Wiadomość gry na świecie 11 czerwca 2013, 10:43

autor: Adrian Werner

The Walking Dead: 400 Days - pierwsze informacje i premierowy zwiastun

Zapowiedziano dodatek The Walking Dead: 400 Days. Opowie on pięć nowych historii, z których każda skoncentruje się na losach innej postaci.

The Walking Dead: 400 Days E3 2013 trailer

The Walking Dead: 400 Days E3 2013 trailer [1:16]

Trailer z E3 2013.

Studio Telltale Games od kilkunastu dni podkręcało atmosferę sugerując, że pracuje nad czymś nowym związanym ze swoją wyśmienitą zombiakową przygodówką. Teraz zespół wreszcie oficjalnie ujawnił projekt zatytułowany The Walking Dead: 400 Days, który zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation Vita i Xbox 360.

Będzie to rozszerzenie DLC, które wzbogaci grę o dodatkowy rozdział. Opowie on o pierwszych 400 dniach od wybuchu epidemii. Wydarzenia prześledzimy z perspektywy pięciu nowych postaci. Każda z nich otrzyma własną historię i sami wybierzemy w jakiej kolejności je rozegrać. Wszystkie obracać się będą jednak wokół postoju ciężarówek, zlokalizowanego obok zjazdu z jednej z autostrad w stanie Georgia.

Co ciekawe, decyzje podjęte przez nas w trakcie przechodzenia podstawowej wersji The Walking Dead będą miały wpływ na wydarzenia w dodatku. Natomiast wybory dokonane w 400 Days ukształtują niektóre wątki w przyszłych odsłonach serii.

The Walking Dead: 400 Days - pierwsze informacje i premierowy zwiastun - ilustracja #1

Warto przy okazji wspomnieć, że na konferencji Sony ogłoszono, że na konsolę przenośną PlayStation Vita ukaże się pierwszy sezon The Walking Dead wraz z dodatkiem 400 Days. Gracze będą mogli wybrać między dwoma trybami sterowania – za pomocą przycisków lub ekranu dotykowego. Ponadto do sprzedaży trafi specjalne wydanie konsoli z dołączoną grą.

  1. Konferencja Sony na E3 2013