Wiadomość gry na świecie 6 grudnia 2014, 12:00

autor: Draug

Human Element - zobacz pierwszy trailer survivalu Roberta Bowlinga

Podczas gali Game Awards 2014 kierowane przez Roberta Bowlinga studio Robotoki pokazało pierwszy zwiastun gry Human Element – survivalu w realiach apokalipsy zombie, powstającego na silniku CryEngine.

Human Element zwiastun rozgrywki

Human Element zwiastun rozgrywki [1:13]

Human Element w skrócie:
  • Producent: Robotoki
  • Wydawca: ? (ma zostać ujawniony wkrótce)
  • Gatunek: „połączenie survivalu, horroru i akcji” w realiach apokalipsy zombie
  • Termin premiery: listopad 2015?
  • Platformy sprzętowe: PC, XOne, PS4

O grze Human Element sporo już słyszeliśmy, ale jeszcze nie mieliśmy okazji na nią spojrzeć. Zmieniło się to wraz z galą Game Awards 2014, podczas której studio Robotoki pokazało pierwszy zwiastun swojego survivalowego projektu (znajdziecie go powyżej). Materiał wideo trwa niewiele ponad minutę i został przygotowany na silniku gry (CryEngine), chociaż nie przedstawia gameplayu jako takiego. Nie byłoby jednak zaskoczeniem, gdybyśmy faktycznie mieli otrzymać dynamiczną grę akcji z widokiem pierwszoosobowym – w końcu Robert Bowling, szef Robotoki, jest jedną z osób, które wykreowały sukces serii Call of Duty. Zastanawiający jest natomiast styl i wydźwięk trailera – do tej pory grafiki i deweloperskie zapowiedzi sugerowały, że otrzymamy tytuł poważny, o ciężkiej atmosferze (mówiło się wręcz o survival horrorze), tymczasem zwiastun przedstawia sobą wyjątkowo lekkie podejście do tematu. Ale może to tylko zabawa konwencją i puszczanie oka do odbiorcy?

Czyżby Human Element wcale nie miało być tak poważną i ciężką grą, jak sugerują to grafiki promocyjne? - Human Element na pierwszym zwiastunie - wiadomość - 2014-12-06
Czyżby Human Element wcale nie miało być tak poważną i ciężką grą, jak sugerują to grafiki promocyjne?

Na koniec przypomnijmy, że Robotoki niedawno podjęło decyzję o zmianie modelu finansowego gry Human Element, rezygnując z rozwiązania darmowego i mikropłatności na rzecz „normalnej” monetyzacji. Studio okupiło to stratą wydawcy – Nexon zrezygnował z sygnowania swoim logotypem płatnej produkcji – ale szybko znalazło na jego miejsce nowego, nieujawnionego dystrybutora (ma zostać ogłoszony w tym miesiącu). Premiera Human Element jest planowana na listopad 2015 roku, ale nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli deweloper zaliczy poślizg i przełoży debiut na 2016 rok. To studium ludzkości 35 lat po wybuchu apokalipsy zombie stanie się udziałem najierw posiadaczy pecetów, a w późniejszym terminie także konsol Xbox One i PlayStation 4.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.12.2014 12:13
JaspeR90k
51
ONE MAN ARMY

Jeżeli gra ostatecznie będzie wyglądać tak jak na powyższym zwiastunie to ja od razu podziękuje za takie coś.

06.12.2014 13:25
odpowiedz
Toxicator
48
Centurion

Ten dźwięk kałasza prosto z csa :D

06.12.2014 14:08
odpowiedz
piotreksik23
79
Konsul

JaspeR90k ---> ta gra nie będzie tak wyglądać, to wyreżyserowany filmik z nienaturalną mechaniką.

Takie popisywanie się.

06.12.2014 14:59
odpowiedz
JaspeR90k
51
ONE MAN ARMY

Widziałem w życiu nie jeden zwiastun i doskonale zdaję sobie sprawę z tego że nie ma on nic wspólnego z faktyczną mechaniką walki. Tu chodzi mi o sam content i oprawę artystyczną która nijak ma się do tego jak od samego początku było zapowiadane Human Element czyli bardziej mroczne klimaty.

06.12.2014 21:51
odpowiedz
szpen
36
Centurion

Nie wiem co ten Bowling odpier........, ale te kilka lat jego pracy przedstawił bardzo słabo.