Wiadomość gry na świecie 12 czerwca 2014, 11:40

autor: Draug

Mortal Kombat X – nowy zapis rozgrywki i garść informacji o grze

W sieci pojawił się nowy, blisko 10-minutowy zapis rozgrywki z gry Mortal Kombat X, zawierający też komentarz Eda Boona, dyrektora kreatywnego ze studia NetherRealm. Zapraszamy do obejrzenia dwóch brutalnych pojedynków i poznania garści świeżych informacji o omawianej bijatyce.

Blisko 10 minut zapisu rozgrywki z gry Mortal Kombat X od ekipy PlayStation.Blog i Eda Boona ze studia NetherRealm.

Mortal Kombat X to jedna z kilku gier, których twórcy postanowili upiec pieczeń dwa razy na jednym ogniu, zwracając uwagę na swój nowy tytuł jeszcze przed targami E3, a następnie podsycając entuzjazm graczy już podczas samej imprezy w Los Angleles dzięki publikacji nowych materiałów. W przypadku dzieła studia NetherRealm był to przede wszystkim zwiastun z fragmentami rozgrywki zaprezentowany podczas konferencji firmy Sony, lecz na tym atrakcje ze strony wspomnianego dewelopera się nie skończyły. Niedługo potem Ed Boon – dyrektor kreatywny z NetherRealm – udzielił wideo-wywiadu ekipie PlayStation.Blog, prezentując przy okazji jeszcze ponad osiem minut rozgrywki z Mortal Kombat X. Materiał widnieje powyżej – zobaczycie na nim ekran wyboru postaci (z paroma nowościami) i dwa pojedynki.

W Mortal Kombat X zmagania Scorpiona i Sub-Zero będą piękne i krwawe jak nigdy dotąd. - Mortal Kombat X – nowy zapis rozgrywki i garść informacji o grze - wiadomość - 2014-06-12
W Mortal Kombat X zmagania Scorpiona i Sub-Zero będą piękne i krwawe jak nigdy dotąd.

A oto, czego nowego dowiedzieliśmy się o kolejnej produkcji zespołu NetherRealm:

  • Fabuła rozegra się 25 lat po wydarzeniach z Mortal Kombat. Z tego też powodu część postaci będzie wyglądała bardziej staro niż poprzednio.
  • Cztery spośród nowych postaci to Cassie Cage (córka Johny’ego Cage’a i Sonyi Blade, łącząca cechy stylów walki obojga rodziców), D’vorah (półczłowiek, półinsekt o ciele kobiety), duet Ferra i Torr (waleczna karlica na grzbiecie potężnej bestii) oraz Kotal Kahn (błękitnoskóry wojownik w zbroi).
  • Wygląda na to, że każdy wojownik będzie występował w trzech wariantach. Dla przykładu, te dostępne dla Scorpiona noszą nazwy Ninjutsu, Hellfire i Inferno, a każdy z nich oferuje po kilka specjalnych ruchów i/lub ataków oraz nieco odmienia wygląd postaci.

Przy okazji warto też przytoczyć szczyptę informacji dotyczących funkcji sieciowych, zdobytą przez serwis GameInformer. Multiplayer będzie jednym z istotniejszych elementów gry, przybliżającym ją nieco do produkcji z gatunku MMO. Walki toczone ze sobą przez graczy będą dynamicznie kształtowały wirtualne uniwersum, a sukcesy w pojedynkach z żywymi zawodnikami zostaną nagrodzone specjalnymi bonusami (szczegółów nie podano).

Pierwszy (renderowany) zwiastun gry Mortal Kombat X, pokazany przed targami E3.

Pierwszy (renderowany) zwiastun gry Mortal Kombat X, pokazany przed targami E3. [1:56]

Na koniec przypomnijmy, że Mortal Kombat X ma zadebiutować w niesprecyzowanym bliżej okresie 2015 roku. Wykańczać się w nieprawdopodobnie brutalny sposób będą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).