Wiadomość gry na świecie 15 czerwca 2010, 10:57

autor: Sarge

Gra taneczna z Michaelem Jacksonem w roli głównej

Na zakończenie konferencji Ubisoftu na targach E3 widownię czekała niespodzianka – zapowiedziano nową grę z Michaelem Jacksonem w roli głównej. Na początku nie zdradzono wprawdzie czym ta produkcja będzie, ale na stosowną informację nie musieliśmy długo czekać.

Na zakończenie konferencji Ubisoftu na targach E3 widownię czekała niespodzianka – zapowiedziano nową grę z Michaelem Jacksonem w roli głównej. Na początku nie zdradzono wprawdzie czym ta produkcja będzie, ale na stosowną informację nie musieliśmy długo czekać.

W oficjalnej notce prasowej pozycja ta (póki co nazywana po prostu jako Michael Jackson) jest przedstawiana jako gra rodzinna, która pozwoli „wskoczyć w buty” sławnego piosenkarza i odtworzyć jego najbardziej znane występy śpiewając i tańcząc przed telewizorem. Potwierdziły się zatem wcześniejsze domysły, że będzie to gra taneczna, choć śpiewanie też będzie odgrywało istotną rolę w rozgrywce.

Gra taneczna z Michaelem Jacksonem w roli głównej - ilustracja #1

Dzięki grze Michael Jackson będzie można nauczyć się wybranych ruchów i całych choreografii znanych z koncertów czy teledysków króla popu. Lista dostępnych utworów nie została ujawniona, ale możemy być pewni obecności najbardziej znanych kawałków takich jak Beat It czy Billie Jean. Nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądała rozgrywka, ale potwierdzono obsługę nadchodzących kontrolerów od Microsoftu i Sony, a więc odpowiednio Kinect oraz PlayStation Move. Gra ukaże się do końca tego roku nie tylko na PlayStation 3 i Xboksa 360, ale też Wii oraz kieszonsolki PSP i Nintendo DS.

To nie pierwszy taki przypadek, gdy Michael pojawi się w grze video. Starsi gracze z pewnością doskonale pamiętają wydanego w latach osiemdziesiątych Michael Jackson’s Moonwalker dostępnego na Sega Mega Drive. Tytuł ten był mieszanką platformówki i bijatyki, a w tle rozgrywki można było posłuchać najpopularniejszych hitów mistrza. Wystąpił on też gościnnie w Ready 2 Rumble Boxing: Round 2 również jako postać grywalna. Liczymy na to, że najnowsza produkcja Ubisoftu będzie godna tak znanego nazwiska i dostaniemy bardzo dobrą grę muzyczną.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
15.06.2010 13:50
victripius
88
Joker

Ciekawy pomysł. Z drugiej strony nie wiem, czy taka gry nie wychodzi trochę za wcześnie. W końcu od śmierci MJ minął niecały rok.

15.06.2010 15:34
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

omg.byle by tylko strzepać kasiorę na zmarłej gwieździe.

16.06.2010 00:51
odpowiedz
Matek17
22
Pretorianin

już kompletnie im odbiło

16.06.2010 15:40
odpowiedz
mario2111
29
Centurion

Ha świtna wiadomość . Wreszcie jakaś prawdziwa muzyka . Wśród tych wszystkich pseudo lady zgagowskich hitów bedzie to prawdziwa perełka na miarę Queen - Singstar

16.06.2010 15:46
odpowiedz
adam11$13
48
Pokémaniac

taka gra jest już w necie http://www.giercownia.pl/gra/11935/michael_jackson_dance/ wciągnęła mnie choć ma tylko 3 poziomy