Wiadomość gry na świecie 16 czerwca 2010, 09:55

autor: Sarge

Szczegóły na temat PlayStation Plus

Tak jak wcześniej przewidywano, Sony w czasie swojej konferencji na targach E3 zapowiedziało PlayStation Plus – płatny abonament, który doda nowe opcje dla serwisu PlayStation Network. Na szczęście za sam dostęp do usługi nie będziemy musieli płacić, a opłaty nie będą obowiązkowe.

Tak jak wcześniej przewidywano, Sony w czasie swojej konferencji na targach E3 zapowiedziało PlayStation Plus – płatny abonament, który doda nowe opcje dla serwisu PlayStation Network. Na szczęście za sam dostęp do usługi nie będziemy musieli płacić, a opłaty nie będą obowiązkowe.

Dla wielu osób najważniejsza będzie zapewne informacja, że wszystkie atrakcje dostępne obecnie za darmo, pozostaną bezpłatne. Wlicza się więc w to ściąganie demek, trailerów, darmowej dodatkowej zawartości oraz przede wszystkim granie online. Japoński gigant nie pójdzie zatem w ślady Microsoftu, który także za rozgrywki sieciowe życzy sobie stosowną kwotę.

Szczegóły na temat PlayStation Plus - ilustracja #1

Jakie zatem będziemy mieli korzyści z PlayStation Plus? Przede wszystkim więcej opcji dostępu do gier, bez konieczności ich kupowania. Jedną z możliwości będzie godzinny dostęp do pełnych wersji z PSN, klasyków znanych z pierwszego PlayStation, minisów itd. Niestety, z tego co można wyczytać na oficjalnej stronie PlayStation, w ramach tej oferty będzie można ściągać tylko dwie takie próbki w miesiącu. Oprócz tego jednak do oferty mają też trafiać tytuły, w które będzie można grać na zasadach wypożyczenia, tzn. aż do zakończenia terminu subskrypcji – by móc korzystać z nich dalej, trzeba będzie przedłużyć abonament. Każdego miesiąca lista dostępnych w ten sposób tytułów będzie się zmieniać, a chcąc zakupić wybraną produkcję na stałe, będziemy musieli już za nią normalnie zapłacić.

Możliwe będzie też aktywowanie opcji automatycznego ściągania łatek, aktualizacji oprogramowania lub też wersji demonstracyjnych. Oznacza to, że będzie się to odbywać w tle, a gracz włączając swoją ulubioną grę nie będzie musiał już czekać na pobranie najnowszego patcha. Subskrybenci dostaną też wcześniejszy dostęp do dem i wersji beta gier, a w przypadku wybranych pozycji będzie można skorzystać ze specjalnych zniżek.

Póki co to wszystko co zostało ujawnione, choć zapewne profity z opłacania PlayStation Plus będą jeszcze wzbogacane o kolejne opcje. Kosztować to wszystko będzie jednak sporo – 49.99€ to cena za roczny abonament, a 14.99€ za trzy miesiące. Nie wiemy jeszcze jak to dokładnie przełoży się na polskie złotówki. Wygląda jednak na to, że chcąc korzystać z usługi przez rok będziemy musieli się przygotować na wydatek rzędu 200zł. Wystartuje ona jednocześnie na całym świecie już 29 czerwca.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
16.06.2010 12:45
Adrianziomal
46
Samael

200zł rocznie to nie tak dużo ;) Ale najważniejsze, że dotychczasowe funkcje są darmowe, co mi w zupełności wystarcza :)

16.06.2010 13:55
odpowiedz
diman00
56
Frag Hunter

Heh fanboje wyśmiewaja xboxowe 120 zl roczne, sami maja 200 i dodaja ze to malo..

16.06.2010 13:57
odpowiedz
Reavek
114
Koza

diman00 - Zaślepiony człowieku. Nadal bez płacenia posiadacze ps3 zachowuje to co mają do tej pory, nie chcesz - nie płacisz i nadal masz to co miałeś. To chyba dobre rozwiązanie, TAK NA LOGIKE?

16.06.2010 15:26
odpowiedz
Nolifer
93
The Highest

Ważne że gra online zostaje bezpłatna ^^

18.06.2010 08:43
odpowiedz
artattak
29
Konsul

diman00 policz sobie jak cie Microsoft dyma w dupę. Kadencja konsoli to obecnie około 7 lat.
czyli 7x120=840. Oj pewnie cię dupa boli co rano.