Wiadomość gry na świecie 4 czerwca 2016, 13:50

autor: Adrian Werner

Escape from Tarkov - alfa-testy ruszą za dwa miesiące

Zespół Battlestate Games ogłosił, że alfa-testy sieciowej strzelanki Escape from Tarkov ruszą 4 sierpnia tego roku. Wezmą w nich udział m.in. posiadacze najdroższej edycji specjalnej oraz wybrańcy wylosowani spośród osób, które zdecydowały się na tańszy pre-order.

Testy wersji alfa ruszą w pierwszym tygodniu sierpnia. - Escape from Tarkov - alfa testy ruszą za dwa miesiące - wiadomość - 2016-06-04
Testy wersji alfa ruszą w pierwszym tygodniu sierpnia.

Rosyjskie studio Battlestate Games poinformowało, że alfa testy obiecującej strzelanki Escape from Tarkov ruszą 4 sierpnia tego roku. Najpewniejszym sposobem na zapewnienie sobie w nich miejsca jest zakup w preorderze edycji „Edge of Darkness”, ale jest to dosyć kosztowna metoda, gdyż wydanie to wyceniono na 109,99 EURO, czyli około 483 złotych. Nabywcy innych specjalnych wydań przedpremierowych wezmą udział w losowaniu kluczy do alfy.

Autorzy wytłumaczyli jednocześnie, że najbliższe dwa miesiące spędzą na wprowadzaniu do gry licznych nowych rozwiązań. W jej obecnym stanie nie nadawałaby się bowiem ona do sensownych testów. Twórcy chcą, aby alfa oferowała możliwość sprawdzenia wszystkich podstawowych elementów całego projektu i tym samym stała się fundamentem, na którym potem budowana będzie pozostała planowana zawartość.

Escape from Tarkov dziennik dewelopera - grafika (PL)

Escape from Tarkov dziennik dewelopera - grafika (PL) [12:25]

Materiał video do gry Escape from Takrov, w którym deweloperzy ze studia Battlestate Games opowiadają o grafice w grze.

Przypomnijmy, że Escape from Tarkov to zrealizowana w konwencji MMO strzelanka z elementami RPG oraz survivalu, w której gracze wcielą się w członków dwóch korporacji militarnych, walczących ze sobą na terenie tytułowego rosyjskiego miasta. W planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Na razie twórcy nie są w stanie podać żadnej konkretnej daty premiery pełnej wersji, gdyż wszystko zależeć będzie od przebiegu alfa i beta testów.

W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych produkcji tego typu, Escape from Tarkov postawi na wysoki poziom realizmu, dzięki czemu mechanizmy rozgrywki mają przypominać rozwiązania z taktycznych strzelanek. Nasz bohater nie będzie herosem z regenerującym się paskiem zdrowia i nawet jedno pechowe trafienie będzie mogło się dla niego skończyć tragicznie. Równie dużym zagrożeniem okaże się również np. głód czy wyziębienie. Autorzy w ten sam sposób zamierzają potraktować sposób działania uzbrojenia w grze. Skutkiem tego ma być m.in. wiernie oddana balistyka pocisków, obejmująca ich deformacje oraz rykoszety oraz symulowanie zacięć i przegrzewania się uzbrojenia.

  1. Escape from Tarkov – oszałamiające graficznie połączenie The Division z Destiny w klimatach S.T.A.L.K.E.R.-a (zapowiedź)
  2. Escape from Tarkov – oficjalna strona gry
  3. Escape from Tarkov - kompendium wiedzy
Escape from Tarkov - alfa testy ruszą za dwa miesiące - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
04.06.2016 22:14
Barthez x
127
vel barth89

Ciekawe, czy deweloperzy wyrobią się z premierą w 2016... Chyba wątpię. Skoro w sierpniu mają być testy alfy, to beta być może na początku 2017... Pełna wersja pewnie w połowie 2017.

05.06.2016 23:11
odpowiedz
Jozef.kali
14
Pretorianin

A więc okaże się czy będzie tak pieknie jak zapowiadano.