Wiadomość gry na świecie 15 czerwca 2010, 12:35

autor: Olek

Square Enix zaanonsowało hakerską strzelaninę Mindjack

Podczas trwających targów E3 firma Square Enix zapowiedziała zupełnie nową i zaskakującą strzelaninę z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Mindjack pozwoli graczom wcielić się w postać mind hackera, który z równą łatwością posługuje się bronią, walczy wręcz i włamuje do umysłów innych ludzi.

Podczas trwających targów E3 firma Square Enix zapowiedziała zupełnie nową i zaskakującą strzelaninę z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Mindjack pozwoli graczom wcielić się w postać mind hackera, który z równą łatwością posługuje się bronią, walczy wręcz i włamuje do umysłów innych ludzi.

Square Enix zaanonsowało hakerską strzelaninę Mindjack - ilustracja #1

Akcja gry, którą tworzy studio Feel Plus, osadzona została w niedalekiej przyszłości. W roku 2031 ludzkość korzysta z wielu dobrodziejstw nowoczesnej, bardzo zaawansowanej techniki. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że skrywa ona śmiertelne zagrożenie dla człowieczeństwa. Pełnym korupcji i konspiracji światem rządzą ci, którzy korzystając z zakazanych technologii potrafią kontrolować umysły innych.

Twórcom gry trudno odmówić pomysłowości. Z jednej strony Mindjack wygląda na klasyczną produkcję akcji z dużą ilością strzelania i walki. Z drugiej, możliwość przejmowania kontroli nad każdą postacią w grze powinna znacznie urozmaicić rozgrywkę. Jeżeli do tego wszystkiego dodać jeszcze mocno zagmatwaną fabułę, w której przeciwnikiem może stać się każdy, mieszanka wydaje się wybuchowa.

Square Enix zaanonsowało hakerską strzelaninę Mindjack - ilustracja #2

Pierwszy udostępniony zwiastun Mindjack wygląda obiecująco. Oprawa graficzna gry stoi na przyzwoitym poziomie i utrzymana jest w specyficznej kolorystyce rodem z cyberpunkowych filmów. Na pochwałę zasługuje strona audio trailera, co z kolei stanowi dobry prognostyk dla ścieżki dźwiękowej całego tytułu.Zgodnie z zapewnieniami wydawcy, gra oferować będzie szereg ciekawych opcji związanych m.in. z rozgrywką sieciową. W Mindjack można będzie grać zarówno w pojedynkę jak i ze znajomymi, korzystając z trybu kooperacji. Jak przystało na strzelaninę, w grze nie zabraknie sporego arsenału broni i pojazdów. Pojawią się jednak także elementy zaczerpnięte z RPG, w tym doświadczenie, które pozwoli doskonalić umiejętności mind hackerów.

Premiera Mindjack wyznaczona została na październik. Gra ukaże się wyłącznie w wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
15.06.2010 12:38
Econochrist
103
Nadworny szyderca

Square Enix widać mocno angażuje się w klimaty Cyber Punku.
Cieszy mnie to niesamowicie bo uwielbiam wspomniane CP.
I widać wcześniej zagram w Mindjack aniżeli Deus Ex 3.

15.06.2010 13:19
odpowiedz
Mazarine
29
Pretorianin

Naprawdę fajny pomysł na grę, jednak widzę, że tylko na konsole ehh...

15.06.2010 14:11
odpowiedz
xyzdio
12
Legionista

Czekajcie... gdzieś to już chyba widziałem...
Ach tak... Square Enix odgrzewa kotleta...
Z podobnymi rozwiązaniami mieliśmy już do czynienia w "Messiahu"

15.06.2010 14:22
odpowiedz
likfidator2
12
Konsul

Mimo, że bardzo lubię sf, to ta gra kompletnie do mnie nie przemawia.

16.06.2010 12:31
odpowiedz
DogGhost
99
The Way of The Samurai

O ile pomysł wydaje się być bardzo dobry o tyle sam trailer raczej mnie nie przekonał, a szczególnie walka z chodzącym po ziemi kosmonautą ;P