Wiadomość gry na świecie 11 czerwca 2013, 05:38

autor: Hed

Final Fantasy Versus XIII to Final Fantasy XV – gra trafi na PlayStation 4

Na targach E3 dowiedzieliśmy się, że Square Enix postanowiło przemianować grę Final Fantasy Versus XIII na Final Fantasy XV. Piętnasta odsłona popularnej sagi RPG zostanie wydana na konsoli PlayStation 4.

Final Fantasy Versus 13 to Final Fantasy XV. - Final Fantasy Versus XIII to Final Fantasy XV – gra trafi na PlayStation 4 - wiadomość - 2013-06-11
Final Fantasy Versus 13 to Final Fantasy XV.

Final Fantasy Versus XIII został przemianowany na właściwą kontynuację głównej serii Final Fantasy, czyli Final Fantasy XV. Dowiedzieliśmy się tego na konferencji firmy Sony, gdzie wypowiedzieli się producenci ze Square Enix, którzy pokazali nowe fragmenty rozgrywki w dość imponującym zwiastunie. Dokładna data premiery nie została podana, ale ujawniono, że Final Fantasy XV zadebiutuje na PlayStation 4.

Final Fantasy XV, znany do niedawna jako Versus XIII, będzie opowiadał o przygodach księcia Noctisa Luciusa Caeuluma. Rozgrywka, jaką pokazało Square Enix, koresponduje z tym, co prezentowano wcześniej. „Piętnastka” najwyraźniej będzie dość dynamiczną odsłoną Final Fantasy, stawiającą na szybką akcję i widowiskowe sceny. Więcej w tym momencie mówić nie będziemy, bo lepiej jeśli zobaczycie jeszcze świeżutki zwiastun prosto z konferencji Sony.

Final Fantasy XV E3 2013 trailer

Final Fantasy XV E3 2013 trailer [3:46]

Trailer z E3 2013

Na wydarzeniu zorganizowanym i poprowadzonym przez Sony dowiedzieliśmy się paru innych ciekawych informacji od Square Enix. Po pierwsze, gra MMO Final Fantasy XIV trafi nie tylko na PC i PlayStation 3, ale też PlayStation 4 (co ciekawe, na tej platformie jej konkurentem będzie między innymi The Elder Scrolls Online). Po drugie, potwierdzono produkcję Kingdom Hearts III. Gra trafi na PlayStation 4. Zapowiedzi towarzyszył krótki zwiastun.

Kingdom Hearts III E3 2013 trailer

Kingdom Hearts III E3 2013 trailer [1:34]

Materiał video do gry Kingdom Hearts III prezentowany podczas targów E3 2013.

Final Fantasy Versus XIII został zapowiedziany jeszcze w 2006 roku jako część podserii Fabula Nova Crystallis. Przez lata losy tytułu były niewiadome, bo Square Enix parę razy zmieniało koncepcję. Wydawca skoncentrował się na podstawowej „trzynastce” i przygotował jej dwie odsłony: Final Fantasy XIII oraz Final Fantasy XIII-2. Wkrótce dołączy do nich zwieńczenie sagi w postaci Lightning Returns: Final Fantasy XIII (premiera w 2014 roku).

  1. Więcej informacji z E3 2013