Wiadomość gry na świecie 16 czerwca 2010, 12:33

autor: Olek

Filmowe adaptacje Saints Row i Red Faction

Koncernowi THQ nieszczególnie udaje się przyciągnąć uwagę mediów na tegorocznych targach E3, co jednak nie znaczy, że nie on ma nic ciekawego do zakomunikowania. Danny Bilson, wiceprezes firmy poinformował o filmowych planach związanych z seriami Saints Row i Red Faction a także strategii werbowania najzdolniejszych ludzi w branży gier wideo.

Koncernowi THQ nieszczególnie udaje się przyciągnąć uwagę mediów na tegorocznych targach E3, co jednak nie znaczy, że nie on ma nic ciekawego do zakomunikowania. Danny Bilson, wiceprezes firmy poinformował o filmowych planach związanych z seriami Saints Row i Red Faction a także strategii werbowania najzdolniejszych ludzi w branży gier wideo.

O kinowych ambicjach THQ wiadomo od dawna. Wcześniej jednak ograniczały się one głównie do produkcji telewizyjnych. Koncern nawiązał współpracę ze stacją SyFy, która zaowocować ma m.in. serialem dla dzieci na podstawie gry de Blob oraz dwugodzinnym filmem związanym fabularnie z serią Red Faction.

Filmowe adaptacje Saints Row i Red Faction - ilustracja #1

Film na podstawie Saints Row byłby doskonałą reklamą dla trzeciej części gry, która ukaże się najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Wszystko wskazuje na to, że na tym nie koniec. Według serwisu gamespot, wiceprezes THQ Danny Bilson poinformował o planach nakręcenia kinowego obrazu na podstawie serii Saints Row. Od kilku miesięcy wiemy, że trwają prace nad trzecią częścią gangsterskiej gry akcji, uznawanej za konkurenta marki Grand Theft Auto. Twórcy Saints Row 3 dają sobie jeszcze półtora roku na ukończenie swego dzieła. Wydawca ma więc sporo czasu na opracowanie skutecznej strategii marketingowej dla tytułu. Pełnometrażowy film byłby w tym przypadku wręcz idealną reklamą, zważywszy na ograniczone możliwości finansowe wydawcy, który dopiero wychodzi na prostą po zapaści w 2008 roku.

Według zapewnień Bilsona, przeniesieniem fabuły Saints Row na ekrany kin zainteresowani są poważni ludzie z branży filmowej. Trudno powiedzieć, czy ma on na myśli rapera 50 Centa, który w ubiegłym roku starał się o prawa do filmowej adaptacji serii, czy raczej kogoś pokroju Stevena Spielberga lub Ridleya Scotta.

Filmowe adaptacje Saints Row i Red Faction - ilustracja #2

Dwugodzinny film telewizyjny powiązany fabularnie z serią Red Faction może stać się pilotem serialu.

O ile film oparty na Saints Row jest na razie projektem w powijakach, o tyle telewizyjny obraz na podstawie Red Faction wydaje się już niemal pewny. Bilson ujawnił, że budżet dwugodzinnego filmu, który być może zapoczątkuje cały serial, porównywalny jest z wydatkami na produkcję „Battlestar Galactica” (niestety nie sprecyzował, czy chodzi o budżet jednego odcinka BG czy np. całej serii). Efekty prac filmowców zobaczymy w tym samym czasie, w jakim na sklepowe półki trafi gra Red Faction: Armageddon, czyli najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku.

Odnosząc się do nowych gier w ofercie wydawniczej THQ Bilson wspomniał o Devil's Third, pierwszej produkcji firmy Valhalla Game Studios kierowanej przez Tomonobu Itagakiego. Zdradził on także, że koncern zamierza w najbliższym czasie zwerbować kolejny wielki talent, co wiąże się ze strategią rozwoju, bazującą nie tyle na wykupywaniu studio deweloperskich, ile na ściąganiu do siebie najzdolniejszych ludzi z branży.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.06.2010 15:03
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

może być ciekawie

16.06.2010 15:41
odpowiedz
Nolifer
93
The Highest

Wow dużo już bd tych filmów
Cod , mass effect , saint row , red faction
no no :D

16.06.2010 15:55
odpowiedz
Duriii
75
Konsul

"Pełnometrażowy film byłby w tym przypadku wręcz idealną reklamą, zważywszy na ograniczone możliwości finansowe wydawcy, który dopiero wychodzi na prostą po zapaści w 2008 roku."

Hmm, to taniej jest zrobić film + reklamę filmu + grę + reklamę gry niż grę + reklamę gry (nie licząc filmu jako reklamy)? Chyba nie... A zrobienie strasznie słabego i budżetowego filmu wywoła raczej efekt odwrotny do zamierzonego :)

16.06.2010 16:14
odpowiedz
Apokalipsis
59
Senator

Super ;] Saints Row jako film może się udać. Nie mówię, że gra będzie słaba.

16.06.2010 17:15
odpowiedz
victripius
88
Joker

I tak najbardziej czekam na adaptację Mass Effecta. Chociaż takiego Saints Row z chęcią obejrzę :)

16.06.2010 22:31
odpowiedz
Cosimo
3
Legionista

Ponoć szykuje się również adaptacja Kane&Lynch

23.07.2012 12:26
odpowiedz
LordSettlers
71
Generał

Sainst Row jako film zniszczy Drużynę A.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze