Wiadomość gry na świecie 17 czerwca 2010, 09:42

autor: Sarge

Zapowiedziano kolejny dodatek DLC do Dragon Age: Poczatek

Firma BioWare nie próżnuje i zgodnie z zapowiedziami, zaopatruje swojego RPG-a Dragon Age: Początek w nowe dodatki. Tym razem zapowiedziano kolejny – Leliana’s Song, w którym wcielimy się w rolę Leliany, kobiety reprezentującej bardów i zaangażowanej w pewną kryminalną organizację.

Firma BioWare nie próżnuje i zgodnie z zapowiedziami, zaopatruje swojego RPG-a Dragon Age: Początek w nowe dodatki. Tym razem zapowiedziano kolejny – Leliana’s Song, w którym wcielimy się w rolę Leliany znanej z podstawowej gry i poznamy fragment jej burzliwej przeszłości.

Główna bohaterka tego DLC jest właśnie na bardzo ryzykownej misji z jej mentorką imieniem Marjolaine, kiedy zostaje uwikłana w spisek, z którego nie będzie łatwo jej się wyplątać. Jeśli nie wyeliminuje czyhającego na nią zagrożenia, sama zostanie zabita. Głównym elementem rozszerzenia będzie więc motyw ścigania i przeszłości głównej bohaterki i na nim przede wszystkim będzie się opierać cała historia. Chcąc sprawdzić jak się zakończy, trzeba będzie zakupić i ukończyć dodatek.

Zapowiedziano kolejny dodatek DLC do Dragon Age: Poczatek - ilustracja #1

Lelianę mogliśmy już spotkać w podstawowej wersji gry, gdzie mogła dołączyć do naszej drużyny i m.in. nauczyć nas specjalizacji barda. Jeden z dużych questów związany był właśnie z jej przeszłością i dawną mentorką Marjolaine – dodatek w zasadzie ma znacznie rozwinąć ten wątek i przedstawić tę postać znacznie bardziej szczegółowo.

Po ukończeniu rozszerzenia mamy dostać specjalną nagrodę (póki co nie wiadomo o co konkretnie chodzi), którą będzie można przenieść do kampanii w Dragon Age: Początek oraz Dragon Age: Początek – Przebudzenie. Potwierdzono oprócz tego, że w Leliana’s Song znajdą się w pełni dubbingowane przerywniki filmowe, które mają nam pozwolić jeszcze bardziej zżyć się z występującymi tu postaciami.

Add-on stanie się dostępny dla posiadaczy wszystkich wersji (PlayStation 3, Xboks 360 oraz PC) już 6 lipca i będzie rozprowadzany drogą dystrybucji cyfrowej. Oprócz tego jak donosi serwis VG247, cena ma być ustalona na poziomie 7 dolarów – tymczasem na potwierdzenie dokładnej kwoty dla Europy przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
17.06.2010 09:51
Goomich
102
Konsul

Chcąc sprawdzić jak się zakończy, trzeba będzie zakupić i ukończyć dodatek.

Wiem jak się zakończy: Leliana ucieknie i schroni się w klasztorze w Lothering. :P

17.06.2010 10:01
odpowiedz
Matt
174
I Am The Night

Za 7 dolkow nie spodziewam sie wiec niz 40-60 minutowego "dodatku" - niestesty poki co platne DLC do DA sprawiaja raczej wrazenie naciagania niz czegos za co rzeczywiscie moglbym chciec zaplacic.

17.06.2010 10:03
odpowiedz
Irek22
78
Grzeczny już byłem

Goomich - dokładnie! Bardzo słaby pomysł. Bioware już po prostu nie ma dobrych pomysłów. Aż się prosi poznać dalsze dzieje Morrigan!

A do redakcji: no to to jest dodatek czy DLC? Bo to jest zasadnicza różnica! Z tekstu wynika, że jednak DLC, ale w takim razie zmieńcie tytuł bo wprowadza w błąd.

17.06.2010 13:11
odpowiedz
nagytow
138
Firestarter

Goomich --> OMG skad masz dostep do dodatku przed premiera?! ;)

17.06.2010 15:52
odpowiedz
Nolifer
93
The Highest

Bo to było mówione w podstawowej części ?
Opowiadała już zresztą o tym

18.06.2010 17:28
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

Gdyby to nie były DLC, chętnie bym zagrał :)

21.06.2010 18:01
odpowiedz
Mortalking
90
Senator

Zwyczajne odcinanie kuponów od gry, ale raczej nikt się na to nie da nabrać.

06.07.2010 20:30
odpowiedz
macromiz
17
Chorąży

Zgadzam się z Wami.
Zamiast zrobić dodatek odnośnie jakieś kampanii w Orlais, albo walka Qunari z Szarymi z Fereldenu.. Czy właśnie dalszy losy Morrigan..

Pomysł jest co nie lada..

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze