Wiadomość pozostałe 15 marca 2016, 10:02

autor: Entelarmer

Star Wars: Trials on Tatooine - Gwiezdne wojny na HTC Vive

Firma ILMxLab zamieściła filmik omawiający wykorzystanie technologii rzeczywistości wirtualnej w tytułach z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jednocześnie przypadkowo opublikowano nagranie, na którym zaprezentowano fragment takiej produkcji - Star Wars: Trials on Tatooine.

Trials on Tatooine mogą zachęcić dotychczasowych sceptyków do zainteresowania się rzeczywistością wirtualną. - Star Wars: Trials on Tatooine - Gwiezdne wojny na HTC Vive - wiadomość - 2016-03-15
Trials on Tatooine mogą zachęcić dotychczasowych sceptyków do zainteresowania się rzeczywistością wirtualną.

Szał na Gwiezdne wojny trwa w najlepsze, podsycany przez nadciągające kolejne dwa epizody najnowszej trylogii galaktycznej sagi. Wczoraj firma ILMxLab opublikowała na swoim oficjalnym kanale YouTube filmik, w którym rozwodzi się na temat możliwości przedstawienia tego uniwersum przy wykorzystaniu technologii rzeczywistości wirtualnej. Nie był to jedyny materiał poświęcony „odległej galaktyce”, jaki ujrzał światło dzienne. Drugi z nich został jednak przypadkowo ujawniony przed czasem i szybko go usunięto. Oczywiście przezorni internauci zdążyli pobrać filmik i zrobić zrzuty ekranu, a samo ILMxLab zaprezentowało w końcu zwiastun na trwających od wczoraj targach GDC 2016 w Nowym Jorku. Materiał pokazuje krótki fragment projektu Star Wars: Trials on Tatooine, który ma być „kinowym eksperymentem z rzeczywistością wirtualną”. Wpierw widzimy lądowanie Sokoła Millenium na tytułowej planecie, po czym kamera ukazuje statek imperialny, z którego zaczynają wylewać się szturmowcy. W tym momencie robot R2D2 przekazuje nam miecz świetlny, który zostaje wykorzystany do odbijania pocisków blasterów.

Ciężko powiedzieć, czy usunięty materiał pochodził z pełnoprawnej produkcji, czy też pojedynczej, samodzielnej sekwencji. Niemniej na dłuższym filmiku da się zauważyć także inne sceny, w których widzimy m.in. łowcę nagród Bobę Fetta czy też C3PO. Trials on Tatooine będzie przeznaczone na gogle rzeczywistości wirtualnej HTC Vive.

Star Wars: Trials on Tatooine - Gwiezdne wojny na HTC Vive - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Trials on Tatooine

Trials on Tatooine

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
15.03.2016 10:42
raveenn
41
Centurion

Zajebiste, do tego uniwersum Star Wars , jak dla mnie strzał w dziesiątkę...

15.03.2016 10:51
-8
odpowiedz
misuu
0
Konsul

co za kupa po beznadziejnym filmie zwanym przebudzenie kloca teraz czas na pompowanie jeszcze większej banki niż 3D, czyli garnek na głowie i siano w głowie :)

15.03.2016 11:12
1
odpowiedz
2 odpowiedzi
masterpete
22
Centurion

wygląda świetnie, po dobrym filmie człowiek chce więcej Gwiezdnych Wojen i jestem jak najbardziej ZA jeśli chodzi o takie pomysły.

15.03.2016 11:14
-8
misuu
0
Konsul

dobrym filmie, padłem ze śmiechu !

15.03.2016 21:24
masterpete
22
Centurion

nie świetny, ale dobry http :// www. metacritic. com/ movie/star-wars-episode-vii---the-force-awakens

15.03.2016 17:22
odpowiedz
Lothers
115
Generał

Ale grafika wujowa.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze