Wiadomość gry na świecie 11 stycznia 2005, 10:36

autor: Judith

Gry na PSP do ściągnięcia?

Podczas oficjalnego wydania Sony PSP w Japonii Masa Chatani, szef oddziału ds. technologii, udzielił mediom specjalnego wywiadu. Ujawnił między innymi, że sieć bezprzewodowa, zaimplementowana w najnowszym dziecku Sony, będzie mogła kiedyś służyć np. do grania przez Internet, poprzez specjalne „access pointy”.

Podczas oficjalnego wydania Sony PSP w Japonii Masa Chatani, szef oddziału ds. technologii, udzielił mediom specjalnego wywiadu. Ujawnił między innymi, że sieć bezprzewodowa, zaimplementowana w najnowszym dziecku Sony, będzie mogła kiedyś służyć np. do grania przez Internet, poprzez specjalne „access pointy”.

Ponadto firma planuje umożliwić użytkownikom ściąganie gier przez sieć i zapisywanie ich na kartach pamięci, aczkolwiek na razie sama konsola nie zawiera takiej opcji. W tej chwili na PSP można grać w sieci bezprzewodowej, o ile użytkownicy są w odpowiedniej odległości od siebie (i chcą połączyć się „z doskoku”). Wszystkie gry posiadające tryb multiplayer korzystają z tej funkcji.

Dostęp do Internetu, np. poprzez bezprzewodowy router, zostanie wprowadzony na podobnych zasadach, jak w dzisiejszych konsolach. Jednakże ta opcja nie będzie jeszcze wykorzystywana gdy konsola trafi na rynek amerykański.

Na pociechę zostaje nam fakt, iż niemal wszystkie gry, które ukażą się w najbliższym czasie na PSP, będą miały zaimplementowaną obsługę połączeń bezprzewodowych „z doskoku”. Potwierdził to między innymi William Oertel, reprezentujący znanego potentata w dziedzinie gier konsolowych – firmę Konami.

Bardzo entuzjastycznie wypowiadał się w tej kwestii Joel Manners z EA, twierdząc iż dostęp do Internetu będzie oferował szerokie możliwości – bezpośrednie ściąganie dodatków do gier, a nawet wersji demo, co byłoby świetną reklamą dla kolejnych produkcji. Co prawda w momencie wydania konsoli EA nie będzie oferowała jeszcze żadnych gier do ściągnięcia, nie zmienia to faktu że firma jest taką opcją bardzo zainteresowana i nie omieszka jej kiedyś wprowadzić.

Plany na przyszłość są zatem bardzo optymistyczne, na razie jednak nie mamy dostępu do żadnych konkretów - jak będziemy mogli podłączyć konsolę do internetu, w jaki sposób będzie odbywało się ściąganie, gier, dem czy dodatków. Pozostaje nam czekać na kolejne wieści od Sony i producentów gier na PSP.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
11.01.2005 14:39
Krzych Ayanami
82
Konsul

Na rany boskie... Czy na przyszłość możnaby prosić, żeby pisać informacje sprawdzając, jak dana sprawa wygląda. Bo jak czytam coś podobnego to nie wiem, czy mam zacząć śmiac czy płakać.

PSP oferuje zabawę z innymi graczami na dwa sposoby. Jedno to bezprzewodowe połączenie z inna konsolą, która znajduje się w okreslonym zasięgu. Drugie to wykorzystywanie PUNKTÓW DOSPTĘPOWYCH W STANDARZIE 802.11B DO GRY W INTERNECIE!!!! Wykorzytywywanych w sieciach bezprzewodowych. Odpowiedni sprzet do nadawania sygnału kosztuje jakieś 200 - 300 złotych.

PSP jest urzadzeniem ODBIORCZYM. Takim samym jak notebook czy palmtop.

Druga sprawa. Pisanie o tym, że kosnola nie będzie jeszcze wykorzystywała punktów dostepowych do łaczenia się z intenetem w modelach dostepnych w Stanach jest po prostu śmieszne. Bo już model bedący w sprzedaży w Japonii ma takie mozliwości.

I z tego co mi wiadomo, to posiadanie przez gry mozliwości zabawy grupowej jest równoznaczne z zabawą w internecie. Po prostu wtedy jedna konsola robi za "serwer" a pozostali się dołączają.

Po za tym doskonale wiadomo jak się będzie jakiekolwiek dodatki do gier ściągać. PSP ma port USB2 i jest widziana jako zewnętrzy dysk twardy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zgrać pliki z komputera bezpośrednio na memory sticka, kiedy jest w konsoli.

11.01.2005 14:56
odpowiedz
KaM1kAzE®
63
Luźna Guma Crew

co jak co ale tekst ma fajnego bubla :)

Wszystkie gry które mające tryb multiplayer korzystają z tej funkcji.

może poprawka? :)

Pozatym:
fajna rzecz, tylko kurna spowoduje to już 100% uzależnienie od gier komputerowych....

jedziesz sobie na wakacje nad morze czy w góry po to żeby popykać z kumplami na PSP w innym krajobrazie.... :)

11.01.2005 16:09
odpowiedz
Łosiu
186
Redakcja GRY-OnLine

Krzych Ayanami - zanim zaczniesz się wypowiadac, sprawdź może swoje informacje.

Cytuje relację w targów CES 2005 sprzed 2 dni -
"The Sony PSP's 802.11b wireless capabilities should allow users to access other the internet though a wireless access point such as a home wireless router much like how console connects users online. However, according to game developers we've spoken with at CES, Internet multiplayer capabilities won't be available in time for the PSP launch in North America. "

Więc twoja teza o USA tu pada

Co do reszty nie widze róznic w tym co napisaliśmy a tym co ty napisales.

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-11 16:08:44]

11.01.2005 16:41
odpowiedz
Krzych Ayanami
82
Konsul

Łosiu -> tak się składa, że widziałem fotki z japońskiego PSP. I tam opcje konfiguracyjne dla 802.11b BYŁY Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ . Co do samych gier mogę się mylić, ale sama konsola posiada możliwości bezprzewodowego łączenia się z internetem. To nie jest żadna kwestia przyszłości. To jest dostępne TERAZ.

Po za tym tekst sugeruje - a przynajmniej ja tak go rozumiem - , że połączenie z intenetem przez punkt dotępowy jest jednym z kilku sposobów.

No i widzę jedną naprawdę drobną różnicę między tym co napisano w tekście, a co bez trudu mozna znaleźć w branżowej prasie. Na przykład taką, że producenci Wipout Pure, czy Formuły 1 już ogłosili, że będą się pojawiać bonusy - nowe muzyczki, wygląd bolidów, statystyki. Spósb ich zgrywania do PSP jest wiadomy.

A w tekście robi się z tego jakąś tajemnicę.

11.01.2005 18:43
odpowiedz
Łosiu
186
Redakcja GRY-OnLine

Krzych Ayanami - "tak się składa, że widziałem fotki z japońskiego PSP" - mówisz o japonii - my o USA - dla mnie pewna róznica....

Myslę, że powinieniś to wziąc po uwagę...

Wypowiedź została zmodyfikowana przez jej autora [2005-01-11 18:56:26]

11.01.2005 21:05
odpowiedz
Krzych Ayanami
82
Konsul

Nie widzę żadnej. To nie konsola stacjonalna, której rózne modele trafiają na różne kontynenty - bo trzeba odpowiednio ustawić regiony DVD, czy dać wersje językowe menu... W przypadku PSP urzadzenie będzie przyjmowało gry, gdziekolwiek będa one sprzedawane.

Nawet u nas można znaleźć miejsca dostępowe - kilka miesięcy temu pokazali w Wiedzy i życiu jak to wygląda w Warszawie i podobnych miejsc było od groma.

Wychodzenie z założenia, że dla sprzedawanych w Stanach PSP będą zmieniać konfigurację wydaje mi się raz bez sensu - bo nie wiadomo czemu by to miało służyć - a dwa nigdzie nie słyszałem, żeby coś takiego miało mieć miejsce.

05.12.2009 13:17
odpowiedz
krecha
1
Junior

mam pytanie czy sciagniete nie orginalne gry na psp beda dzialać

05.12.2009 13:19
odpowiedz
krecha
1
Junior

bo mam 200 gier ale nie orginalnych

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze