Wiadomość pogłoski 5 stycznia 2016, 11:18

autor: Entelarmer

Nowy Assassin's Creed inspirowany Wiedźminem 3 i dopiero w 2017 roku?

Użytkownik serwisu 4chan podający się za pracownika Ubisoftu opublikował garść informacji na temat rzekomej kolejnej odsłony serii Assassin's Creed. Miałaby ona przenieść graczy do starożytnego Egiptu i ukazać się dopiero w 2017 roku. Wiarygodność tych doniesień mają potwierdzać informatorzy serwisu Kotaku.

Od 2009 roku firma Ubisoft co roku dostarczała nam kolejną odsłonę serii Assassin’s Creed, jednak nietrudno zauważyć, że cykl z Asasynami i Templariuszami w rolach głównych dostał wyraźnej zadyszki. Dość wspomnieć niesławne Assassin’s Creed: Unity z 2014 oku, które samo w sobie nie było złą grą, ale trafiło na rynek w ogromnie niedopracowanej formie. I choć ostatnio wydane Syndicate nieco naprawiło wizerunek serii, to jednak także ten tytuł cierpiał na sporo przypadłości technicznych, a jego początkowa sprzedaż bynajmniej nie była rewelacyjna. Najnowsze doniesienia zdają się wskazywać, że Ubisoft wyciągnął odpowiednie wnioski i kolejny Assassin’s Creed zadebiutuje dopiero w 2017 roku. Zwracamy jednak uwagę, że poniższe informacje pochodzą z anonimowych odpowiedzi rzekomego twórcy z Ubisoftu („ilustratora/artysty) na stronie 4chan, trudno więc uznać je za wiarygodne, choć według serwisu Kotaku dane te pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami pozyskanymi przez nich.

Unity mocno nadszarpnęło zaufanie graczy do asasyńskiej serii. - Nowy Assassin's Creed dopiero w 2017 roku? - wiadomość - 2016-01-05
Unity mocno nadszarpnęło zaufanie graczy do asasyńskiej serii.

Nowy Assassin’s Creed (póki co opatrzony kryptonimem „Empire”) ma być tworzony przez zespół odpowiedzialny za Assassin’s Creed IV: Black Flag i będzie prequelem poprzednich odsłon serii. Gra rzekomo opowie historię dziejącą się na długo przed powstaniem dwóch wspomnianych wcześniej organizacji, osadzoną w czasach starożytnego Egiptu. Powód przeniesienia akcji do tak odległych czasów jest dość prosty – twórcom zależało na uzyskaniu jak największej swobody w zakresie fabuły, co przy względnie historycznym charakterze serii wymagało wybrania okresu z możliwie najuboższą dokumentacją. Według informatora w grze miała się znaleźć także Grecja, ale ostatecznie zrezygnowano z niej. Niewykluczone, że wraz z Rzymem znajdzie się ona w kolejnych odsłonach ewentualnej trylogii. Niewiele wiadomo o bohaterze, ale ma być on niewolnikiem (zapewne prędzej czy później oswobodzonym), z wyglądu ma przypominać Altaira (bohatera pierwszego Assassin’s Creed) o nieco ciemniejszej karnacji i stanowczo nie będzie „nerwową” i milczącą postacią.

Jeśli chodzi o ogólny charakter gry, to ma on być wzorowany na… Wiedźminie. Autor wspomniał o zakresie „swobodnej walki” oraz „postępów gracza”, a także o powrocie wierzchowców czy łodzi. Zawiodą się ci, którzy liczą na większe znaczenie działania w ukryciu – gra nadal ma być przede wszystkim „przygodowa”, a prawdziwie skrytobójcze akcje mogą być nawet nieco mniej istotne niż dotychczas. Natomiast cieszy, że w przeciwieństwie do ostatnich odsłon serii tytuł podobno nie wykorzysta dorobku poprzednich asasynów. Przynajmniej tak sugeruje rzekomy twórca z Ubisoftu, twierdząc, że jedynie animacje mogą zostać ponownie wykorzystane, ale i one będą znacznie zmienione. Z tym że stoi to w sprzeczności z jego wypowiedzią odnośnie powstania AC osadzonego w Chinach bądź Japonii (oczywiście mowa tu o dużych grach z serii). Głównym powodem braku takowych odsłon ma być bowiem nieprzystawalność mechanizmów rozgrywki do tych realiów, co wymagałoby opracowania sterowania od podstaw, a bez „recyklingu” koszt produkcji nowego AC (zdaniem informatora i tak ogromny) wzrósłby na tyle, że konieczne stałyby się cięcia w innych aspektach gry. Jeśli zaś już o cięciach mowa – „póki co” twórcy mają zrezygnować z dodania trybu kooperacji.

Assassin’s Creed dawno zaprzestało promowania prawdziwie skrytobójczego podejścia do rozgrywki. - Nowy Assassin's Creed dopiero w 2017 roku? - wiadomość - 2016-01-05
Assassin’s Creed dawno zaprzestało promowania prawdziwie skrytobójczego podejścia do rozgrywki.

Niewiele informacji otrzymaliśmy na temat aspektów technicznych. Poza ograniczeniem wykorzystania zawartości poprzednich Assassin’s Creed-ów autor wspomniał o rozmiarze świata, który ma być około 3 razy większy niż ten z Black Flag. Co więcej, całość ma być znacznie bardziej „kolorowa” niż dotychczas, a na pustyniach można będzie natknąć się na miraże. Natomiast zabraknie ekranów ładowania przy wchodzeniu do miast – przejścia między lokacjami mają być całkowicie płynne. Tytuł niemal w całości ma być tworzony na PC, jako że konwersja na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One (na których „Empire” również się ukaże) ma być bardzo prosta. Autor nie był w stanie stwierdzić, czy gra ukaże się na NX-a, czyli wciąż nieujawnioną nową konsolę firmy Nintendo.

Informator podał też kilka informacji niezwiązanych bezpośrednio z nowym AC, ale wspomnianych w trakcie rozmowy na forum. Jednoznacznie stwierdził, że gracze liczący na kontynuację cyklu Prince of Persia mogą przestać się łudzić – Ubisoft nie zamierza płacić za licencję PoP, gdyż „finansowo nie jest to warte zachodu”. Niewiele za to mógł powiedzieć o nadchodzącym filmie Assassin’s Creed, ograniczając się do stwierdzenia, że obraz nie jest powiązany z grami.

Być może w 2016 nie doczekamy się dużego Asasyna, ale możemy liczyć na pomniejsze produkcje. - Nowy Assassin's Creed dopiero w 2017 roku? - wiadomość - 2016-01-05
Być może w 2016 nie doczekamy się dużego Asasyna, ale możemy liczyć na pomniejsze produkcje.

Raz jeszcze zwracamy uwagę, by powyższe rewelacje przyjąć ze sporą dozą sceptycyzmu. Przypominamy też, że ich potwierdzenie bynajmniej nie oznacza zupełnej nieobecności Assassin’s Creed w 2016 roku. Jeszcze w tym miesiącu zadebiutuje Assassin’s Creed Chronicles: India (czyli kolejna odsłona spin-offowej serii Assassin’s Creed Chronicles), a w lutym zapoznamy się z Assassin’s Creed Chronicles: Russia. Niewykluczone też, że Ubisoft wyda w tym roku zbiorcze wydanie dotychczasowych odsłon serii, na co zdaje się wskazywać zarejestrowanie przez firmę witryny assassinscreedcollection.com w połowie ubiegłego miesiąca. Jeśli zaś komuś zależy na pełnoprawnych produkcjach, być może powinien zainteresować się kontynuacją innej serii Ubisoftu, Watch Dogs, który to sequel podobno zastąpi Assassin’s Creed w obecnym roku.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników (58)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
05.01.2016 13:13
3
odpowiedz
Kozok
24
Chorąży

Rok przerwy to i tak mało. Powinni najpierw skończyć grę i dopiero ogłosić premierę.

05.01.2016 13:20
-11
odpowiedz
1 odpowiedź
DzokerEr
11
Konsul

Tak nie trawie tego wiedźmina że aż głowa boli, non stop Wiśniak Wieśniak i Wieśniak już zablokowałem newsy o tym i nadal widzę ten kicz jprd....Ale skoro już tu jestem to dam ponownie 0 dla tej niby pięknej cudownej gry dla wielu fanów bo przecież to Wieśniak...0/10

05.01.2016 13:50
odpowiedz
Matekso
94
Generał

Po Watch Dogs 2 w tym roku, przerzucą siły robocze na assasina

05.01.2016 13:54
odpowiedz
eddie182
4
Junior

.

post wyedytowany przez eddie182 2016-01-05 13:56:14
05.01.2016 13:55
odpowiedz
Zdzichsiu
50
Ziemniak

Jakiej innej serii? Watch Dogs dzieje się w uniwersum Assassin's Creed.

05.01.2016 15:21
1
odpowiedz
5 odpowiedzi
dj_sasek
71
Freelancer

A ile to już razy Ubisoft szedł po rozum do głowy a później okazywało się, że wyszedł kolejny crap i było to tylko czcze gadanie? Moim zdaniem zbyt wiele razy. W przypadku Ubi trzeba czekać na końcowy produkt i dopiero później snuć teorie.

05.01.2016 15:25
odpowiedz
B_J_BLAZKOWICZ
9
Chorąży

Dalej płacz :D Ubi to, Ubi tamto.

05.01.2016 15:46
odpowiedz
paul181818
30
Generał

i bardzo dobrze , niech robią coś lepszego i nowego np prince of persia , jeśli jednak ma być już ten AC to niech remake jedynki zrobią

05.01.2016 16:01
odpowiedz
Vandergrift
16
Legionista

Mam nadzieje że to okaże się prawdą.

05.01.2016 16:18
odpowiedz
Hydro2
105
Senator

Ja też i w to miejsce wyjdzie PoP :)

05.01.2016 18:48
-1
odpowiedz
3 odpowiedzi
jarooli
86
Would you kindly?

Śmierdzi mi to fejkiem. Przecież umieszczenie akcji w Egipcie byłoby bez sensu i znacząco ograniczałoby możliwości poprowadzenia rozgrywki. Jeśli świat miałby być 3 razy większy od tego w Black Flag to nie ma mowy żeby całość umieszczono w mieście, a więc musiały być być jakieś tereny niezabudowane - pustynie? BF oferował przynajmniej możliwość eksploracji wysepek, odnajdywania skarbów, polowań, co niby ciekawego mogłoby się dziać na pustyni? Dla mnie brzmi to wyjątkowo nudno.

Co więcej, całość ma być znacznie bardziej „kolorowa” niż dotychczas
Egipt miałby być bardziej kolorowy od tego? -->

05.01.2016 18:51
odpowiedz
Agrelm
40
Pretorianin

Świetne wieści! Jeśli rzeczywiście rozgrywka ulegnie zmianie, a akcja zostanie przeniesiona do Egiptu to może nawet zagram :D. Jak dotąd Pierwszy assassyn i Black Flag były na tyle nowatorskie, że kupiłem i przeszedłem obie gry. Reszta to kalka rozgrywki ze zmienioną fabułą, która w AC stawała się z części na część coraz gorsza i tylko w pierwszej i ewentualnie drugiej odsłonie stanowiła plus gry.
Co prawda 4chan nie jest miejscem gdzie szukałbym prawdziwych informacji ale ta wiadomość brzmi bardzo przekonująco.
Co do samego Egiptu to genialny pomysł. Pustynia potrafi być niesamowita (patrz Mad Max, Laurence of Arabia, Fallout), a jak do tego dodadzą jeszcze świątynie egipskie to mogą jak ulał wcisnąć tych swoich "kosmitów" z poprzednich odsłon jako bogów egipskich. Nowe, egzotyczne bronie, brak opeckich pistoletów, ciekawe czasy. Powiew świeżości z wykorzystaniem kraju i kultury, które tak rzadko pojawiają się w grach. Co prawda wolałbym zobaczyć Forum Romanum ale to dlatego, że uwielbiam Rzym :D.
Jeśli rzeczywiście skupią się na zrobieniu lepszej gry niż poprzednie, a nie tylko na dojeniu forsy, skorzystają trochę z papugowania polityki CDProjekt Red to jestem kupiony chociaż i tak przed zakupem najpierw obejrzę gameplaye, poczytam recenzje i sprawdzę politykę DLC.

post wyedytowany przez Agrelm 2016-01-05 18:57:49
05.01.2016 18:58
odpowiedz
A.L.E.X.666
1
Legionista

Liczę że gra będzie bardzo droga,krótka z wyciętymi elementami rozgrywki. Po co? Po to żeby jak najwięcej DLC pojawiło się.A i najważniejsza gra koniecznie musi być zabugowana żeby przez kolejne pół roku łatali tylko po to żeby następnie poinformować że grę nie da się naprawić. A nóż może wycofają ze sklepu Steam/Origin/Uplay.

post wyedytowany przez A.L.E.X.666 2016-01-05 18:59:51
05.01.2016 19:33
odpowiedz
SpaYKY96
2
Junior

Jak mają w końcu zrobić jakiegoś dobrego AC po Black Flag to niech robią nawet 3 lata ale ta gra ma być długa, fabuła nie ma mieć gdzieś 3 godz. Niech UBI się wysili w końcu i pokaże że jeszcze potrafią stworzyć długą i cudowną grę jak to było za czasów AC 1, AC 2, Brotherhood czy nawet Revelations. Te odsłony z tej serii były najlepsze. Jeszcze raz powtórzę. Niech się postarają i pomyślą na naprawdę długiej fabule. Rozumiem że pomysłów brakuje z czasem gdy tworzy się nowsze gry ale jeśli bardzo dobrze pomyślą to bardzo dużo do tej w 2017 wymyślą i ta gra będzie miała jakiś sens. Bo ja nie mam zamiaru płacić 200 zł za grę która ma tylko dobrą grafikę i 0 zabawy w fabule.

05.01.2016 20:01
odpowiedz
1 odpowiedź
Wiedźmin Grzegorz
14
Legionista

PRZEPRASZAM , PRZEPRASZAM , ale wydaje mi się , że w pierwszej , lub drugiej części serii powiedziano , iż Assasyni i Templariusze walczyli ze sobą od zarania dziejów ( chyba powiedzieli , że od początku ludzkości ) i dziwi mnie jak mogli pominąć tak istotny szczegół mówiąc , iż akcja nowego Assasyna będzie początkiem obu frakcji i będzie miała miejsce w STAROŻYTNYM Egipcie . Jeśli się pomyliłem proszę mnie poprawić .

05.01.2016 21:06
odpowiedz
Karhes
6
Junior

Prequel....Wspaniale.Byłem bardzo ciekaw czy Ubisoft ma na prawdę jakiś pomysł ze spójnością wszystkich części i czy doprowadzi kiedyś tą serię na właściwe tory ale stało się to co myślałem.Skoro to będzie Prequel to widać że Ubisoft sam się zagubił w fabule i w pogoni za dolarami nie mają już bladego pojęcia jak sensownie wszystkie części połączyć ze sobą fabułą.Dolarów po ostatnich AC też nie mają dużo i bardzo dobrze.No ale zobaczymy skoro jest większa przerwa czasowa i akcja ma być w Egipcie to może jakaś tam gra to będzie ale póki nie wyjdą pierwsze recenzje i opinie nie kupuję.Straciłem zaufanie do Ubisoftu które miałem do Black Flaga.

05.01.2016 21:10
odpowiedz
Dreamy
28
Generał

Jak dla mnie to powinni się trzymac klimatów z jedynki - to najbardziej pasowało do serii.

Co do gier z serii AC to nowsze części są tylko ok (syndicate to dla mnie zdecydowanie najgorsza odsłona),a 2 i brotherhood były naprawde rewelacyjne

05.01.2016 22:44
odpowiedz
greGhost0r
11
Legionista

Co tak szybko ;) Ta gra skończyła się na 3

05.01.2016 22:53
1
odpowiedz
1 odpowiedź
Szatek iks de
44
Pretorianin

Jednoznacznie stwierdził, że gracze liczący na kontynuację cyklu Prince of Persia mogą przestać się łudzić – Ubisoft nie zamierza płacić za licencję PoP, gdyż „finansowo nie jest to warte zachodu”. Jeśli to prawda to serdeczne jebać Ubi. By chociaż sprzedali prawa komuś innemu (byle nie EA).

05.01.2016 23:22
odpowiedz
Nieprzyjaciel
27
Centurion

bzdury nastepny asasasyn bedzie sie dzial podczas drugiej wojny swiatowej pewnie

06.01.2016 13:19
-1
odpowiedz
mastaejs85
1
Junior

Szukasz dodatkowego zarobku, może chcesz dorobić do wypłaty? A może chcesz być sam sobie szefem w pracy zarabiając naprawdę potężne kwoty w sieci. Najlepszy biznes według mnie w sieci jaki kiedykolwiek powstał. Ranking Alexa mówi sam za siebie.
Każdy tutaj zarabia można zacząć od zera jak i z wkładem własnym.
Jest to biznes dla każdego!
Poniżej znajdziecie mój link z którego należy się zarejestrować:

[link]

Wszelkie pytania kierować na gg 1279930

Pomagam oraz doradzam każdemu kto wykaże chęć działania w tym biznesie
strona mojego biznesu: [link]

Dowód że firma jest legalna, zarejestrowana:

[link]

07.01.2016 19:08
odpowiedz
Harry M
104
Master czaszka

Po Syndicate wróciła mi wiara w "Asasyny". Na dodatek ta wiadomość! Moja asasyńska dusza jest w siódmym niebie. Czekam, czekam, czekam!

08.01.2016 15:17
odpowiedz
TheLastJedi
29
Pretorianin

Tęsknię do PoP: WW i Dwa Trony... Do tej pory nie mogę im wybaczyć że porzucili ten wspaniały free from fighting system gdzie rozcinałeś wrogów wzdłuż i w poprzek wedle uznania, na rzecz: "trzymaj blok i czekaj w kółeczku wrogów żeby nacisnąć kontrę" x 50 :/

09.01.2016 12:35
odpowiedz
szafka1991
6
Legionista

Mam nadzieje ze to co jest napisane na temat nowej odsłony ac to prawda bo ostanie odslony byly monotonne i nudne. Mysle ze tak jest dlatego ze juz poprostu za dużo wyszlo tych części wiec może nawet dobrze ze dopiero ma być w 2017.poczekamy zobaczymy co to będzie

09.01.2016 13:59
odpowiedz
premium249440
18
Centurion

HAHAHAHHA! "Za namową fanów". Wielcy, ale łaskę robią, że zrezygnują z miliardów zysków z takiego powodu. No naprawdę "wspaniałomyślni". Lepiej niech coś porobią a nie rok będzie stało w takim samym stanie. Plus niech optymalizują te swoje gierki na normalną płynność 60fps, a nie jakieś marne 30.

09.01.2016 15:13
odpowiedz
yadin
87
Senator

Nareszcie ruszą w ciekawsze epoki.

09.01.2016 18:03
odpowiedz
Skowron96
3
Junior

A tak sobie własnie niedawno myślałem że fajnie by było aby tak osadzić Assasin's Creed w starożytnym Egipcie :D

10.01.2016 00:18
-2
odpowiedz
Jarsston
46
Centurion

Oni to mogą wiedźminowi buty pucować. Ekrany ładowania na pewno będą, więc niech nie cwaniakują, ostatnio coś podobnego mówili.;). Świat może i będzie większy, ale co z tego, jak będzie zapchany pierdyliardem powtarzalnych zadań i bezsensownych znajdziek. Może być mniejszy, ale sensowny, już dawno powinni wydawać AC przynajmniej co 2 lata, a nie co roku, wiadome było, że to się przeje każdemu. Powinni czymś w końcu zaskoczyć, bo szukanie artefaktów tak na prawdę do niczego nie prowadzi póki co. Niech zakończą wątek Juno i rozpoczną nowy, byleby gracz poczuł w końcu zainteresowanie tą marką, jak za czasów AC II. Widać, że kombinują, byleby się nie wysilać z fabułą.

10.01.2016 13:48
-4
odpowiedz
2 odpowiedzi
Rumcykcyk
32
Pan Kopiuj Wklej

Żeby AC mógł dorównać W3 musieliby stworzyć bohatera z charakterem bo co z tego jak stworzą rozbudowany świat, masę ciekawych zadań pobocznych, wciągająca główną fabułę jak postać jest pusta bez ciekawej przeszłości. Wątpię że Ubi stworzy ciekawego głównego bohatera w tym zawsze byli słabi.

Motyw w AC:Black flag był jeszcze ciekawy tylko zawsze jak stajemy się z brudasa i sieroty największym zabójcą na ziemi w ciągu pstryknięcia palcami to już zaczynają się schody a nawet winda fabularna która spada i wbija się głęboko w ziemie.

04.02.2016 21:04
odpowiedz
FanBoyFrytek
15
Konsul

No w końcu studio odpowiedzialne za Assassin's Creed IV Black Flag :) Więc w końcu doczekamy się wręcz zajebistej gry a nie jak śmieci typu Unity czy Syndicate .
Czekam

ps. Black Flag przeszedłem 8 razy ^^ I to jedyny assassyn którego tak lubię pewnie z powodu piratów/statków itd

post wyedytowany przez FanBoyFrytek 2016-02-04 21:06:33
Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze