Wiadomość gry na świecie 12 czerwca 2013, 11:50

autor: Adrian Werner

DayZ na 11-minutowym zapisie rozgrywki

Na tegorocznym E3 nie mogło zabraknąć studia Bohemia Interactive. Zespół przywiózł na targi grywalną wersję komercyjnego DayZ, dzięki czemu możemy teraz obejrzeć kilkunastominutowy zapis rozgrywki.

Źródło: VG247

Studio Bohemia Interactive stawiło się na tegoroczne targi E3 z kilkoma tytułami, ale największe emocje budzi oczywiście komercyjna wersja DayZ. Twórcy zorganizowali dla serwisu VG247 demonstrację, której zapis właśnie trafił do sieci. Filmik dobrze ilustruje kierunek, w jakim zmierzają autorzy.

  1. DayZ – strona oficjalna gry

W materiale pokazana została m.in. ulepszona grafika, w tym zwłaszcza bardziej szczegółowe modele postaci. Przerobiono również animacje, dzięki czemu wyglądają one teraz bardziej naturalnie. Spore zmiany zajdą także w systemie rzemiosła. Interfejs za pomocą kolorów poinformuje nas teraz jakie przedmioty możemy połączyć, a jakie nie.

Ponadto niektóre ataki zombie będą w stanie zwalić graczy z nóg. Twórcy mają również ambitne plany względem modyfikowania pojazdów. Możliwe ma być nie tylko polepszania osiągów, ale nawet wymienianie drzwi na te z innej maszyny. Gruntownie przerobiony zostanie także świat gry. Pojawi się wiele nowych obiektów i do większości budynków będzie można wejść.

Komercyjna wersja DayZ powstaje obecnie wyłącznie z myślą o pecetach, choć w przyszłości niewykluczone są konwersje na konsole. Gra wciąż jest w fazie alfa, dlatego ciężko jest przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się premiery.