Wiadomość gry na świecie 18 czerwca 2010, 07:58

autor: Adrian Werner

Jak wyglądać będzie Rock of Ages - nowa gra twórców Zeno Clash

Na krótko przed rozpoczęciem targów E3 informowaliśmy, że jedną z gier prezentowanych przez firmę Atlus będzie Rock of Ages – najnowsza gra autorów Zeno Clash. Teraz wreszcie otrzymaliśmy wreszcie konkretne informacje oraz pierwszy materiał video.

Na krótko przed rozpoczęciem targów E3 informowaliśmy, że jednym z tytułów prezentowanych przez firmę Atlus będzie Rock of Ages – najnowsza gra autorów Zeno Clash. Teraz wreszcie otrzymaliśmy konkretne informacje oraz pierwszy materiał video z tej produkcji.

Jak wyglądać będzie Rock of Ages - nowa gra twórców Zeno Clash - ilustracja #1

Rock of Ages to gra z gatunku tower defense łącząca elementy strategiczne ze zręcznościowymi. Naprzeciwko siebie staje dwóch graczy, każdy będący w posiadaniu własnego zamku. Bramy obu twierdz połączone są długą i krętą drogą. Rozgrywka podzielona jest na fazy, w których grający spełniają na zmianę różne role. Zawsze jeden z nich atakuje, a drugi się broni. Ofensywa polega na bezpośrednim kontrolowaniu olbrzymiej kamiennej kuli, którą trzeba doprowadzić pod zamek wroga i roztrzaskać nią bramę. Aspekt defensywny to natomiast kupowanie oddziałów oraz budowli i takie ich ustawianie, by zatrzymać, wyrzucić z drogi albo przynajmniej spowolnić wspomnianą kulę. Atakując staramy się omijać przeszkody, by potem w następnej rundzie próbować za pomocą każdej dostępnej metody zatrzymać ofensywę wroga. Całość zaprojektowana jest wybitnie pod tryb multiplayer, choć za wielu szczegółów na ten temat nie zdradzono. Wiadomo tylko, że możliwa będzie gra wieloosobowa zarówno przez internet jak i lokalnie. Pozostaje mieć nadzieję, że wprowadzona też zostanie możliwość ścierania się ze sztuczną inteligencją.Poprzednia gra ACE Team, czyli Zeno Clash wsławiła się dziwacznym stylem graficznym i tradycja ta będzie kontynuowana w najnowszej produkcji tego zespołu. Poszczególne poziomy zostaną zaprojektowane według różnych historycznych stylów sztuki, wśród których znajdą się renesans, rokoko, gotyk oraz romantyzm (a konkretnie nurt, który reprezentował Francisco Goya).

Rock of Ages tworzony jest w wersjach na PC, Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Na wszystkich platformach docelowych gra sprzedawana będzie w dystrybucji elektronicznej. Premierę zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Rock of Ages

Rock of Ages

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
18.06.2010 08:46
zdichuu
50
Generał

WTF??!!!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

18.06.2010 09:18
odpowiedz
PaffcioCDP
19
Legionista

wygląda dziwnie, ale też bardzo ciekawie :)

18.06.2010 11:29
odpowiedz
ja33no
58
Konsul

Jeden gracz buduje obronę zamku i stara się zdobyć wzgórze a drugi stara się rozwalić jego jednostki, obronę a potem zamek potężnym kamieniem wieków. Co w tym dziwnego?

18.06.2010 18:04
odpowiedz
axelkw
63
Centurion

Pomysł ciekawy. Jeśli rozgrywka będzie sensownie pomyślana, to kto wie..może kupię.