona również dla maksymalnie czterech graczy. Przykładową formą rywalizacji w grupie może być tryb Sphere, w którym strzelamy do mechanicznych kul, zmieniając w ten sposób ich kolor. Zabawa polega na oznaczeniu jak największej ilości obiektów. Inną formą rozrywki jest chociażby logiczny Blox, czyli wspólna próba odkrycia zasłoniętego obiektu, przez niszczenie klocków w odpowiedniej kolejności.

Na naszej drodze możemy odkryć i zdobyć 25 różnych broni oraz pokonać wiele typów robotów. Tytuł jest przeznaczony przede wszystkim dla chłopców w wieku 8-12 lat i oferuje wiele godzin dobrej zabawy. Pomiędzy poziomami raczeni jesteśmy wykonanymi w komiksowej konwencji przerywnikami filmowymi. Naszą podstawową pukawkę, czyli pistolet Switch Shot EX-3, podłączamy do urządzenia sterującego Wii. Co ciekawe, plastikowa broń może być wykorzystana również poza grą, gdyż można nią postrzelać prawdziwymi strzałkami.

Autorzy stworzyli bardzo ciekawą oprawę audiowizualną oraz czytelny interfejs. Strzelanie za pomocą dołączonej plastikowej broni nie sprawia większych kłopotów i przynosi sporo uciechy, ale bywa także wyzwaniem. Późniejsze etapy mogą być więc wymagające, gdyż sporo się na nich dzieje.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4   Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

komentarze czytelników


Cziczaki  2009-01-06 - 15:24

Jestem wielkim fanem gry "Nerf Arena Blast" (Szkoda że jej nie macie na GOL'u), gram w nią do dziś, głównie na Multi. Gra jest lepsza od Unreal'ów itp. (Jak dla mnie) Mimo iż jest z 1999r. to i tak mi daje dużo radochy co teraźniejsze gry już nie mają. Ale ten "Nerf N-Strike"? To kaszana, zupełnie inne niż stare dobre "Nerf Arena Blast".

błachu19  2009-10-23 - 18:15

Cziczaki -> Nerf Arena Blast to wg mnie jeden z lepszych FPSów w historii ;] Ile godzin się przy tym spędziło...

Cziczaki  2009-10-26 - 14:03

To świadczy że Nerf Arena Blast jest jeszcze na moim HDD. Takiej dawki adrenaliny żadna gra nie daje, nawet seria Unreal nie ma takiej hardkorowej akcji jak Nerf Arena Blast. Naprawdę skaza że nie ma w spisie na GOL tego tytułu... ...

Niezmordowany  2009-11-16 - 17:32

Co sprawia, że "Nerf Arena Blast" jest tak dobre panowie?

faust7  2009-11-16 - 17:37

Nie w każdej grze strzelasz się piankowymi rakietami i strzałkami na przylepiec...

Cziczaki  2009-12-15 - 14:01

Od 1999r. (premiera Nerf Arena Blast (PC)) nie spotkałem się z żadną strzelanką o tak jasnych i kolorowych kolorach (teraz cały ekran jest czarny i widać tylko światło na pociskach (mówiąc przesadnie)) i takiej dawki adrenaliny oraz dobrej muzyki towarzyszącej nam podczas ciskania do przeciwników w niezwykle szybkiej i emocjonującej strzelance.

Devilyn  2010-03-27 - 22:50

Nerf Arena Blast... Kurde z dziecinstwem mi się to kojaży. Ile w demko pocinałem to czasowo pobiłem niejednego pełniaka które się teraz wydaje.