Wiadomość gry na świecie 11 stycznia 2017, 19:13

autor: Patryk Batko

Rime - 27 minut rozgrywki z niezwykłej gry

Zapowiedziana jeszcze w 2013 roku baśniowa gra Rime nareszcie doczekała się materiału ukazującego rozgrywkę. Nowy tytuł od twórców Deadlight stawia na lekki styl, opowiadając o tajemniczej wyspie.

Rime - zapis rozgrywki.

Rime to gra platformowa z elementami logicznymi, w której wcielamy się w chłopca przemierzającego tajemniczą wyspę w baśniowej oprawie. Nowy tytuł tworzony przez dewelopera Tequila Works jest skrajnie odmienny od ich poprzedniego projektu, czyli Deadlight będącego survival horrorem z zombie w roli głównej. Pierwsze zapowiedzi Rime zobaczyliśmy jeszcze w 2013 roku, jednak dopiero tydzień temu poznaliśmy datę premiery. Gra ukaże się w maju tego roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch.

W powyższym zapisie rozgrywki przygotowanym przez serwis IGN, możemy zobaczyć początkową lokację i pierwsze zagadki. Jako bezimienny chłopiec budzimy się na plaży i eksplorujemy bajkową wyspę. Nasz bohater potrafi pływać i wspinać się. Elementy logiczne skupiają się w obrębie manipulacji środowiskiem i otwieraniu kolejnych przejść za pomocą tajemniczych przyrządów. W trakcie zwiedzania lokacji naszym kompanem na krótką chwilę zostaje lis, Rime nie można odmówić niezwykłego uroku.

Kolorowa, nadmorska sceneria Rime. - Rime - 27 minut rozgrywki z niezwykłej gry - wiadomość - 2017-01-11
Kolorowa, nadmorska sceneria Rime.
Rime - 27 minut rozgrywki z niezwykłej gry - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
11.01.2017 20:00
2
Persecuted
59
Generał

Na pewno zagram, bo mam słabość do takiej stylistyki (low poly ale w wysokiej rozdzielczości) ;].