Wiadomość gry na świecie 18 grudnia 2014, 20:30

autor: Draug

Sebastien Loeb Rally Evo – powstaje symulator rajdowy od Milestone

Studio Milestone, znane z kilku ostatnich gier z serii WRC i cyklu MotoGP, zapowiedziało Sebastien Loeb Rally Evo – „bezkompromisowy symulator rajdowy” powstający we współpracy z tytułowym mistrzem świata w rajdach samochodowych. Produkcja zmierza na XOne i PS4, a jej premiera ma nastąpić jesienią 2015 roku.

Warto wspomnieć, że Sebastien Loeb Rally Evo to druga ujawniona do tej pory gra, którą Milestone ma wypuścić w przyszłym roku – pierwszą jest symulator wyścigów motocyklowych o tytule RIDE. Biorąc pod uwagę, że owa pozycja powstaje z myślą i o konsolach, i o komputerach, możemy liczyć, że pecetowcom koniec końców też będzie dane wypróbować zapowiedzianą dziś samochodówkę Włochów.

Wygląda na to, że do łask wraca tradycja umieszczania w nazwach rajdowych samochodówek nazwisk popularnych mistrzów kierownicy. Kolejnym „utytułowanym” kierowcą, obok Colina McRae i Richarda Burnsa, został Sebastien Loeb – dziewięciokrotny zdobywca pucharu świata (w latach 2004-2012). Francuski kierowca będzie bohaterem gry Sebastien Loeb Rally Evozapowiedzianego dziś przez włoskie studio Milestone „bezkompromisowego symulatora rajdowego” powstającego z myślą o konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja ma zadebiutować jesienią 2015 roku. Niestety, twórcy nie podzielili się żadnymi materiałami przedstawiającymi omawianą pozycję – jedyne, czym dysponujemy, to kilka luźnych informacji i logo widoczne poniżej.

DiRT 4, WRC 5 i teraz jeszcze Sebastian Loeb Rally Evo – wygląda na to, że najbliższe lata wynagrodzą nam panującą ostatnio posuchę na rynku rajdowych samochodówek. - Sebastien Loeb Rally Evo – powstaje symulator rajdowy od studia Milestone - wiadomość - 2014-12-18
DiRT 4, WRC 5 i teraz jeszcze Sebastian Loeb Rally Evo – wygląda na to, że najbliższe lata wynagrodzą nam panującą ostatnio posuchę na rynku rajdowych samochodówek.

Głównym daniem w Sebastien Loeb Rally Evo będzie tryb kariery, w którym przyjdzie nam wywalczyć sobie miejsce w zespole Sebastiena Loeba, by następnie poznać rajdy samochodowe od podszewki pod jego światłym przewodnictwem. Tytuł skupi się na zabawie dla pojedynczego gracza, jednak nie zabraknie także trybu online, pozwalającego – jak to enigmatycznie ujęli twórcy – „rzucać wyzwanie znajomym i rywalom z całego świata dla niekończącej się rozrywki”.

Podana przez twórców skromna doza informacji sugeruje, że otrzymamy tytuł podobny do Richard Burns Rally z 2004 roku – najbardziej realistycznej rajdówki w dziejach. Niemniej, zanim napalimy się na powrót rajdowych symulatorów (od których Codemasters w ostatnich latach trzymało się z daleka), zdajmy sobie sprawę, że studio Milestone ma na koncie cztery ostatnie gry z oficjalnej serii WRC – a te może i nie były bardzo słabe, ale też nie miały wiele wspólnego z realizmem.

Wątpliwości może budzić także kwestia licencji w Sebastien Loeb Rally Evo. W sierpniu wyszło na jaw, że piątą grę z cyklu WRC produkują Francuzi z Kylotonn Games (mający, sądząc po ich dotychczasowym dorobku, blade pojęcie o samochodówkach), wobec czego Milestone może nie dysponować zbyt wieloma autentycznymi pojazdami, odcinkami specjalnymi etc. Ale to oczywiście tylko gdybanie – zresztą w najgorszym razie w omawianej produkcji powinniśmy uświadczyć przynajmniej wozy marki Citroen, którymi to Loeb zdobył wszystkie swoje tytuły mistrzowskie.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.12.2014 20:43
sp33dy
75
Gonzales

Czyżby w końcu godny następca Richard Burns Rally?

18.12.2014 20:48
odpowiedz
Piotrek.K
142
... broken ...

Nie wiem, jak po tak skromnych informacjach wyszlolo wam, ze to bedzie ultrarealistyczny symulator. Dla mnie to bedzie to samo co WRC 1-3 tylko, ze z inna nazwa.

18.12.2014 21:02
odpowiedz
jaro1986
100
Generał

sp33dy <- Biorąc pod uwagę poprzednie odsłony WRC od Milestone - wątpię.

18.12.2014 21:07
odpowiedz
dj_sasek
71
Freelancer

Symulator rajdowy =/= Milestone ...

19.12.2014 00:06
odpowiedz
Herr Pietrus
150
Legend

ja tam liczę na nowe, dobre WRC, ultra-symulacja mi niepotrzebna, chyba, że będą opcjonalne dobre asysty. kocham ten semi-arcadeowy, semi-poważny styl milestone. daje masę radości. ale jakby zrobili dla każdego cos miłego, czemu nie.

19.12.2014 00:09
odpowiedz
Draugnimir
46
Konsul

Piotrek.K - Użyte w informacji prasowej sformułowanie "uncompromising rally simulator" takie właśnie nasuwa skojarzenia. Co oczywiście nie oznacza, że gra faktycznie tym "bezkompromisowym symulatorem" będzie. Osobiście jakoś nie wierzę, by Milestone miało dorównać legendzie RBR, ale pożyjemy, zobaczymy ;]

19.12.2014 01:10
odpowiedz
jahras
31
Centurion

To za nic w świecie nie będzie nawet w połowie następca Ryśka. Czemu? Właśnie przez wcześniejsze doświadczenia z WRC. Nawet jakby chcieli zrobić kompletny symulator, i tak mają już mentalność wyniesioną z poprzednich gier, wyuczone złe nawyki. Wielu z was może się zaśmiać z tego argumentu, ale tak właśnie uważam. Poza tym na rynku nie ma ciśnienia na symulatory, a mając Loeba w tytule od razu widać, że są nastawieni na zysk. A jak wiadomo większość ludzi widząc Loeba w tytule, błędnie pomyśli, że chodzi o jakość produktu = profit.

19.12.2014 07:00
odpowiedz
Goozys[DEA]
137
Legend

DiRT 4? Przespalem jakies zapowiedzi?

19.12.2014 10:15
odpowiedz
Draugnimir
46
Konsul

Goozys[DEA] - Zapowiedzi nie, ale od paru miesięcy krążą pogłoski, więc powstanie tej gry prędzej czy później (a raczej prędzej, bo rok 2015 to już czas najwyższy, zważywszy na to, ile czasu minęło od premiery DiRT-a 3) wydaje się pewne.

Np. http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=87236

19.12.2014 10:18
odpowiedz
raziel88ck
113
Reaver is the Key!

Milestone robi średnie gry.

19.12.2014 10:20
odpowiedz
bogi1
116
The Best in the World

Oby w końcu wyszło coś dobrego w temacie klasycznych gier rajdowych bo powiedzmy sobie szczerze. Seria WRC jest średniawa a DiRTy mimo, że genialne to daleko im do klasycznych Colinów

19.12.2014 10:20
odpowiedz
DM
127
AFO Neptune

Do RBR raczej na pewno się nie zbliży nawet, wtedy by wyszedł tylko na PC. Stawiam, że to będzie klon WRC ze sławnym nazwiskiem w tytule...

Szanse na rajdową forze są nikłe, ale oby się komuś udalo to zrobić...

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze