Wiadomość kompendia 9 maja 2017, 16:35

autor: Góral

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy

W kolejnym kompendium wiedzy zebraliśmy informacje o Call of Duty: WWII - następnej odsłonie serii Call of Duty, której akcja tym razem rozgrywa się w czasach II wojny światowej.

1. Informacje ogólne

Spis treści:
  • 1. Informacje ogólne (1.1. Termin premiery, 1.2. Deweloper, 1.3. Oficjalna zapowiedź)
  • 2. Kampania
  • 3. Tryb zombie
  • 4. Multiplayer
  • 5. Inne (5.1. Beta-testy, 5.2. Zamówienia przedpremierowe)
  • 6. Multimedia

Call of Duty: WWII to kolejna odsłona serii Call of Duty. Cykl od dłuższego czasu podążał w stronę futurystycznych klimatów, ale wielu fanów domagało się powrotu do korzeni serii i konfliktów z przeszłości. Opisywana produkcja jest spełnieniem ich życzeń, gdyż jest to pierwsza od czasu Call of Duty: World at War z 2008 roku część rozgrywająca się podczas II wojny światowej.

1.1. Termin premiery

Premiera produkcji planowana jest na 3 listopada 2017 roku. Gra ukaże się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na komputerach osobistych.

1.2. Deweloper

Gra tworzona jest przez studio Sledgehammer Games – założone w 2009 roku przez Glena Schofielda i Michaela Condreya, którzy odeszli z Visceral Games (wcześniej EA Redwood Shores). Deweloper ten znany jest fanom cyklu przede wszystkim z Call of Duty: Advanced Warfare. Firma współpracowała także z zespołem Infinity Ward przy Call of Duty: Modern Warfare 3.

1.3. Oficjalna zapowiedź

Plotki o Call of Duty: WWII pojawiły się kilka miesięcy przed oficjalną zapowiedzią, jednak dopiero w kwietniu 2017 roku firma Activision zdecydowała się zaprezentować pierwszy zwiastun i podzielić się kilkoma szczegółami. Powrót do II wojny światowej zachwycił fanów, którzy wyrazili swoją radość setkami tysięcy „lajków” pod trailerem w serwisie YouTube.

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy - ilustracja #1

2. Kampania fabularna

Call of Duty: WWII ma wiernie ukazywać historyczne realia z perspektywy amerykańskiego żołnierza „Reda” Danielsa, walczącego w jednym z oddziałów 1 Dywizji Piechoty (Big Red One). Podczas kampanii fabularnej odwiedzimy kilka słynnych lokacji i weźmiemy udział w znanych bitwach, np. lądowaniu w Normandii, ofensywie w Ardenach czy też marszu na Berlin. Podczas walki nie będziemy superbohaterem, którego kule się nie imają. Zamiast tego mamy współpracować m.in. z kolegami z jednostki, żołnierzami brytyjskimi oraz członkami francuskiego ruchu oporu.

3. Tryb zombie

Oprócz kampanii fabularnej, nieodłącznym elementem serii Call of Duty jest tryb zombie przeznaczony do współpracy. Pojawia się on w tej czy innej formie od dłuższego czasu i polega na odpieraniu fal atakujących nieumarłych. Za zdobywane podczas rozgrywki pieniądze wykupuje się bronie, amunicję i inne elementy ułatwiające dalsze zmagania. Kolejne wcielenie tej zabawy pojawi się w Call of Duty: WWII i zaoferuje oryginalną fabułę, która ma być „pełna dynamizmu i zwrotów akcji”. Szczegóły jednak nie są znane.

4. Multiplayer

O multiplayerze obecnie również nie wiadomo zbyt wiele. Z udostępnionych informacji wynika, że nie będzie on odbiegać od tego, do czego nas przyzwyczajono i oferować ma szybką akcję. Jedną z nowości będą Kwatery (Headquarters), czyli miejsca spotkań dla 48 graczy. Niestety podobnie jak pozostałe elementy produkcji, tak i ten jest na razie skrywany, ale wiadomo, że będzie to swego rodzaju społecznościowy hub, dający „nowe sposoby na interakcję i spędzanie czasu ze znajomymi”.

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy - ilustracja #2

5. Inne

5.1. Beta-testy

W momencie zapowiedzi Call of Duty: WWII dowiedzieliśmy się, że produkcja doczeka się przed premierą zamkniętych beta-testów trybu multiplayer. Obecnie nie wiemy na ich temat zbyt wiele. Na oficjalnej stronie możemy jedynie wyczytać, że zabawa dostępna będzie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One dla osób, które złożą zamówienia przedpremierowe. Dzięki nim otrzymają specjalny kod, który należy następnie aktywować na zalinkowanej wcześniej witrynie.

5.2. Zamówienia przedpremierowe

Gra dostępna jest w przedsprzedaży na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz na PC-tach. W ramach cyfrowej dystrybucji dostępne są dwie wersje – standardowa oraz Deluxe. Druga z wymienionych, oprócz oczywiście samej produkcji, zawiera też karnet sezonowy. Nie wiadomo jeszcze, jakie dodatki ukażą się po premierze Call of Duty: WWII, ale śmiało można zakładać, że będą to paczki map oraz nowych rozdziałów do trybu zombie.

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy - ilustracja #3

6. Multimedia

Co mówi nam zwiastun Call of Duty: WWII? Militarna analiza

Co mówi nam zwiastun Call of Duty: WWII? Militarna analiza [11:42]

Adam Kusiak to redakcyjny amerykanista i fanatyk wojskowości. Co zdoła wycisnąć z trailera Call of Duty: WWII? Co zdradzają nam szczegóły o możliwej fabule i czekających nas bitwach? Poza tym porozmawiamy o autentyzmie i realizmie w serii Call of Duty.

Call of Duty: WWII trailer #1

Call of Duty: WWII trailer #1 [2:08]

Call of Duty: WWII - kompendium wiedzy - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
09.05.2017 20:30
3
dzl
14
Huh?

Ja zostawię tylko ten obrazek. ->

10.05.2017 03:26
-2
odpowiedz
yadin
88
Senator

No nie! Tryb zombie! Nie zawiodłem się! Kolejny producent wie, co dobre. Brakowało mi zombie w wielu ostatnich tytułach.