Wiadomość gry na świecie 6 kwietnia 2017, 13:19

autor: AlexB

Quake Champions - dziś rusza pierwsza faza zamkniętych beta-testów

Zapowiadana miesiąc temu pierwsza faza zamkniętych beta-testów gry Quake Champions, sieciowej strzelaniny będącej kolejnym elementem kultowej marki, rozpocznie się dzisiaj. Serwery zostaną udostępnione w okolicach 16:00 polskiego czasu. Przy tej okazji poznaliśmy też wymagania sprzętowe produkcji.

W marcu firma Bethesda oraz studio id Software rozpoczęły zapisy do zamkniętej bety Quake Champions, zapowiedzianej w 2016 roku sieciowej strzelaniny, będącej kolejną częścią popularnej serii FPS-ów. Niedługo potem dowiedzieliśmy się, że pierwsza faza testów rozpocznie się w czwartek 6 kwietnia. Dzień ten w końcu nadszedł, dlatego wszyscy fani dynamicznych gier multiplayer, którzy otrzymali zaproszenie do udziału w testach, mogą już zacierać ręce. Serwery ruszą dziś około godziny 16:00 czasu polskiego. Pierwsza faza bety zakończy się w niedzielę 9 kwietnia. Na razie możliwość sprawdzenia, jak w akcji sprawuje się najnowsza produkcja studia id Software, mają nieliczni, lecz wraz z upływem czasu zaproszenie otrzyma coraz więcej chętnych, zatem wciąż warto zapisać się do testów. Można to zrobić pod tym adresem. Przypominamy, że tytuł jest dostępny wyłącznie na PC.

Wybrane osoby już dziś będą mogły się przekonać, jak Quake Champions sprawdza się w akcji. - Quake Champions - dziś rusza pierwsza faza zamkniętych beta-testów - wiadomość - 2017-04-07
Wybrane osoby już dziś będą mogły się przekonać, jak Quake Champions sprawdza się w akcji.

Osoby, które już otrzymały dostęp do zamkniętej bety Quake Champions, muszą teraz wykonać kilka czynności. Po pierwsze, konieczne jest zalogowanie się na portalu bethesda.net. Po drugie, na stronie swojego konta należy wybrać opcję „Zrealizuj kod” i wkleić kod otrzymany wraz z mailem zaproszeniowym. W tym momencie wystarczy już tylko pobrać grę i ruszyć do walki o miano najlepszego czempiona. Należy zaznaczyć, że twórcy proszą o zachowanie poufności - niestrumieniowanie oraz nieprzechwytywanie obrazu oraz niedzielenie się wrażeniami z rozgrywki poza oficjalnym forum.

Quake Champions zapisy do zamkniętej bety ruszyły (PL)

Quake Champions zapisy do zamkniętej bety ruszyły (PL) [0:30]

Na oficjalnej stronie gry Quake Champions można już dokonywać zapisów do zamkniętych beta testów. Kolejne materiały wideo już wkrótce.

Quake Champions wydaje się interesującym połączeniem dynamicznej rozgrywki, doskonale znanej weteranom poprzednich części, zwłaszcza Quake III: Arena, oraz nowych pomysłów, związanych przede wszystkim z wprowadzeniem klas postaci. Co prawda niektórzy bohaterowie, tacy jak Ranger, Slash czy Nyx, przewinęli się już przez wcześniejsze odsłony cyklu, lecz tym razem posiadają oni specjalne zdolności, mogące przechylić szalę zwycięstwa podczas meczu na ich stronę. Na oficjalnej stronie gry można przeczytać więcej na ich temat oraz przyjrzeć się broniom i arenom, które pojawią się w tytule.

Quake Champions fragment rozgrywki

Quake Champions fragment rozgrywki [1:58]

Dwuminutowy, nieprzerwany zapis rozgrywki ze strzelanki Quake Champions.

Warto przypomnieć, że Quake Champions będzie oparte o model free-to-play. W darmowej wersji tytułu dostęp do niektórych bohaterów zostanie ograniczony. Twórcy obiecują jednak, że cały system został opracowany tak, by gracze, którzy krytycznie podchodzą do tematu mikropłatności, byli zadowoleni. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery pełnej wersji gry. Dla zainteresowanych - podajemy oficjalne rekomendowane wymagania zamkniętej bety tytułu:

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: Intel Core i5-3330 (3 GHz)
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 670 (2 GB VRAM)
  • Pamięć RAM: 8GB
  • 50 GB wolnego miejsca na dysku
Quake Champions - dziś rusza pierwsza faza zamkniętych beta-testów - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
06.04.2017 14:11
1
Komandor_Jonasz
7
Legionista

Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery pełnej wersji gry, ani jej wymagań sprzętowych.

Błąd. Wymagania są podane w launcherze Bethesdy przy pobieraniu bety i są dość niskie.

Rekomendowane:
Core i5-3330
Geforce GTX 670
8GB RAM
50 GB wolnego miejsca (chyba przesadzili, bo podobnie waży Doom z całą kampanią singlową)

post wyedytowany przez Komandor_Jonasz 2017-04-06 14:15:45
06.04.2017 14:27
odpowiedz
1 odpowiedź
PanWaras
13
Generał

Komandor_Jonasz - Ale to zdanie dotyczyło wymagań sprzętowych pełnej wersji gry.

06.04.2017 14:32
Komandor_Jonasz
7
Legionista

Kierowałem się tym, że przy becie Dooma wymagania się raczej nie zmieniły w porównaniu do pełnej wersji.

06.04.2017 14:54
odpowiedz
AlexB
24
Frankie Niagara

@Komandor_Jonasz Dzięki za informację, tekst został uzupełniony.

post wyedytowany przez AlexB 2017-04-06 14:57:28