Wiadomość pozostałe 20 maja 2012, 14:56

autor: Hed

Kontroler Wii U otrzyma gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia?

W sieci pojawił się obrazek przedstawiający najprawdopodobniej nową wersję kontrolera do konsoli Wii U. Wygląda na to, że Nintendo zamierza wzbogacić urządzenie o gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia.

Kontroler Wii U otrzyma gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia? - ilustracja #1
Tak może wyglądać ostateczna wersja kontrolera z Wii U.

Tester pracujący dla studia Traveller’s Tales, znanego z wielu lubianych gier LEGO, opublikował zdjęcie prezentujące nową wersję kontrolera Wii U. Wygląda na to, że Nintendo rozważa wzbogacenie urządzenia o dodatek, który powinien zainteresować wielu graczy – dwie gałki analogowe. Koncern nie skomentował jeszcze tej informacji, bo najprawdopodobniej zamierza pokazać ostateczny wygląd sprzętu dopiero na tegorocznej imprezie E3.

Zdjęcie nowej wersji kontrolera kojarzącego sie z tabletem zostało przechwycone przez serwis Games Radar (wspomniany tester usunął oryginał). Główną zmianą jest zastąpienie pseudoanalogów gałkami z prawdziwego zdarzenia. Przeniesiono też przyciski „start” i „select” w wygodniejsze miejsce. Urządzenie wzbogaciło się o dwa tajemnicze, nieopisane kwadraciki – być może dodatkowe przyciski (jeden po lewej stronie ekranu, drugi koło włącznika zasilania).

Kontroler Wii U otrzyma gałki analogowe z prawdziwego zdarzenia? - ilustracja #2
Tak kontroler wyglądał do tej pory.

W ostatnich tygodniach plotkowało się, że Nintendo może jeszcze zmodyfikować konsolę Wii U i powiązane z nią akcesoria. Mówiło się też o możliwości zmiany nazwy sprzętu. Powyższy obrazek zawiera jednak wyraźne loga Wii U, więc koncern raczej nie szykuje żadnej rewolucji. Analogi są jednak wystarczającym powodem dla wielu graczy, aby inaczej spojrzeć na tę platformę. Japońska firma zaprezentuje ją w akcji już za kilka tygodni w Los Angeles.

  1. Oficjalna strona Nintendo

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
20.05.2012 15:44
jaro1986
100
Generał

Jak dla mnie to ciągle najszpetniejszy i najmniej ergonomiczny pad, jaki kiedykolwiek widziałem. Nie wiem czemu, i może się mylę, ale mam wrażenie, że ta konsola będzie ogromnym niewypałem. Z drugiej strony Wii też niczym nie zachwyca (mnie w każdym razie) a mimo to kontrolery ruchowe wystarczyły, żeby sprzedała się lepiej niż dobrze.

20.05.2012 19:37
odpowiedz
Drau
82
Legend

Kiedy ergonomia ssie pale, to i galki nie pomoga.

20.05.2012 19:44
odpowiedz
gehenna
3
Generał

Nintendo to tacy trochę wizjonerzy. Wii też się miało nie sprzedać bo specyfikację w porównaniu z konkurencją miało beznadziejną - i co?

Pożyjemy zobaczymy - w CoD-a na tym czymś nie zagrasz, ale ja i tak nie gram już w CoDy/MoHy i inne seryjne badziewia - jak będzie fajna lista startowych tytułów to się pewnie skuszę :)