Wiadomość gramynawynos.pl 26 października 2015, 13:29

autor: Góral

Prune - podcinamy gałąź z mobilną perełką

W tym tygodniu nie mieliśmy żadnych problemów z wybraniem mobilnej perełki, gdyż na Androidzie ukazało się genialne Prune, znane do tej pory tylko z urządzeń firmy Apple.

Prune, jedna z najlepszych tegorocznych gier mobilnych, zadebiutowała w końcu na urządzeniach korzystających z systemu operacyjnego Android. Oznacza to, że lepszego kandydata do dzisiejszej mobilnej perełki znaleźć po prostu nie mogliśmy.

Na pierwszy rzut oka, Prune wydaje się nieco dziwaczną i nudną produkcją, gdyż jej twórca, Joel McDonald, postanowił pokazać w grze swoją miłość do drzew. Rozgrywka sama w sobie również nie wydaje się pociągająca, w końcu zabawa polega tylko i wyłącznie na przycinaniu gałęzi. Na szczęście pozory mylą i jest to tak naprawdę genialna aplikacja i jedna z najlepszych w z gatunku logicznych łamigłówek.

Prune trailer

Prune trailer [1:08]

Zwiastun gry Prune autorstwa Joela McDonalda.

Proste założenia zapewniają mnóstwo świetnej, często wymagającej rozrywki, podczas której musimy chronić przed rozmaitymi niebezpieczeństwami rosnące drzewo. Jak już wspomniałem wcześniej, dokonujemy tego, przycinając gałęzie, a naszym celem jest w ten sposób poprowadzić rozwój rośliny, by dotrzeć do oświetlonego miejsca. Sama rozgrywka to jednak nie wszystko, gdyż równie ważny jest magiczny klimat Prune, budowany przez minimalistyczną oprawę graficzną i doskonałe udźwiękowienie.

Produkcja kilka miesięcy temu zgarnęła niesamowite wręcz recenzje we wszystkich najważniejszych serwisach związanych z rynkiem gier mobilnych. W TouchArcade wystawiono maksymalną notę 5/5 gwiazdek. Redaktor Pocket Gamera nie wahał się z przyznaniem „dziesiątki”. W serwisie 148Apps gra zgarnęła 4,5/5 oczek i dokładnie tyle samo w Gamezebo.

Prune kosztuje ponad 18 zł, ale mogłoby spokojnie zostać wycenione na większą kwotę, gdyż jest to absolutna czołówka gier mobilnych i w końcu mogą się nią cieszyć także miłośnicy Androida.

Prune

Prune

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
26.10.2015 14:47
leokfc
29
Centurion

Niestety biedna gierka nic nie wnosząca

30.10.2015 16:29
odpowiedz
WildCamel
40
gry-online.pl

@leokfc – prosta – owszem. Ale czy nic nie wnosząca, to wielu się z Tobą nie zgodzi ;)