Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2015, 18:12

Wiedźmin 3: Dziki Gon – 8-minutowy gameplay z prologu w 60 FPS [Aktualizacja]

Studio CD Projekt RED wypuściło nowy zapis rozgrywki z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Możemy na nim zobaczyć kolejny fragment prologu, pokazujący jedno z zadań pobocznych. Filmik jest odtwarzany w 60 klatkach na sekundę (a więc pochodzi z wersji pecetowej).

Aktualizacja: Firma Microsoft potwierdziła, że poniższy zapis rozgrywki pochodzi z wersji pecetowej Wiedźmina 3. Jednocześnie przeproszono za wprowadzenie zamieszania i zapewniono, że nie próbowano przekłamywać możliwości Xboksa One, prezentując na kanale konsoli filmik wyświetlany w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę (Dziki Gon w wersji na XOne „wyciągnie” tylko 900p i 30 FPS).

Kampania marketingowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon nabiera tempa. Studio CD Projekt RED wypuściło kolejny zapis rozgrywki ze swojego najnowszego, zbliżającego się wielkimi krokami dzieła (filmik widnieje powyżej). Trwa on prawie 9 minut i prezentuje jedno z zadań pobocznych, na które natrafimy w prologu – Geralt pomaga w nim kupcowi odzyskać pewną tajemniczą szkatułkę, zagubioną podczas ataku potworów na bagnach. W programie: dialogi, walka, tryb detektywa, a nawet pościg konny. I choć omawiany materiał wideo pojawił się na xboksowym kanale w serwisie YouTube, gameplay hula w 60 klatkach na sekundę, zatem według wszelkiego prawdopodobieństwa pochodzi z gry w wersji na komputery osobiste.

Na koniec przypominam, że gra zadebiutuje 19 maja bieżącego roku i będzie dostępna na PC oraz konsolach XOne i PS4. Polecam też Waszej uwadze materiały – fragmenty rozgrywki z serwisu GameSpot i screeny z widokiem na mapę świata – o których pisaliśmy przed południem, oraz pochodzące od firmy MSI doniesienia o zapewnieniu w produkcji wsparcia dla bibliotek DirectX 12.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Z GRYOnline.pl związany od 2013 roku, najpierw jako współpracownik, a od 2017 roku – członek redakcji, znany także jako Draug. Obecnie szef Encyklopedii Gier. Zainteresowanie elektroniczną rozrywką rozpalił w nim starszy brat – kolekcjoner gier i gracz. Zdobył wykształcenie bibliotekarza/infobrokera – ale nie poszedł w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni. Zanim w 2020 roku przeniósł się z Krakowa do Poznania, zdążył zostać zapamiętany z bywania na tolkienowskich konwentach, posiadania Subaru Imprezy i wywijania mieczem na firmowym parkingu.

więcej