Wiadomość gry na świecie 14 czerwca 2010, 23:05

autor: Jiker

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect

Spotkanie z koncernem Microsoft – i wcześniejszy pokaz najnowszych propozycji firmy Activision – otworzyło cykl konferencyjny tegorocznych targów E3. Mimo że prezentacja została zdominowana przez nieco rozczarowujące Kinect (dawni Project Natal), w jej trakcie ujawnione zostały dwa bardzo istotne fakty.

Spotkanie z koncernem Microsoft – i wcześniejszy pokaz najnowszych propozycji firmy Activision – otworzyło cykl konferencyjny tegorocznych targów E3. Mimo że prezentacja została zdominowana przez nieco rozczarowujące Kinect (dawniej Project Natal), w jej trakcie ujawnione zostały dwa bardzo istotne fakty. Po pierwsze, dowiedzieliśmy się, że usługa Xbox Live trafi wreszcie do Polski. Po drugie, w bieżącym tygodniu w amerykańskich sklepach zadebiutuje nowy, odświeżony model Xboksa 360 (w Europie od 16 lipca). Zapraszamy Was do obszernej relacji z pierwszej dużej konferencji tegorocznych targów E3!

Polski Xbox Live!

Z informacji potwierdzonych nie tylko w trakcie konferencji, ale również przez polski oddział Microsoftu wynika, że Xbox Live wreszcie trafi do naszego kraju. Usługa zadebiutuje w Polsce jesienią bieżącego roku (na ujawnienie dokładnej daty premiery musimy jeszcze trochę zaczekać). Prócz Polski, usługa Xbox LIVE zostanie udostępniona także na terenie Brazylii, Chile, Czech, Grecji, Kolumbii, Węgier oraz Republiki Południowej Afryki. Polacy uzyskają w ramach serwisu dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji – rozgrywki sieciowej, komunikacji z przyjaciółmi, kupowania gier wydawanych w serwisie Xbox Live Arcade, dodatków DLC oraz pełnych, cyfrowych wersji gier (Games on Demand). Zniknąć powinien również problem blokad regionalnych, z powodu których niektórzy gracze mimo wszystko starający się korzystać dotąd z Xbox Live mieli trudności w temacie pobierania niektórej zawartości. W momencie uruchomienia usługi zabraknie jednak funkcji z rodzaju Video On Demand, niemniej jednak ich dołączenie w przyszłości nie jest wykluczone. Warto przy tym zauważyć, że polski oddział Microsoftu, w osobie Jakuba Mirskiego, potwierdził, że podejmie wszelkie starania, aby ceny produktów dostępnych z poziomu XBL były niższe, aniżeli w innych krajach Unii Europejskiej (na wzór pudełkowych wersji gier, czasami tańszych niż na Zachodzie). Sprawą do wyjaśnienia jest ponadto migracja kont. Więcej szczegółów na temat wprowadzenia Xbox Live do Polski znajdziecie w obszernym wywiadzie, jakiego udzielił nam Jakub Mirski z polskiego Microsoftu.

Nowy model Xboksa 360

Drugą, niewątpliwie imponującą informacją, była zapowiedź nowego modelu Xboksa 360. Wydarzenie, po części ujawnione w plotkach krążących po Sieci na kilkanaście godzin przez konferencją Microsoftu, zostało entuzjastycznie przyjęte przez wszystkich widzów zgromadzonych w Wiltern Theater. Stało się tak głównie z uwagi na fakt, że platforma trafi do sklepów w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym tygodniu (w Europie dopiero 16 lipca) i będzie oferowana w cenie dotychczasowego modelu Xboksa 360 wyposażonego w 120 GB dysk twardy (w Stanach Zjednoczonych 299 dolarów, w Polsce około 1100 złotych).

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #1

Odrestaurowana 360-tka może się pochwalić nowym designem, cieńszą i mniejszą obudową od dotychczasowej, cichszym trybem działania, a także dyskiem twardym o pojemności 250 GB, wbudowaną, bezprzewodową kartą sieciową (WiFi, 802.11n), pięcioma portami USB, . Mniejszymi wymiarami może się również pochwalić zasilacz. Już teraz możemy być pewni, że konsola będzie cieszyć się wielkim zainteresowaniem.

Kinect – rewolucja w elektronicznej rozrywce (czy na pewno?)

Tematem, którego prezentacja w trakcie konferencji zajęła organizatorom zdecydowanie najwięcej czasu, była kwestia ujawnionego wczoraj kontrolera Kinect (dawniej Project Natal). O ile pokaz sprzed kilkudziesięciu godzin miał przekonać do urządzenia graczy bardziej casualowych (stąd m.in. zaangażowanie grupy Cirque de Soleil), o tyle tym razem organizatorzy postawili przede wszystkim na ukazania Kinecta jako sprzętu rewolucjonizującego elektroniczną rozrywkę. Kontroler w dużej mierze ma być wykorzystywany jako urządzenie ułatwiające dostęp do multimediów oraz korzystanie z nich. Interaktywne menu, reagujące na gest oraz głos, traktowane jest przez Microsoft jako niepodważalny atut. Podobnie zresztą jest w przypadku korzystania z nowego typu video rozmów (headset odejdzie w zapomnienie), w trakcie których możliwe będzie wspólne oglądanie filmów, transmisji z imprez sportowych (do grona dostępnych z poziomu Xbox Live stacji telewizyjnych dołączy kanał ESPN w HD – za darmo dla posiadaczy złotego abonamentu), słuchanie muzyki, a także czytanie wiadomości ze świata. Mimo wszystko całość pozostawia uczucie pewnego niedosytu – jest to najprawdopodobniej rezultatem braku ciekawszych gier, którymi można byłoby zainteresować normalnych graczy.

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #2

Kinectimals

To, co w trakcie konferencji zaprezentował Kudo Tsunoda, osoba nadzorująca proces powstawania Kinect, oraz zaproszeni przez niego goście, w dużej mierze przemówi co najwyżej do gracza casualowego oraz najmłodszych użytkowników Xboksa 360. Starzy wyjadacze raczej nie mają tu czego szukać. Rozrywki na wysokim poziomie nie zapewni im bowiem ani Kinectimals (rozbudowane tamagotchi, z kilkudziesięcioma typami zwierząt oraz trzydziestoma mini-grami i aktywnościami), ani Joy Ride (zabawna gra wyścigowa, wzorowana na ModNation Racers), ani Kinect Sports oraz Kinect Adventures (zestawy gier sportowych i przygodowych, wzorowanych m.in. na Wii Sports oraz jednym z trybów Wii Fit).

  1. Kinectimals w ruchu
  2. Joy Ride w ruchu
  3. Kinect Sports w ruchu
Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #3

Kinect Sports

Do zdecydowanie odmiennego odbiorcy kierowane będą również Your Shape: Fitness Evolved od Ubisoftu (wirtualny program do fitness, będący wariacją na temat Wii Fit) oraz Dance Central od MTV Games i studia Harmonix (gra taneczna, zmuszająca osobę grającą do wykonywania określonych figur tanecznych – w roli podkładu muzycznego utwory m.in. Lady Gaga, Beastie Boys i No Doubt). W gronie 15 gier, które trafią do sprzedaży w dniu debiutu Kinect – 4 listopada 2010 roku w Stanach Zjednoczonych (sugerowana cena to najprawdopodobniej 150 dolarów, czyli około 500 złotych) – znalazły się przede wszystkim tytuły casualowe (w tym Sonic Free Riders oraz EA Sports Active 2.0). Odbiorca urządzenia został więc jasno zdefiniowany na długo przez rozpoczęciem jego sprzedaży. Nieco ciekawiej zapowiada się co prawda produkcja osadzona w świecie Star Wars (a także najprawdopodobniej aktualizacja do Forza MotorSport 3 dodająca wsparcie dla Kinect), jednakże na półkach sklepowych pojawi się ona dopiero w 2011 roku.

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #4

Your Shape: Fitness Evolved

Prezentacje gier – Call of Duty: Black Ops, Gears of War 3, Metal Gear Solid: Rising, Fable III, Codename: Kingdoms

Warto jednakże odnotować, że konferencja Microsoftu rozpoczęła się od prezentacji kilku najważniejszych dla Xboksa 360 produkcji, mających trafić do sprzedaży w przeciągu kilku/kilkunastu najbliższych miesięcy. Pokaz został otwarty przez prezentację znanego nam już zwiastuna Call of Duty: Black Ops (premiera w listopadzie 2010 roku – PC, X360, PS3). Tuż po projekcji na scenie pojawił się Mark Lamia ze studia Treyarch, który zaczął grać w jedną z misji pochodzących z głównej kampanii dla pojedynczego gracza. Wędrówka ciemnym i wywołującym klaustrofobiczne doznania korytarzem była źródłem wielu emocji.

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #5

Call of Duty: Black Ops

Kolejne z przetestowanych zadań toczyło się już w dżungli i w przeciwieństwie do poprzedniego fragmentu bardzo szybko przeobraziło się w jatkę. Po likwidacji obozu przeciwnika, główny bohater gry przejął bowiem kontrolę nad helikopterem, rozpoczynając jednocześnie etap rozgrywany w powietrzu. Prowadzący pokaz Lamia sprawował tu pełną kontrolę nad maszyną, przepuszczając atak na licznie obsadzone przyczółki Wietnamczyków. Bardzo dobre wrażenie zrobiła tu przede wszystkim wysokiej jakości oprawa graficzna oraz ogromna liczba szczegółów. Tuż po pokazie grywalnego fragmentu Black Ops dowiedzieliśmy się, że gra w wersji na Xboksa 360 jako pierwsza otrzyma dodatki DLC (umowa na czasową wyłączność obowiązywać będzie do 2012 roku). Powtórzy się zatem sytuacja, którą znamy z Modern Warfare 2.

  1. Zobacz w akcji grę Call of Duty: Black Ops

Po pokazie Black Ops na scenie pojawił się Hideo Kojima, twórca serii Metal Gear Solid. Japoński projektant zapowiedział prezentację nowej produkcji firmy Konami. Zgodnie z oczekiwaniami było to Metal Gear Solid: Rising – pełna akcji odsłona popularnej serii, w której przejmiemy kontrolę nad Raidenem. Prezentacja nowego zwiastuna Rising, przedstawiającego ideę tzw. zan-datsu, wywołała wśród zgromadzonych dziennikarzy wielkie poruszenie.

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #6

Hideo Kojima

Jego przyczyną był wykorzystany w pracach nad grą system destrukcji otoczenia. Korzystając z oręża Raidena gracz będzie w stanie zniszczyć niemal każdy element otoczenia, doprowadzając m.in. do zawalenia się niektórych budowli. Ponadto w trakcie walk gracz będzie w stanie okaleczyć ciała przeciwników, zadając w pełni kontrolowane cięcia. Musze przyznać, że prezentacja Rising, choć krótka, była jednym z najjaśniejszych punktów programu konferencji Microsoftu.

Kolejną gwiazdą wieczoru był Cliff Bleszinski, który zaprezentował wspólnie ze współpracownikami z Epic Games grę Gears of War 3, a konkretnie tryb kooperacji dla czterech osób. Po nim kilka słów wypowiedział Peter Molynuex. Wiadomo było już wówczas, że zaraz otrzymamy szansę zapoznania się z nowym trailerem Fable III (premiera 26 października). Tak też się stało.

  1. Kooperacja w Gears of War 3
  2. Zobacz najnowszy zwiastun Fable III
Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #7

Peter Molynuex

Wówczas w przeciągu kilku sekund poznaliśmy nazwę nowego partnera Microsoft Game Studios. Zostało nim ogłoszone niemieckie studio Crytek. Okazuje się, że twórcy strzelaniny Crysis zajmują się aktualnie nie tylko jej kontynuacją, ale również bliżej nieokreśloną produkcją o tytule Codename: Kingdoms, której akcja – co sugeruje krótki teaser – zostanie osadzona w uniwersum wzorowanym na czasach starożytnych (premiera tylko na Xboksa 360).

Konferencja Microsoftu - polski Xbox Live, nowy model Xboksa 360 i pokaz możliwości kontrolera Kinect - ilustracja #8

Codename: Kingdoms

Na konferencji Microsoftu nie mogło również zabraknąć pokazu gry z serii Halo. Halo: Reach, bo tę pozycję mam na myśli, nie zawiodło – tryb kampanii dla pojedynczego gracza zapowiada się emocjonująco i pięknie pod względem oprawy graficznej. Jest na co czekać.

Podsumowanie

Konferencja Microsoftu upłynęła głównie pod znakiem Kinecta, w związku z czym z pewnością nie była tak ciekawa dla normalnego gracza, jak ubiegłoroczny pokaz. Niemniej jednak w trakcie spotkania poruszone zostały dwa niezwykle istotne tematy, z których jeden dotyka bezpośrednio nas, Polaków. Zapowiedź polskiego Xbox Live, a także ujawnienie nowego modelu Xboksa 360 z pewnością można uznać za informacje o wielkim znaczeniu. Mamy nadzieję, że już niedługo na temat tej pierwszej poznamy jeszcze większą ilość szczegółów.

Komentarze Czytelników (59)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
15.06.2010 08:47
odpowiedz
tknowiec
30
Chorąży

To czy pójdą czy nie to kwestia względna. Stare modele pójdą pewnie na wyprzedaże i cenowe okazje do sklepów i takich promocji można będzie się spodziewać :)

Co do samej konferencji - trochę szkoda dominacji Kinect w wersji typowo casualowej - myślałem, że MS pokaże choć jeden "bardziej ambitny tytuł", który ucieszyłby większą ilość osób - przyszłych nabywców.

Ogólnie konferencja na +, ale mało gier, chodź przyszły Ex od Crytek może cieszyć:)

15.06.2010 08:58
odpowiedz
zbik91
34
Chorąży

a mnie interesuje jedna kwestia jak juz bedzie polski live to czy to sie rowna ze beda po polsku dodatki jezeli gra jest po polsku

15.06.2010 09:06
odpowiedz
StoogeR
130
Generał

Za duzo kinect'a, za malo gier. Forza powoli przetanie byc gra wyscigowa a stanie sie wirtualnym salonem samochodowym... zal parzec, jak microsoft zmusza tak zdolny zespol do robienia takich pasci. A juz pomine to, ze ogladanie samochodu za pomoca pada byloby rownie proste i ze 2x wygodniejsze...

Acha... pokaz geow'a 3 swietny. Jedyna naprawde dobra rzecz na tej konferencji.

15.06.2010 09:11
odpowiedz
CHESTER80
92
Nintendomaniak

Konferencja średnia, zepsuta przez zbyt długi pokaz Kinecta. Chociaż to logiczne że musieli o nim dużo gadać żeby ludzie kupowali. Na szczęście pokazali nowego Metala, GoW3, Black Ops i Halo Reach. Gra od Crytek zapowiada się ciekawie, ale za mało wiemy. A nowy model klocka jest śliczny i chętnie bym kupił, ale na razie zostaję przy starym modelu.

15.06.2010 09:47
odpowiedz
DarnassusGamgee
32
Konsul

było dobrze, ale wydaje mi się ,że konferencja M$ w tamtym roku była troche lepsza, na plus: nowy model X'a, polski LIVE, Gersy, Ex od Crytak, a na minus: Kinect, mało Ex'ów :)

15.06.2010 09:58
odpowiedz
NumbFaith
18
Chorąży

a ja jestem ciekaw czy ekipa gry-online na e3 dostała of microsoftu nowe xbox'y :)

15.06.2010 10:00
odpowiedz
F^lc0n
31
Chorąży

A mój X od dawna już tak wygląda!

15.06.2010 10:09
odpowiedz
Mepha
71
Mhroczny Pogromca

supcio

15.06.2010 10:11
odpowiedz
Scott P.
80
Generał

Nie licząc GoW3, MGS Rising to bida, bida i jeszcze raz bida.

15.06.2010 10:57
odpowiedz
reaper13
39
Centurion

Gdyby jeszcze zmienili napęd na BD to bym kupił. A tak ... PS3 ciągle ma przewagę.

15.06.2010 11:05
odpowiedz
Carousel1
3
Junior

po pierwsze, to MGSR bedzie prawdopodobnie na kineticsa (wystarczy, ze firma zda sobie sprawe z ogromu mozliwosci w krojeniu arbuzow), po drugie teraz kazda gra bedzie wychodzic pod katem kineticsa, a po trzecie to ja nie wiem czy autor w ogole mial czas na przygotowanie artykulu. to tak jakby wstawil po prostu tekst do slow ktore wypowiadaja na konferencji i wszystko zanegowal. kinetics to przyszlosc - eee ale moze nieee bo to gry dla dzieeeci, bo tooo nie dla prooo i w ogoleee.. no facet wez sie obudz, przeciez jasno bylo zadeklarowane, ze te gry sa darmowe dla uzytkownikow xbox live, a gry na klinetics JUZ sa i bedzie ich jeszcze wiecej. jesli ty uwazasz ze nie ma gier dla pro, to teraz mozesz rownie dobrze napisac wszystkim graczom Forzy (jednej z najlepszych gier wyscigowych - z reszta same gryonline tak twierdza i sraly reklamami az po uszy), to obrazasz wlasnie tych graczy i sam zespol Forzy - ludzi, ktorzy zadeklarowali sami, ze dla nich najwazniejsze jest "wyczucie" pojazdow i pokazanie realizmu w ich produktach (o prezentacji z wchodzeniem do samochodu, otwieraniem drzwi, maski, sprawdzaniem silnika uzywajac kinetics to sie juz zapomnialo tak? szkopul.. po co w ogole sobie tym glowe zawracac). za rok, dwa kinetics bedzie MUSOWO adaptowany do kazdej gry, a starsze wciaz grywalne, beda wyposazane w odpowiednie skrypty obslugujace to urzadzenie, dlaczego? wniosek nasuwa sie sam, wystarczy wziasc pod uwage nintendo, ktore gier rewelacyjnych nie wydaje, mimo wszystko, nawet hardkorowi gracze potrafia docenic machanie "bananami" na lewo i prawo, w chociazby force unleashed (a moze to tez dla casualow gierka?). ktos tam napisal, ze gdyby nie GOW3 i MGSR to konferencja bylaby zenujaca, aha czyli Fable 3, Halo reach, dodatek do modern warefare jako exclusive do 2012 (vietnam) w i koncu same Black ops, to co? Eeee przeoczenie? No sory, ale jak redaktor potrafi zwracac uwage tylko na PRO-HARDCORE-L33T-FANATIC gry typu eee.. no wlasnie.. jaka gra teraz ma exclusive na PC? aaalbo np. na PS3? aa moze Wii? uu pewnie zaraz uslysze killzone.. o zgrozo.. albo obiektywnie podchodzcie do tematu albo z gory powiedzcie, ze jestescie przeciwni xboxowi bo to microsoft a microsoft jest feeee..

15.06.2010 11:40
odpowiedz
el.kocyk
102
Legend

GoW3 jak bylo do przewidzenia bedzie swietne pod wzgledem grywalnosci i stawiam, ze kiepskie pod wzgledem fabuly, ale akurat w tej grze fabula absolutnie nie przeszkadza w zabawie, ze strzelanek to chyba ta dawala mi najwiecej frajdy i szczerze zaluje, ze nie ma jej na ps3

reszta konferencji dla mnie to nuda, CoD i MGS nie zachwycily, Natal to porazka, zwlaszcza w polaczeniu z pokazem star wars (ale zeby nie bylo zem fanboy - Move to tez bedzie porazka:)

a zapomnialbym 2 wazne rzeczy, polski LIVE i nowy Xbox - mi sie podoba, swietnie bedzie pasowal obok ps3

tak wiec podsumowujac, jak na razie E3 dla mnie to zawod, UBI, Acti, MS i EA nie pokazaly nic zachwycajacego

15.06.2010 11:43
odpowiedz
Yancy
161
Legend

el.kocyk ---> Z całego E3 liczyłem tylko na dwie ważne premiery. X360 slim i Nintendo 3DS. Jedna już miała miejsce, druga niebawem pewnie również :)
Tak Natal jak Move - to zabawki skierowane do innego odbiorcy. Ja grupą docelową nie jestem.

15.06.2010 12:30
odpowiedz
Chriso25
113
Generał

Jako ze nie mam Xboxa i nie zamierzam miec, to jedyne co mnie zainteresowalo, to zwiastun nowego Metal Gear Solid, ktory mnie zaintrygowal. Czekam az Kojima pokaze wiecej.

15.06.2010 12:47
odpowiedz
Miszczogrzmot
46
Pretorianin

@Carousel1
Ogrom możliwości w kinect? Jakim cudem chcesz zaadoptować ten kontroler do poważnych gier? Bez żadnych przycisków i używając jako kontrolera jedynie swojego ciała, rąk i głosu? Widziałeś pokazówkę Forzy? Zauważyłeś, że typek sterujący w ogóle nie miał kontroli na prędkością? Tylko machał rękami jak kierownicą omijając ruch uliczny, a gaz miał cały czas wciśnięty do dechy. No bo i jak to mają zrobić - mierząc kąt stopa/podłoga? Toż to stopa odpadnie po trzymaniu jej w powietrzu dłuższy czas. Pokazówka auta moim zdaniem nic nie wnosi do gameplayu, więc nie wiem czym się tak jarasz, już w NFS bodaj 3 albo 4 części dało się oglądać wnętrze pojazdu i detale i o dziwo bez drogiego kontrolera. Slasher Star Wars na kinect także poruszał się na szynach - bohater odbił parę strzałów - gra idzie dalej, odbił parę kolejnych - gra idzie dalej, itd. Moim zdaniem dema na E3 pokazały właśnie nie potencjał, a ograniczenia kontrolera bez przycisków. Z pewnością brak kontrolera spodoba się mamie, tacie, młodszej siostrze, czy babci, ale dla zwykłych graczy to tylko zbędny bajer - co najwyżej kamerka do wideo-rozmów i pilot do multimediów.

Problem w tym, że kinect to taki eye toy HD i jego zastosowanie jest bardzo ograniczone. Tylko party/kid games, ew. jakieś drobne dodatki do gier, nie wpływające specjalnie na gameplay. Jak chciałbyś zastosować Kinecta do MGS Rising? okej, rękami machasz, nogami możesz kopnąć czy coś w odpowiednim momencie, ale jakbyś się poruszał? tuptając w miejscu? Jakbyś skręcał? Autorzy gier mają problemy z upchaniem kontrolek na bodaj 16 przycisków na obecnych padach - nie widzę jak ten kontroler mógłby być zastosowany do mainstreamowych gierek, nawet używając gestów do zmian broni i innych patentów.
Na E3 pokazali socoma z MOVE i o dziwo gra się ponoć bardzo dobrze i precyzyjnie - typek nie miał problemu z trafieniem w np. stopę wroga i taki kontroler to ja rozumiem. Slasher typu God of War, czy Force Unleashed, rpg typu Oblivion dużo by zyskały na zastosowaniu MOVE'a i grałoby się po prostu grubo. Oczywiście żadna rewolucja to nie jest, to tylko wii hd, ale przynajmniej faktycznie się nada do grania i może być lepsze od standardowego kontrolera. A z Kinectem mogę co najwyżej poskakać w miejscu, poruszać głową i pomachać rękami. To co piszesz, że każda gra na x360 będzie wychodziła teraz pod kątem Kinect'a(nie kineticsa na boga!- połączenie słów kinetics i connect) to bzdura. Mogą dodać jakieś bajer typu kontrola kamery głową, czy jakieś minigierki, ale moim zdaniem skończy się to tak samo jak Sixaxis - będzie parę małych genialnych gierek, typu flower, ale w większości gier będzie używane np. tylko do rzucania granatów jak w U1, czy przekręcania zaworów, jak w KZ2. Po prostu Kinect ma zbyt duże ograniczenia jeśli chodzi o sterowanie, z resztą M$ zdaje sobie z tego sprawę, bo z repertuaru pokazanych gier, wynika jasno w jaką publikę gry na nowy kontroler będą uderzały. Królem konsol, jeśli chodzi o sprzedaż w US w końcu jest Wii. Czy uda im się odciągnąć casualowych graczy od wii trudno powiedzieć, bo to są ludzie, dla których wodotryski HD, czy rozpoznawanie twarzy nic nie znaczy, ale z dobrym softem może się udać. Aha poza tym, Kinect zżera ponoć ok. 20% zasobów X360, więc gry korzystające z niego, musiały by być brzydsze.

15.06.2010 13:46
odpowiedz
victripius
88
Joker

Ten nowy xboxa 360 wygląda po prostu świetnie. Wprowadzenie xbox live w Polsce uważam ze duży sukces :) Konferencja na pewno należy do udanych.

15.06.2010 13:55
odpowiedz
-=Esiu=-
118
Everybody lies

Wprowadzenie xbox live w Polsce za duży sukces? Coś co powinno być już lata temu, a jest dopiero teraz to DUZY sukces? Powinno to być dostępne od samego początku, a nie wielką łaske robić po tylu latach i xbox live wprowadzić do PL...

Ale skoro już go bedziemy mieć to pozostaje jeszcze kwestia przemieszczenia konta, masa ludzi pewnie bedzie chciała przejść na PL, życze wam żeby to sie odbyło bez żadnych cyrków... chociaż najpierw powinienem wam życzyć możliwości zrobienia tego.

Chciałbym posiadać obie konsole i mógłbym sobie xboxa dokupić, ale dwie gry (Alan Wake i Gears of War) to zdecydowanie za mało aby kupować drugą konsole, także poczekam jeszcze pare miesięcy, może lat (o ile nie wprowadzą nowego xa) aż będzie coś ciekawszego jeszcze dostepnego.

ps. wygląd nowego xboxa jest bardzo fajny ;)

15.06.2010 14:16
odpowiedz
Apokalipsis
59
Senator

Podczas prezentacji GoW 3 myślałem, że pokażą nowego trailera a tu odrazu gameplay ;] Szkoda, że większość konferencji była poświęcona Kinect'owi ;( Nie wierze w to, że cena nowego Xbox'a będzie taka sama jak zwykłej 360. Wbudowane wifi, 250 GB HDD? to nie żadna nowość, jest przecierz zestaw Xbox 250 GB z Conviction od ponad miesiąca. Niemniej jednak wygląda świetnie i Dobrze, że ma wbudowane wifi. Z chęcią wymieniłbym starego na nowego X'a.

15.06.2010 14:22
odpowiedz
Alucard3362
26
Chorąży

NAJBARDZIEJ GOWNIANA KONFERENCJA - tyle w temacie, skupili sie na causalach, pokazali malo ciekawych gier, po prostu zal ich ogladac bylo, konfa ubisoftu/ea po pierwszych 10 minutach juz ciekawiej sie zapowiadala, dodajmy do tego jeszcze Sony i M$ ma ownage.

15.06.2010 14:36
odpowiedz
Nolifer
93
The Highest

Ja oglądając tego Kinecta to spałem prawie xd . Gow 3 , Rising robią wrażenie
Cod średnio , czuje niedosyt , tak samo jako halo
Szkoda żę nie pokazali grę z Fable III
Ogólnie konferencja średnia

15.06.2010 14:54
odpowiedz
Marcines18
59
Senator

Wygląd nowego Xbox 360 bdb ;) Xbox live super dla tych co mają xbox xD Tak ogólnie nie było źle, ale też nie było jakoś super.

15.06.2010 16:15
odpowiedz
Niezmordowany
49
Generał

Mój boże, rozpłynąłem się nad trailerem Metal Gear Solid: Rising. To powinna być rewolucja, albo przynajmniej ewolucja, bo swoboda gry (cięcia) i fizyka powalają. To drugie już dawno powinno być standardem, a to grafikę się najczęściej rozwija, nie interakcję z otoczeniem. Psioczyliście, że to już "nie ten sam MGS". Ja się o to nie martwiłem i szczerze mówiąc - mi to rybka, a może się okazać nawet jeszcze lepszy. Hideo odważył się na taką zmianę, myślę, że wie co robi i może to wszystkim wyjść na dobre.
Od tej chwili czekam na wszystko związane z tą grą, jeszcze jak się dowiedziałem, że wychodzi na PC - MOC!

15.06.2010 19:00
odpowiedz
Seba393
23
PRO

Cały ten Kinect jest jak dla mnie gadżetem, który furory raczej nie zrobi.

15.06.2010 19:34
odpowiedz
niezny_95
53
Airborne

Coś kiepściutko w porównaniu z rokiem ubiegłym

15.06.2010 20:16
odpowiedz
Adrianziomal
46
Samael

Nowy Xbox 360 - super ;) Xbox LIVE w Polsce - jeszcze lepiej :D <uff, w końcu>

Prezentacja MGS:R b. dobra (czegoś takiego jak swobodne "cięcia" mi brakowało ;D), a teaser Codename: Kingdoms przypomina mi klimatem "300" ;)

16.06.2010 07:07
odpowiedz
Koktajl Mrozacy Mozg
129
VR Evangelist

Miszczogrzmot - masz sporo racji, ale Kinect to glownie casuale, wyjdzie pare powaznych gier ale utrzymanych w konwencji: ty sie ruszasz, machasz, krecisz lecz twoja postac idzie po wyznaczonej linki jak na tych SW, ogladanie auta tez bylo dodatekiem na raz bo nie da sie tego inaczej zrobic - chyba ze pozniej dorobia takie urzadzenie co ma Wii - galke do poruszania sie gdy ty masz reke jak pistolet i strzelasz

Afro Samuai juz dawno temu pozwalal na przecinanie dowolnie przeciwnika wiec oni sie troche spoznili ;). Dziwne ze 1 machniecem caly samochod byl przeciety choc takiego dlugiego miecza nie mial Raiden ;)

16.06.2010 16:07
odpowiedz
Simba14
53
Generał

Metal Gear Solid Rising mnie powalił na prawdę świetnie to wygląda...Gears of War 3 też zarąbiste...Black Ops fajne w końcu to CoD...No ale ta dziewczynka z tym fajnym kotkiem trochę żałosne:)Ale kotek FAJNY:)

17.06.2010 08:53
odpowiedz
nikizuk
32
Chorąży

To odchudzanie tej konsoli to jak przejście z McDonalda do KFC.Czyli małe różnice.Teraz życzę miłego
wycierania kurzu i odcisków palców.A xbox po prostu jarał się Natalem,ale co to ma być ?
Kto będzie grał w gierki dla małych dzieci ?
Wszyscy piszą że move to podróbka wii ,tylko że move ma o wiele lepszą technologie i jest do wykorzystania w prawdziwych grach.Np.Killzone 3.
Moim zdaniem Natal jest prawdziwą podróbką ,prezentuje gry bardzo podobne do gry wii.

18.06.2010 17:18
odpowiedz
krancu
7
Legionista

zwiastun MGS Rising nie działa, zostal zablokowany

28.06.2010 00:53
odpowiedz
SSman92
26
Generał

wreście Polski Live

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze