Wiadomość sprzęt i soft 7 stycznia 2017, 11:24

autor: Góral

Pady Xbox z natywnym wsparciem na Steamie

Choć użytkownicy Steama korzystają z padów od konsol Xbox 360 i Xbox One od dawna, tak dopiero teraz Valve dodało natywne wsparcie dla obu kontrolerów, dzięki czemu gracze zyskali dużo większe możliwości ich konfiguracji.

Przed kilkoma miesiącami Valve wprowadziło natywne wsparcie na Steamie dla pada DualShock 4. W ostatniej aktualizacji (wersja beta) klienta popularnej platformy cyfrowej dystrybucji pojawiło się podobne rozwiązanie dla kontrolerów Xbox One oraz Xbox 360. Choć oczywiście od dawna można ich było bez problemu używać w większości produkcji, tak od teraz gracze mają dostęp do bardziej zaawansowanych możliwości dzięki Steam Controller Configurator. Krótko pisząc, da się przypisywać rozmaite funkcje pod dowolne przyciski, najpewniej wkrótce pojawią się specjalne konfiguracje przygotowane pod określone tytuły itd. Z racji, że pady od Xboksów cieszą się ogromną popularnością wśród graczy PC-towych, to z pewnością nowa funkcja ucieszy wielu z nich.

Co ciekawe, również fani marki PlayStation doczekali się kolejnego usprawnienia w nowej aktualizacji, gdyż Valve dodało wsparcie dla padów PS4 od zewnętrznych firm, jak np. HORI, MadCatz czy specjalnych padów przeznaczonych do bijatyk.

Pady Xbox z natywnym wsparciem na Steamie - ilustracja #1
Pady Xbox z natywnym wsparciem na Steamie - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
07.01.2017 12:45
Orzeszwmorde
20
Chorąży

Valve dodało wsparcie dla padów PS4 od zewnętrznych firm, jak np. HORI, MadCatz czy specjalnych padów przeznaczonych do bijatyk. Czy to oznacza również wsparcie dla arcade sticków z direct input? Jeśli tak, to bomba! Sam posiadam Hori Fighting Stick mini 4 i z grami takimi jak Street Fighter V są tylko niepotrzebne problemy z kompatybilnością.

post wyedytowany przez Orzeszwmorde 2017-01-07 12:49:19
08.01.2017 16:17
odpowiedz
2 odpowiedzi
floppy50
0
Centurion

najlepsze pady na świecie. nie to co ten plastik dualshock

09.01.2017 05:57
Bucybuc
9
Pretorianin

Na swoim piętnastym koncie Floppy30 masz inne zdanie o Playstation -_- .

09.01.2017 16:58
WytrwałyGamer
3
Pretorianin

Raz hejtuje Sony, by na innym hejtowac MS.