Wiadomość gry na świecie 11 listopada 2014, 16:48

5 grudnia odbędzie się pierwsza edycja rozdania Game Awards

5 grudnia w Las Vegas odbędzie się pierwsza edycja gali Game Awards, na której zostaną wręczone nagrody dla twórców najlepszych gier; odbędzie się także pokaz zwiastunów. Zastąpi ona organizowaną przez telewizję Spike imprezę VGX, która nie została w tym roku zapowiedziana.

5 grudnia w teatrze AXIS w Las Vegas odbędzie się pierwsza edycja rozdania nagród Game Awards. Gala zastąpi organizowaną przez telewizję Spike imprezę VGX, która nie została w tym roku zapowiedziana.

Umarł król, niech żyje król? Czy Game Awards już na stałe zastąpi VGX? - 5 grudnia odbędzie się pierwsza edycja rozdania Game Awards - wiadomość - 2014-11-11
Umarł król, niech żyje król? Czy Game Awards już na stałe zastąpi VGX?

Mimo że Game Awards dopiero rozpoczyna swoją historię, według producenta, Geoffa Keighleya, może liczyć na wsparcie całej branży. Komisja doradcza całej imprezy składa się z prezesa Ubisoftu Yvesa Guillemota, szefa marki Xbox Phila Spencera, prezydenta amerykańskiego oddziału Nintendo Reggiego Fils-Aime i jego odpowiednika z Sony – Shawna Laydena oraz autora serii Metal Gear, Hideo Kojimy. Sam Keighley wcześniej pracował wraz z telewizją Spike przy tworzeniu nagród VGX. Jak mówi: „Teraz bardziej niż kiedykolwiek nasza branża – deweloperzy, media oraz fani – musi się zjednoczyć i pokazać światu prawdziwą moc gier”. Mają temu służyć właśnie Game Awards, na których przyznane zostaną nagrody w różnych kategoriach (zostaną one zaprezentowane „niedługo”); odbędzie się także pokaz nowych zwiastunów.

Zeszłoroczne rozdanie nagród VGX zostało skrytykowane ze względu na występ komika Joela McHale'a. - 5 grudnia odbędzie się pierwsza edycja rozdania Game Awards - wiadomość - 2014-11-11
Zeszłoroczne rozdanie nagród VGX zostało skrytykowane ze względu na występ komika Joela McHale'a.

Ponadto galę swoją obecnością uświetnią bliżej niesprecyzowani deweloperzy oraz gwiazdy eSportu. Bilety na rozdanie nagród są dostępne od dziś na stronie TicketMaster, jeśli jednak nie uśmiecha się Wam wycieczka do Las Vegas, Game Awards będzie można obejrzeć także przez internet, dzięki takim platformom jak Steam, PlayStation Network czy Xbox Live.

  1. Podsumowanie zeszłorocznych nagród VGX

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
11.11.2014 18:11
truskolodz
142
WRWG

Przydała by się taka gala jak Oskary czy Emmy dla rozrywki Multimedialnej. Jak dla mnie, to jest to równie dobre medium jak Filmy, Muzyka czy Książki.

12.11.2014 08:05
odpowiedz
Jonasz95
78
Pretorianin

Oby było to lepsze niż zeszłoroczne VGX, które było strasznie sztuczne.

12.11.2014 17:06
odpowiedz
jaalboja
35
Generał

@ truskolodz
Tia, oskary. I propozycje kategorii:
1. Najgorsza gra
2. Najgorsze dlc
3. Najmniejsze dlc
4. Najgorsza optymalizacja
5. Najbardziej okrojona gra by dodać dlc(grand prix dla simsów)
6. najgorszy port
7. Najkrótsza gra
8. Chciwy developer roku
9. Chciwy wydawca roku
10. Kickstarterowa porażka roku
11. Casualowy wyciągać hajsu roku
12. Mmorpg bez pvp i z 3 klasami na krzyż roku.

itd.

O ile w filmach mamy gotowy produkt który mozna oceniać, to w swiecie gier jest to bubel na bublu czekajacy na patche.