Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2015, 06:30

autor: Retromaniak

Siegelord, One Piece Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego

Mimo, że miniony miesiąc nie przyniósł żadnych przeglądarkowych hitów, jak zwykle wybraliśmy dla Was kilka wyróżniających się tytułów z tej kategorii.

Siegelord, One Piece Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego - ilustracja #1

Luty nie był miesiącem zbyt łaskawym dla amatorów przeglądarkowego grania. Co prawda w tradycyjnych wydarzeniach królowały Walentynki, a kilka popularnych tytułów (m.in. Grepolis, Tribal Wars 2, Islanderz czy Might & Magic: Heroes Online) doczekało się istotnych aktualizacji. Nie byliśmy jednak świadkami żadnych spektakularnych premier i z tego głównie powodu nasz dzisiejszy przegląd będzie także nieco uboższy niż zwykle. Zgodnie z comiesięczną tradycją, wybraliśmy dla Was jednak kilka interesujących tytułów, wybijających się ponad przeglądarkową przeciętność.

Siegelord

Siegelord, One Piece Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego - ilustracja #2
SIEGELORD
  1. Producent: 37 Games Entertainment.
  2. Premiera: 11 lutego 2015 (wersja v2).

Pierwsza z naszych dzisiejszych propozycji pierwsze serwery uruchomiła co prawda jeszcze 20 grudnia ubiegłego roku. Ale stosunkowo szybko ich liczba urosła do siedemnastu, a 11 lutego produkcja doczekała się dużej aktualizacji oraz oznaczenia v2. Siegelord – bo o nim tutaj mowa – jest utrzymaną w stylistyce średniowiecznego fantasy strategiczną grą MMO z elementami RPG, za której wydaniem stoi firma 37 Games Entertainment z Szanghaju.

Cel zabawy jest prosty, a jest nim zdobycie panowania nad krainą, zamieszkaną przez trzy zupełnie różne frakcje. Gra pozwala nam opowiedzieć się po stronie zaawansowanego technicznie Królestwa Albionu, prostodusznego lecz walecznego Przymierza Nordów, bądź słynącego z bogactwa, potęgi i szerokich wpływów Imperium Gorm. Każda ze stron posiada oczywiście swoje mocne i słabe strony oraz liczne umiejętności, przydatne podczas podbojów. W takcie zabawy gracze spotykają się na jednej, ogromnej mapie, tocząc ze sobą pojedynki rozgrywane w czasie rzeczywistym. Na czele armii stają zaś legendarni bohaterowie, których rekrutujemy i rozwijamy w miarę postępów rozgrywki. Aby jednak obwołać się królem całej krainy, musimy wykazać się nie tylko siłą armii, ale także zmysłem taktycznym i strategicznym. Jak w każdej typowej grze MMO, także i w Siegelord spory nacisk położono na możliwość zawierania sojuszy i wspólną walkę przeciwko najsilniejszym wrogom.

  1. Siegelord – zagraj

One Piece Online

Siegelord, One Piece Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego - ilustracja #3
ONE PIECE ONLINE
  1. Producent: JoyGames.
  2. Premiera: otwarte beta testy od 22 stycznia 2015.

22 stycznia ruszyły otwarte beta testy One Piece Online, czyli przeglądarkowego RPG-a akcji z elementami tower defense, osadzonego w realiach popularnej pirackiej mangi One Piece. W grze chińskiego studia JoyGames spotkamy całą gamę stworzonych przez Eiichiro Odę bohaterów, na czele z takimi postaciami jak Luffy, Zoro, Sanji, Yonko, Nami, Robin i Hancock. Twórcy dość wiernie odwzorowali setki oryginalnych bohaterów, którzy podczas rozgrywki będą zlecać nam zadania oraz walczyć – zarówno z nami, jak i przeciwko nam.

Kontrolowana przez nas postać jest piratem, który schronił się na wyspie Seabody w obawie przed ścigającymi go żołnierzami i może należeć do jednej z trzech klas postaci: Snipera, Swordsmana lub Devil Fruit Usera. Każda z nich dysponuje swoim unikalnym stylem walki oraz zdolnościami, których relacje bazują na zasadach gry w kamień-nożyce-papier. W trakcie kilkudziesięciu misji fabularnych, odwiedzamy różnorodne lokacje i werbujemy do drużyny pomocników, których w danym momencie rozgrywki można posiadać maksymalnie czterech. Najważniejszym elementem zabawy są jednak potyczki, zrealizowane jako połączenie tower defense oraz klasycznych RPG-ów akcji. W walce uczestniczyć możemy na dwa sposoby: kontrolując naszego bohatera bezpośrednio lub oddając sprawy w ręce komputera decydować jedynie o użyciu specjalnych mocy postaci. W trakcie przygód nasz bohaterski pirat odblokowuje nowe zdolności, a za zdobytą walutę nabywa coraz lepsze elementy ekwipunku. Najsilniejsi mogą rzecz jasna stanąć w szranki na specjalnych arenach, rywalizując z innymi graczami w trybie PvP.

  1. One Piece Online – zagraj

Chrono Wars

Siegelord, One Piece Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego - ilustracja #4
CHRONO WARS
  1. Producent: Narvalous.
  2. Premiera: otwarte beta testy od 26 lutego 2015.

Chrono Wars (znana także pod tytułem: Chronos: Light of Darkness) to epicka gra MMORPG, opracowana przez studio Narvalous. Jakkolwiek sama mechanika rozgrywki, w zalewie podobnych produkcji nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, tytuł wart jest odnotowania chociażby ze względu na imponującą – jak na warunki gier przeglądarkowych – oprawę graficzną. Została ona zrealizowana w stylu typowo azjatyckim – ale za to w pełnym 3D, które sprawia, że toczone w czasie rzeczywistym bitwy wyglądają jak żywcem wyjęte z typowych konsolowych slasherów. Możecie się o tym przekonać, przystępując do otwartych beta testów gry, które ruszyły zaledwie kilka dni temu.

Akcja gry zaczyna się w chwili tragicznego wypadku samochodowego, w wyniku którego zostajemy przeniesieni do świata fantasy, który chyli się ku upadkowi, a naszym zadaniem jest oczywiście jego ocalenie. Przystępując do zabawy, wybieramy jedną z kilku typowych klas postaci, takich jak rycerz, mag i berserker. Wraz z nią przemierzymy 2000 lat oraz sześć epok historycznych, przemierzając różne kontynenty i spotykając całą gamę legendarnych bohaterów. Wśród nich znajdą się m.in. Juliusz Cezar, Król Artur, Robin Hood czy Joanna d'Arc. Z ich pomocą będziemy musieli stawić czoła potężnym potworom i demonom, a nawet całym legionom i wymagającym bossom. Dodatkowo, w każdej z epok naszym celem będzie odnalezienie specjalnego reliktu, np. korony Króla Artura, łuku Robin Hooda czy też różdżki Merlina. W grze nie zabrakło oczywiście typowego dla gier MMORPG systemu rozwoju postaci, a także możliwości współzawodnictwa w trybie PvP.

  1. Chrono Wars – zagraj
  2. Chrono Wars – zagraj na Facebooku

Candy Valley

Siegelord, One Piece Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego - ilustracja #5
CANDY VALLEY
  1. Producent: OrangeApps
  2. Premiera: 2 lutego 2015.

Na zakończenie przeglądu najciekawszych nowości proponujemy Wam grę czysto casualową, bo do takiej kategorii z całą pewnością zaliczyć należy Candy Valley. Okazuje się jednak, że także i w tym gatunku od czasu do czasu trafiają się prawdziwe perełki, potrafiące przyciągnąć do monitora na długie godziny nawet najbardziej zatwardziałych graczy. Gry tego typu cieszą się niesłabnącym powodzeniem zwłaszcza wśród użytkowników portali społecznościowych i tam właśnie 2 lutego zadebiutowała opisywana produkcja rosyjskiej firmy OrangeApps.

Candy Valley to z pozoru kolejny typowy przedstawiciel gatunku match-3 (tzn. połącz trzy elementy). Gra wprowadza jednak kilka nowych rozwiązań, a do tego okraszona jest prostą lecz sympatyczną fabułą, opowiadającą o podróży przez tytułową Dolinę Słodyczy, której mieszkańcy słyną ze swoich przepisów, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Z pomocą naszej asystentki Elli oraz szefa cukierni Edwarda postaramy się skompletować je wszystkie, choć zadanie to z całą pewnością nie będzie należało do najłatwiejszych.

Celem zabawy jest skompletowanie trzech identycznych słodkości w jednej linii (poziomej lub pionowej). Poszczególne elementy dodatkowo oznaczone są numerkami, dzięki którym za kolejne dopasowania nagradzani jesteśmy nieco większą liczbą punktów, co z kolei pozwala na szybsze osiąganie progów, niezbędnych do zaliczenia etapu. Rozgrywka podzielona jest na etapy, a na końcu każdego z nich uczymy się kolejnego przepisu. Z czasem poziom trudności oczywiście rośnie, ale z pomocą przychodzą nam rozmaite bonusy, które nabywamy za realną gotówkę lub zdobywamy podczas samej gry. Podsumowując, Candy Valley gwarantuje nam prostą, niezobowiązującą rozgrywkę, niezależnie od wieku.

  1. Candy Valley – zagraj na Facebooku

Perły z lamusa: Tibia

Siegelord, One Piece Online i inne najlepsze przeglądarkowe gry lutego - ilustracja #6
TIBIA
  1. Producent: CipSoft.
  2. Premiera: 9 czerwca 2011 (wersja przeglądarkowa).

W naszym stałym cyklu Pereł z Lamusa chcielibyśmy dziś przypomnieć jedną z najsłynniejszych gier MMO w historii komputerowej rozrywki. Opracowana przez czterech niemieckich studentów informatyki Tibia to produkcja legendarna i jednocześnie kontrowersyjna, która swego czasu wywołała w naszym kraju ożywioną dyskusję na temat uzależnienia od Internetu oraz gier sieciowych. Mimo, że Tibia zadebiutowała w sieci już ponad 18 lat temu, to jednak dopiero w roku 2011 przygotowano jej wersję przeglądarkową, pozwalającą na zabawę z poziomu dowolnego komputera bez konieczności pobierania klienta. Dziś Tibia najlepsze lata ma już niewątpliwie za sobą. Mimo to z pewnością warto przypomnieć ten popularny niegdyś tytuł i być może zainteresować nim wszystkich tych graczy, którzy do tej pory nie zetknęli się z produkcją studia CipSoft.

Zasadniczym celem rozgrywki jest eksploracja tytułowego świata Tibia i rozwijanie umiejętności kontrolowanego przez nas bohatera. Gra pozwala jednak na pełną swobodę działania, tak więc ów cel możemy osiągnąć na wiele różnych sposobów. Najbardziej popularnymi metodami są: wspomniana eksploracja, poszukiwanie skarbów oraz walki z rozmaitymi potworami, takimi jak orki, smoki czy demony. W walce wykorzystujemy całkiem pokaźny arsenał, od broni białej do rozmaitych magicznych artefaktów i zaklęć. Zdobyte w walce przedmioty możemy zostawić naszej postaci, bądź zamienić na cenną gotówkę. W miarę osiągania kolejnych poziomów doświadczenia, możemy też wybrać jedną z czterech dostępnych profesji i rozwijać naszego bohatera w wybranym przez siebie kierunku.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Tibii jest nacisk, jaki położono na rozwój społeczności graczy. Spotykające się w świecie gry postaci, kontrolowane przez różnych graczy, mogą prowadzić ze sobą rozmowy, handlować i wspólnie wyruszać na rozmaite wyprawy. Większość z serwerów gry dopuszcza też typowe dla współczesnych gier MMO pojedynki PvP, co w naturalny sposób łączy się z możliwością zakładania gildii. Mimo upływu lat, grę charakteryzuje praktycznie niezmienna, oldskulowa oprawa graficzna, oparta na dwuwymiarowych bitmapach. Mimo to w szczytowym okresie popularności Tibia mogła poszczycić się imponującym wynikiem 1,3 miliona zarejestrowanych kont. Wśród krajów, w których gra cieszyła się największym powodzeniem, zaszczytne drugie miejsce zajmuje Polska z wynikiem blisko 25% ogółu graczy.

  1. Tibia – zagraj