Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 13:03

autor: Góral

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha, uznana modyfikacja gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, doczeka się edycji Developer's Cut, która doda sporo nowych elementów, w tym chociażby ulepszoną pogodę, wprowadzi zmiany w systemie handlowym, broniach i oprawie graficznej.

W kwietniu bieżącego roku ukazała się potężna modyfikacja gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha. Twórcy ujawnili, że tworzą edycję Developer's Cut, która wprowadzi szereg usprawnień. Po co w ogóle wydawać taką wersję? Deweloperzy stwierdzili, że rzeczy, które planują wprowadzić do gry są po prostu za duże na kolejnego patcha. W związku z tym postanowiono przygotować ogromną aktualizację istniejącej produkcji, a także specjalne wydanie, zawierające wszystkie poprawki i usprawnienia wprowadzone we wcześniejszych łatkach Lost Alpha oraz nowości, które pojawią się wraz z Developer's Cut. Wszystko razem będzie ważyć około 10 GB.

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut - ilustracja #1

Ok, ale co konkretnie znajdziemy w nowym wydaniu? Twórcy wymieniają m.in.:

  • tchnięcie życia w Zonę,
  • mniej pustych miejsc w dużych lokacjach,
  • zmieniony system handlowym,
  • usprawnienia broni,
  • ulepszoną ukraińską pogodę,
  • opcjonalne tekstury HD dla budynków i roślinności,
  • zmienione renderowanie i cieniowanie,
  • lepsze udźwiękowienie.

To jednak tylko część planowanych zmian, usprawnień i nowinek. O wszystkich z nich przeczytacie w tym miejscu, ale warto zaznaczyć, że nie jest to ostateczna lista, gdyż zostanie ona wzbogacana jeszcze o kolejne punkty.

S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha to modyfikacja gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, która jednak nie potrzebuje do działania „podstawki”. Tytuł tworzony był przez kilka długich lat przez zdolnych fanów oryginału, którzy zapragnęli odtworzyć pierwotną wersję produkcji. Ta została porzucona przez deweloperów z GSC Game World w 2005 roku i zastąpiona tym, co ujrzeliśmy w Cieniu Czarnobyla.

Dzięki S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut pożegnamy się z pustymi lokacjami. - S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut - wiadomość - 2014-12-06
Dzięki S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut pożegnamy się z pustymi lokacjami.
S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut w prowadzi zmiany w oprawie graficznej. - S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut - wiadomość - 2014-12-06
S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha - Developer's Cut w prowadzi zmiany w oprawie graficznej.
S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha doczeka się edycji Developer's Cut - ilustracja #4

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 13:43
sutki
28
Konsul

Szkoda że 2 cześć poszła sie walić 1 cześć była jak dla mnie bardzo dobra a jeszcze nie było mi dane grać w CZYSTE NIEBO czy nawet w 2 dodatek ale co sie odwlecze to nie ucieknie kumpel ma 2 dodatki z CD-ACTION JAK NIE BEDE MIAŁ W CO POCIĄĆ TO OD NIEGO SOBIE WEZME

06.12.2014 13:54
odpowiedz
Stamina
27
Supreme STAMNET

Ktoś wie mniej więcej kiedy się tego spodziewać?

07.12.2014 00:25
odpowiedz
rebornnarsil
56
Krytyk

Szkoda że nie określili chociaż pi razy oko kiedy. Gdyby planowali to na teraz, grudzień, to przestałbym grać w LA i zaczekał na developer's cut. A tak to nie wiem czy grać czy na chwile zaprzestać.

07.12.2014 00:31
odpowiedz
gnoll
99
Simple Man

No ja nie wiem... klimat Zony budowany jest też przez osamotnienie, a jak zbyt ją zaludnią, to klimat może ucierpieć. Ale zobaczymy, mam nadzieję że na tym polu znajdą dobry balans.

07.12.2014 13:23
odpowiedz
laki2217
44
Generał

Niech poprawią prawdziwą bolączkę, czyli optymalizację. Po co nowe efekty jak tylko nieliczni je uruchomią.

07.12.2014 16:02
odpowiedz
Stamina
27
Supreme STAMNET

No ja odpaliłem tego moda i jak wyszedłem na powierzchnię FPSy zjechały mi do z 50 do 12. hehe
Muszę poczekać na upgrade sprzętu aby w to zagrać.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze