Wiadomość gry na świecie 14 czerwca 2010, 08:59

autor: Jiker

Natal przeobraża się w Kinect - prezentacja pierwszych gier

Po ponad roku od oficjalnej zapowiedzi Project Natal, firma Microsoft ujawniła przed światem oficjalną nazwę nowego kontrolera do konsoli Xbox 360. Doszło do tego w trakcie specjalnego, 45-minutowego występu francusko-kanadyjskiej grupy cyrkowej Cirque de Soleil. Na pokazie obecny był Lordareon, który zebrał dla Was wszystkie najistotniejsze wieści.

Po ponad roku od oficjalnej zapowiedzi Project Natal, firma Microsoft ujawniła przed światem oficjalną nazwę nowego kontrolera do konsoli Xbox 360. Doszło do tego w trakcie specjalnego, 45-minutowego występu francusko-kanadyjskiej grupy cyrkowej Cirque de Soleil. Na pokazie obecny był Lordareon, który zebrał dla Was wszystkie najistotniejsze wieści.

Natal przeobraża się w Kinect - prezentacja pierwszych gier - ilustracja #1

Przedstawienie, opowiadające o zmaganiach ludzkości dążącej do celu mimo napotykanych trudności oraz przeszkód, nie okazało się źródłem zbyt wielu informacji na temat kontrolera. Tak naprawdę pozą oficjalną nazwą – wybór padł tu na Kinect – w prezentacji skupiono się tylko i wyłącznie na przedstawieniu gier, które zrobią użytek z nowego kontrolera. Informacje, w tym cena, szczegóły techniczne oraz być może dokładna data premiery, ujrzą światło dzienne dopiero dzisiaj, w trakcie głównej konferencji koncernu Microsoft (początek o godzinie 19:00 polskiego czasu).

Jeśli chodzi o gry, to w trakcie pokazu zgromadzeni widzowie uzyskali szansę zapoznania się z kilkoma tytułami. Kinectimals okazało się swoistą wariacją na temat Nintendogs (znanego z Nintendo DS). O ile jednak w produkcji Nintendo gracz sprawuje opiekę na psami, o tyle w produkcji robiącej użytek z Kinecta są to kotowate (kilkanaście rodzajów, w tym lew, tygrys oraz gepard). Rozgrywka przybrała tu mocno rozbudowaną formę słynnego tamagotchi – zadaniem gracza jest zabawianie wirtualnego zwierzaka, trenowanie go, a także wspomniana opieka. Większość zadań realizowana jest w formie prostych mini-gier.

Z kolei w Joy Ride, znanej już od pewnego czasu, mocno zręcznościowej grze wyścigowej (podobnej m.in. do ModNation Racers na PS3), gracz przejmie kontrolę nad pojazdem udając, że trzyma w swych dłoniach kierownicę. Na podobnej zasadzie będzie funkcjonować przycisk dopalacza (sięgnięcie za siebie), a także wykonywanie różnych akrobacji oraz podskoków. Do sprzedaży w okolicach premiery Kinecta, czyli najprawdopodobniej w październiku bieżącego roku, wprowadzony zostanie również zestaw gier sportowych Kinect Sports. Wśród dostępnych dyscyplin znajdzie się boks, kręgle, siatkówka plażowa, lekkoatletyka, piłka nożna oraz tenis stołowy, choć niewykluczone, że dojdą jeszcze inne. Inspiracja bestsellerowym Wii Sports widoczna jest tu niemal na każdym kroku.

Na podobnej zasadzie funkcjonować będzie inna kompilacja, mianowicie Kinect Adventures. W jej ramach gracz uzyska możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju mini-grach – m.in. spływie pontonowym rwącą rzeką, a także biegu przełajowym. Rozgrywkę będziemy mogli tu toczyć także w trybie wieloosobowym (podobnie zresztą jak w Kinect Sports) – w niektórych zabawach jednoczesny udział wezmą nawet cztery osoby. Pokaz objął również propozycję, w której pod czujnym okiem instruktora gracz wykonuje pozycji z yogi (wariacja na temat Wii Fit) oraz taneczne Dance Central, za którego produkcję odpowiedzialna jest firma MTV Games. W skład gry wejdzie m.in. tryb dla wielu graczy, w którym głównym zadaniem będzie wykonywanie układów grupowych. Dla fanów You Can Dance zapewne prawdziwa perełka. Swoją grę opracuje również Disney.

Największe emocje wzbudził jednak pokaz nowej gry z serii Star Wars. I nic dziwnego – wykorzystanie możliwości Kinecta w walkach na miecze świetlne, czy w ramach etapów, w których głównym celem jest korzystanie z Mocy (np. odpychania przeciwników), narzuca się na myśl w przypadku nowego kontrolera Microsoftu niemal automatycznie (podobnie zresztą, jak w przypadku Wii, jednakże w przypadku platformy Nintendo pomysłu nie udało się zrealizować w 100%). Mamy nadzieję, że w kolejnych grach doczekamy się szerszego scharakteryzowania tego tytułu. Warto odnotować fakt, że grę produkuje studio LucasArts.

Przyszli nabywcy Kinecta będą również mogli skorzystać z aplikacji umożliwiającej prowadzenie video konferencji, w trakcie których możliwe ma być wspólne przeglądanie zdjęć, a także zapraszanie do rozmowy przyjaciół z Xbox Live.

Komentarze Czytelników (61)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
14.06.2010 15:48
odpowiedz
knowing
56
make believe

Bardzo słabo to wygląda. Nazwę wole przemilczeć...

14.06.2010 16:02
odpowiedz
Kubajw
4
Junior

Hmmm, powiem, że spodziewałem się czegoś dużo ciekawszego... Ale może wyjdą jakieś fajne gry, to zobaczymy:D

14.06.2010 16:23
odpowiedz
Demilisz
114
Konsul

DarnassusGamgee

Dokładnie, dokładnie. Teraz pytanie - za jak dużych idiotów trzeba uważać graczy żeby wierzyć, iż takie zagranie przejdzie?

14.06.2010 16:28
odpowiedz
Godwar
67
Konsul

Jaka szczęśliwa rodzina

14.06.2010 16:32
odpowiedz
-=Esiu=-
118
Everybody lies

Chyba najlepsza funkcja tego Kinecta to "sterowanie" filmami... bo skakanie jak pokraka to jakoś nie dla mnie :/

14.06.2010 17:13
odpowiedz
victripius
88
Joker

Nie wiem, czy to w ogóle będzie sukces. Niemniej trzeba pochwalic Microsoft za starania. Kinect zapowiada się o wiele lepiej niż Move na PS3.

14.06.2010 17:20
odpowiedz
barakudo
54
Konsul

Dla mnie natal taki jaki jest non stop pokazywany to straszna głupota...
Nie wiem czemu coraz więcej gier zbliża się do rzeczywistości, jaki ma sens "bieganie" przed kamerką, czy granie w tenisa, skoro to wszystko można robić na dworze, czy to samemu czy z kimś, a zabawa znacznie lepsza niż takie udziwnianie sobie życia natalami, wii-lotami czy innymi zabawkami, nasz świat coraz bardziej mam wrazenie jest eee ? antyspołeczny, chodzi mi tu głównie o zachód gdzie młodzi ludzie wolą sobie zagrać w World of warcraft ze znajomymi niż iść z nimi na browar, co to jest taką totalną patologią.

14.06.2010 17:57
odpowiedz
jaxon
82
Infidel

A może to ich współczesny American dream. Kinect nowy członek idealnej rodziny :) Ale jeszcze się obrażą za te teksty i nie będzie LIVE w Polsce.

14.06.2010 18:01
odpowiedz
HumanGhost
97
Senator

Niby wszystko jest dla ludzi. Ale jak chcę się trochę poruszać to wychodzę na zewnątrz a nie stroję pozy przed tv. No sorki, planują nas zamknąć w domach na całe życie? Telepraca, zakupy przez net, teraz Kinect i już z domu wychodzić nie trzeba. Nie dla mnie.

14.06.2010 18:08
odpowiedz
Niezmordowany
49
Generał

Aż tyle osób zamiast się dobrze bawić, bałoby się "głupio zachowywać przed TV", bo co inni pomyślą?
Jestem raczej hardcore'owym graczem (grywam kilkanaście lat) i widzę oczami wyobraźni śmiechowe imprezy z kinectem ;)

14.06.2010 18:11
odpowiedz
likfidator2
12
Konsul

Śmieszą mnie teksty ludzi, którzy twierdzą, że skakanie przed ekranem jest śmieszne, ale siedzenie w fotelu z padem jest już takie pr0.
Pewnie, że lepiej iść spędzać czas na świeżym powietrzu, ale czemu w zimie, albo przy ogromnych upałach nie spędzać wolnego czasu w domu? Chyba lepiej poskakać przez TV niż siedzieć na kanapie?

Poza tym zauważcie jedną rzecz, nie wszystko jest tworzone pod wasze gusta. Kinect ma dotrzeć do innego odbiorcy. Zresztą M$ nie zabiera wam możliwości grania padem.

14.06.2010 18:19
odpowiedz
hellgate82
45
Generał

prawda jest taka że te wszystkie informacje o natalu, nie powinny w ogóle znajdować się na portalach dla graczy, bo to zupełnie nie ten target. Zamiast tego powinniśmy przeczytać o tym w Pani Domu, pod artykułem "jak ruszyć męża z kanapy" albo "dlaczego moje dziecko tyje"

14.06.2010 19:25
odpowiedz
Mr.Jingles
46
Centurion

Szkoda wielka, że giganci branży (Microsoft i Sony), którzy posiadając potężną pozycję na rynku nie potrafią wykształcić pewnego indywidualizmu. Playstation to już marka kultowa i najczęściej celowała w Graczy - tak to pozwolicie ujmę - ogarniętych. Czyli tych co potrafią ugryźć gry trudne i spędzić nad nimi trochę czasu. Podobnie Microsoft. Już pierwszy Xbox był skierowany do dorosłych Graczy posiadając ciekawą ofertę gier. Xbox 360 promował jako swojego najlepszego exclusive'a brutalne, wymagające pewnego skilla (ale przez przesady) Gears of War. Teraz Alan Wake - gra zdecydowanie dla Graczy ceniących finezyjną i wysmakowaną rozgrywkę. I co? Oba koncerny zapatrzyły się na Nintendo, które - owszem - jest liderem pod względem sprzedaży (powtarzam - sprzedaży!), ale równocześnie dokonuje prostytucji - łapie to co jest modne i się podporządkowuje pod trendy. Kolorowe, skierowane dla półanalfabetów, infantylne tytuły. Wszystko to posiada oczywiście mnóstwo "miodu", ale...to już są pół - gry. Aż żal bierze gdy widzę jak Microsoft, który tak zawzięcie promował wspaniałe Gears of War (czyli jedną - moim skromnym zdaniem - najlepszych serii next - genowych, a zarazem najbrutalniejszych i niesamowicie klimatycznych), a teraz widzę gospodynię domową skaczącą z synkiem by pontonem zebrać świecące monety. Quo Vadis?

14.06.2010 19:36
odpowiedz
Semir
35
31

[2] śmieszny ten pierwszy filmik, rodzinka zamiast wyjść na miasto potańczyć, czy pobiegać, to pajacuje na 2m kwadratowych.

Oglądając drugi filmik widzę inkwizytora i jego familię.

Co do nazwy to niepotrzebna zmiana, gdybym nie zobaczył wątku nie wiedziałbym co to jest.

Przyszłym posiadaczom radzę, by pospuszczali rolety w oknach, bo jeszcze sąsiedzi zadzwonią po służby medyczne.

14.06.2010 19:44
odpowiedz
Karrde
107
Senator

Mr.Jingles
Mogła Cię ta informacja ominąć, ale Sony, Microsoft czy Nintendo to korporacje. Jedynym celem istnienia korporacji jest zysk, a nie robienie dobrze panu Kaziowi czy Grzesiowi. Gry casualowe są obecnie ogromnym rynkiem, z których będzie ogromny zysk. I prawdę mówiąc powinno Cię to cieszyć - dużo kasy -> możliwość tworzenia większej ilości lepszych gier.

Notabene niepojęte jest dla mnie to wywyższanie się graczy (ops, przepraszam - Graczy) ponad to całe "casualowe ścierwo". Nie wiem - ego wam rośnie jak wyzwiecie kogoś od półanalfabety grającego w casuale? E-penis? Prawdziwy penis? Geeez.

14.06.2010 19:47
odpowiedz
Seba393
23
PRO

Już widzę kupę rodziców, którzy chętnie poskaczą i pobiegają z pociechami przez ekranem...

14.06.2010 20:16
odpowiedz
Alien.pl
34
Generał

Dla mnie Natal, a właściwie już oficjalnie KITY KET jest konstrukcją w której przeważa przerost formy nad treścią. Tak na chwalne obecną możliwości Natala posiada każda kamerka internetowa za 120zl, więc dla mnie jest tylko kwestią czasu kiedy webcamy (a właściwie ich soft) wbudowane w laptopy będą robiły to samo co Natal. Czy KitiKatus odniesie sukces zobaczymy, ale przy szacunkowej cenie 600zł, wątpliwe.
Gry a Kitikatus.
Hm.. na pewno na nowym bajerku M$ skorzystają mordobicia, przygodówki, RPGi i mam nadzieję RTSy które na konsoli wreszcie będą mogły zagrać na nosie PCtom, jeżeli oczywiści ich autorzy kapną się jak wykorzystać możliwości Natala.
Co do innych rodzajów gier to wyścigów bez tradycyjnej kierownicy nie czuję.
FPSy.. a tu robi się ciekawie, otóż te gry albo zabiją Natala, albo go ośmieszą bo raczej mu nie pomogą.
Gers of War 3 (Halo na boku też) - no nie wiem jak Natal tam może się spisać, jak wyobrażacie się chowanie za przeszkodami ?? Fotel lub sofa z boku aby zrobić za nią skok jak się trzeba chować ?? śmieszne, głupie i niepraktyczne przy okazji. No i jak już mam sie gibać przed ekranem jak ten rezus, to fajnie by było trzymać jaką giwerę w ręku no nie :-) Czyżby do gry dodano nam replikę broni ? Fajnie, łał zawsze chciałem mieć rozpylacza z piłą łańcuchowa.
Ale.. zaraz.... zaraz. ...skoro dostaję do ręki fajną giwerę, to na chu.. mi w tym momencie cały Natal właściwie ??? Przecież za 1/10 jego ceny można do tej giwery wbudować czujniki ruchu, bajerancki celownik laserowy, plus generator efektów dźwiękowych (scalaczek za 2,50zł, jak by kto chciał se zbudować) i mam kontroler o niebiosa lepszy i tańszy. Przynajmniej do gier tego typu.
Ogólnie zobaczymy co nam los przyniesie, ale Natal to i tak kontrowersyjny projekt, zważywszy że badziew Fable III ma to wspierać, ciekawe co sie pojawi AirSex w opcjach gry ???

14.06.2010 20:17
odpowiedz
thorus93
35
Syn Marnotrawny

tragedia wyglada to na prawde zenujaco przescigaja sie juz w tych pomyslach bylo Wii i bylo dobrze po co jeszcze robic to dla xboxa czy PS te skaknie przed tv mozna uznac za chorobe psychiczna

14.06.2010 20:21
odpowiedz
Kwaśny Piżmak
16
Legionista

czyżby SW:TFU 2 miało już wsparcie dla tego projektu? ależ to byłby hardkor z dwoma mieczami, chyba bym wcześniej wszystko z salonu wyniósł :D

14.06.2010 21:37
odpowiedz
czesiol
26
Chorąży

Wiecie, czy natal- kinethic będzie kompatybilny z xbox360 czy trzeba będzie kupować tego nowego x'a?

14.06.2010 22:09
odpowiedz
Deepdelver
66
Legend

Mr.Jingles --> budujesz sobie życzeniowy obraz świata konsol. Stwierdzasz jakoby N się "prostytuowało", podczas gdy to jedyna z konsol, która od kilku generacji maszyn ma spójną i dość odpowiedzialną politykę w zakresie wydawanych tytułów - minimum przemocy, stałe marki, rozrywka rodzinna. Elektroniczną prostytucją nie jest oferowanie ludziom nieszkodliwej frajdy dla całych rodzin. Prostytucją jest epatowanie brutalnością, golizną, wulgarnym językiem, żeby przyciągnąć przed ekrany "zbuntowaną" młodzież. Zarzucasz Nintendo koniunkturalizm? Litości. Nintendo zbudowało tę koniunkturę, a nie ją wykorzystało. To właśnie "poważne konsole dla ogarniętych graczy", które do rozpuku zaśmiewały się z machania wiimotem, teraz przynoszą go w zębach i potulnie merdają ogonem.

Chcesz pomówić o ambitnych, wymagających tytułach na konsole? Proszę bardzo, ale spodziewałbym się tu raczej np. Colossusa niż popeliniarskiego, totalnie mainstreamowego GoWa.

14.06.2010 23:20
odpowiedz
BigBoss86
27
Pretorianin

Gdyby tak się solidnie przyjrzeć to to co oni robią w rzeczywistości, a to co w grze, to dwie różne bajki. Takiego rodzaju filmiki były pokazywane już dawno, na początku kiedy zapowiadali ten projekt. To że nadal nas zawalają po tylu latach takimi teaserami świadczy o tym, że albo projekt nie zostanie ukończony wcale (kinekt forever?) albo wyjdzie z tego totalna kicha na miarę tego kontrolera do Tony Hawka.

14.06.2010 23:26
odpowiedz
czesiol
26
Chorąży

zapraszam na gametrailers.com jest tam cała dwugodzinna prezentacja MicroSoftu - jest pokazany natal i wiele innych fantastycznych rzeczy - wszystko w języku angielskim

15.06.2010 09:03
odpowiedz
Karso
29
Pretorianin

Co do move, to warto zauważyć, że move to połączenie Kinecta (Eye Toy) i Wii (Kontroler Move). ; d

15.06.2010 10:01
odpowiedz
Kłosiu
170
Legend

Juz widze jak typowy amerykanski tluscioszek bedzie sie chetnie pocil przed TV symulujac bieganie :).
Niespecjalnie rozumiem ta technologie, w gry nie gra sie raczej po to zeby sie spocic czy zmeczyc.

15.06.2010 16:55
odpowiedz
Olibabas
3
Legionista

@Karso

Dzięki temu jest najbardziej precyzyjny (PlayStation 3) <według redaktorów BBC którzy mieli zaszczyt grać we wszystkie kontrolery ruchu>

16.06.2010 20:09
odpowiedz
kozi3000
77
Generał

spoko to wygląda :p tylko ile to bedzie kosztowało??na pewno duzo ;/

21.06.2010 18:29
odpowiedz
Mortalking
90
Senator

Wydać kupę kasy żeby pograć w gierki dla małolatów to trochę chore. Jest Wii i nich tak zostanie.

28.06.2010 00:59
odpowiedz
SSman92
26
Generał

ale szajs

03.07.2010 23:01
odpowiedz
adi123456789
8
Centurion

1 sprawa wieże w nat.. znaczy kinect
2 sprawa na kinect będzie fable 3

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze