Wiadomość kompendia 21 czerwca 2017, 20:00

autor: Góral

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy [Aktualizacja: informacje z E3 2017]

W kolejnym kompendium wiedzy zebraliśmy informacje o Call of Duty: WWII - następnej odsłonie serii Call of Duty, której akcja tym razem rozgrywa się w czasach II wojny światowej.

Aktualizacja #1: informacje z E3 2017 (działy 2, 4, 5.1 i 6).

1. Informacje ogólne

Spis treści:
  • 1. Informacje ogólne (1.1. Termin premiery, 1.2. Deweloper, 1.3. Oficjalna zapowiedź)
  • 2. Kampania
  • 3. Tryb zombie
  • 4. Multiplayer
  • 5. Inne (5.1. Beta-testy, 5.2. Zamówienia przedpremierowe)
  • 6. Multimedia

Call of Duty: WWII to kolejna odsłona serii Call of Duty. Cykl od dłuższego czasu podążał w stronę futurystycznych klimatów, ale wielu fanów domagało się powrotu do korzeni serii i konfliktów z przeszłości. Opisywana produkcja jest spełnieniem ich życzeń, gdyż jest to pierwsza od czasu Call of Duty: World at War z 2008 roku część rozgrywająca się podczas II wojny światowej.

1.1. Termin premiery

Premiera produkcji planowana jest na 3 listopada 2017 roku. Gra ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na komputerach osobistych.

1.2. Deweloper

Gra tworzona jest przez studio Sledgehammer Games – założone w 2009 roku przez Glena Schofielda i Michaela Condreya, którzy odeszli z Visceral Games (wcześniej EA Redwood Shores). Deweloper ten znany jest fanom cyklu przede wszystkim z Call of Duty: Advanced Warfare. Firma współpracowała także z zespołem Infinity Ward przy Call of Duty: Modern Warfare 3.

1.3. Oficjalna zapowiedź

Plotki o Call of Duty: WWII pojawiły się kilka miesięcy przed oficjalną zapowiedzią, jednak dopiero w kwietniu 2017 roku firma Activision zdecydowała się zaprezentować pierwszy zwiastun i podzielić się kilkoma szczegółami. Powrót do II wojny światowej zachwycił fanów, którzy wyrazili swoją radość setkami tysięcy „lajków” pod trailerem w serwisie YouTube.

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy [Aktualizacja: informacje z E3 2017] - ilustracja #1

2. Kampania fabularna

Call of Duty: WWII wiernie ukazuje historyczne realia z perspektywy amerykańskiego żołnierza „Reda” Danielsa, walczącego w jednym z oddziałów 1 Dywizji Piechoty (Big Red One). Oprócz niego w grze kierujemy też innym bohaterem – Robertem Zussmanem. To jednak nie wszystkie grywalne postacie, gdyż podczas zabawy wcielamy się też w przywódczynię francuskiego ruchu oporu o imieniu Rousseau.

W trakcie kampanii fabularnej odwiedzamy kilka słynnych lokacji i bierzemy udział w znanych bitwach, np. lądowaniu w Normandii, ofensywie w Ardenach czy też marszu na Berlin. Podczas walki nie odgrywamy superbohatera, którego kule się nie imają. Zamiast tego współpracujemy m.in. z kolegami z jednostki, żołnierzami brytyjskimi oraz członkami francuskiego ruchu oporu.

Rozgrywka w kampanii fabularnej trzyma się ustalonych przez serię standardów – jest więc szybko i efektownie. Pojawiły się jednak pewne nowości, czy też raczej powrót do korzeni, jak np. w przypadku regeneracji zdrowia. Nasz podopieczny nie leczy się bowiem z automatu, a musi korzystać z apteczek. Co ciekawe, gdy pozbędziemy się wszystkich, możemy wezwać na pomoc medyka, który poratuje nas opatrunkiem. Na podobnej zasadzie działa zwiadowca – wystarczy na niego popatrzeć i wcisnąć jeden z przycisków, by ten odnalazł i zaznaczył pobliskich wrogów.

3. Tryb zombie

Oprócz kampanii fabularnej, nieodłącznym elementem serii Call of Duty jest tryb zombie przeznaczony do współpracy. Pojawia się on w tej czy innej formie od dłuższego czasu i polega na odpieraniu fal atakujących nieumarłych. Za zdobywane podczas rozgrywki pieniądze wykupuje się bronie, amunicję i inne elementy ułatwiające dalsze zmagania. Kolejne wcielenie tej zabawy pojawi się w Call of Duty: WWII i zaoferuje oryginalną fabułę, która ma być „pełna dynamizmu i zwrotów akcji”. Szczegóły jednak nie są znane.

4. Multiplayer

Multiplayer Call of Duty: WWII nie odbiega od tego, do czego nas przyzwyczajono i oferuje szybką akcję oraz szereg rozmaitych trybów. W odróżnieniu od kampanii fabularnej, w jego przypadku deweloperzy nie trzymają się kurczowo realiów historycznych, dając graczom swobodę m.in. w dostosowywaniu postaci. W związku z tym w zabawie wieloosobowej po stronie Państw Osi, mogą pojawić się żołnierze o czarnym kolorze skóry itd. Twórcy starali się jednak uchwycić brutalność II wojny światowej, jednocześnie zachowując rozrywkowy klimat multiplayera. Oczywiście pojawiły się pewne nowinki, w tym Kwatery (Headquarters), czyli miejsca spotkań dla 48 graczy. Jak to wszystko wygląda w akcji, obejrzycie na poniższych fragmentach rozgrywki zarejestrowanych podczas targów E3 2017.

5. Inne

5.1. Beta-testy

Beta-testy multiplayera zostaną przeprowadzone w dniach 25-28 sierpnia na konsoli PlayStation 4 i 1-4 września na Xboksie One oraz komputerach osobistych. Gwarantowany udział w zabawie mają osoby składające zamówienia przedpremierowe. Otrzymany kod należy wpisać w tym miejscu.

5.2. Zamówienia przedpremierowe

Gra dostępna jest w przedsprzedaży na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na PC-tach. W ramach cyfrowej dystrybucji dostępne są dwie wersje – standardowa oraz Deluxe. Druga z wymienionych, oprócz oczywiście samej produkcji, zawiera też karnet sezonowy. Nie wiadomo jeszcze, jakie dodatki ukażą się po premierze Call of Duty: WWII, ale śmiało można zakładać, że będą to paczki map oraz nowych rozdziałów do trybu zombie.

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy [Aktualizacja: informacje z E3 2017] - ilustracja #2

6. Multimedia

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy [Aktualizacja: informacje z E3 2017] - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Informacja pojawiła sie pierwotnie 9 maja 2017, 16:12.