Wiadomość gramynawynos.pl 2 stycznia 2017, 14:39

autor: Adrian Werner

Don't Starve: Shipwrecked zadebiutowało na iOS-ie

Niespodziewanie do dystrybucji w App Store trafiło Don't Starve: Shipwrecked, czyli mobilna wersja dodatku do jednego z największych survivalowych przebojów.

W zeszłym roku doczekaliśmy się wreszcie premiery mobilnej wersji Don’t Starve na iOS-a, a dwa miesiące temu zawitała ona na Androida. Wydanie to zawiera podstawową edycję gry wraz z dodatkiem Reign of Giants. Zastanawialiśmy się wtedy, czy użytkownicy smartfonów i tabletów kiedykolwiek otrzymają znane z pecetów kolejne rozszerzenie, czyli Don't Starve: Shipwrecked. Teraz wiemy, że odpowiedź na to pytanie brzmi twierdząco, gdyż autorzy sprawili nam miłą niespodziankę, wypuszczając tę produkcję bez wcześniejszej zapowiedzi na App Store.

Don't Starve: Shipwrecked na iOS-a sprzedawane jest jako samodzielna produkcja, która nie wymaga posiadania podstawowej wersji Don't Starve: Pocket Edition. Gra kosztuje 4,99 euro, czyli około 22 złote. Na razie nie wiemy, czy twórcy mają w planach opracowanie wersji na Androida, ale zapowiedź tej konwersji wydaje się być jedynie kwestią czasu. Mamy tylko nadzieję, że na to wydanie nie będziemy musieli czekać aż tak długo jak w przypadku „podstawki”.

Don't Starve: Shipwrecked zwiastun na premierę

Don't Starve: Shipwrecked zwiastun na premierę [1:27]

Zwiastun na premierę kolejnego dodatku do Don't Starve. W Shipwrecked gracze będą walczyć o przetrwanie na (nie do końca) bezludnych wyspach.

W Shipwrecked dobrze nam znany bohater imieniem Wilson trafia na archipelag tropikalnych wysepek. Naszym priorytetem jest tradycyjnie przetrwanie. Wymaga to nauczenia się wielu nowych rzeczy, gdyż miejsce akcji posiada odmienne zwierzęta, warunki klimatyczne, pory roku oraz surowce. Nie zabrakło także licznych nowych przedmiotów do skonstruowania za pomocą systemu craftingu. Ponadto gracze otrzymali możliwość zbudowania łódki, pozwalającej na podróżowanie pomiędzy wyspami.

Warto wspomnieć, że Don't Starve: Shipwrecked nie opracowało znane z podstawowej wersji gry studio Klei Entertainment. Zamiast tego zadanie wyprodukowania dodatku powierzono zespołowi CAPY, czyli autorom m.in. Superbrothers: Sword and Sworcery oraz Super Time Force.

Wydanie Don't Starve: Shipwrecked na iOS-a rodzi oczywiście pytanie, czy możemy się spodziewać w przyszłości również konwersji samodzielnego dodatku Don't Starve Together. Mamy nadzieję, że tak się stanie, gdyż rozszerzenie to wprowadziło do gry wyczekiwany przez fanów tryb kooperacyjny.

Don't Starve: Shipwrecked w App Store

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz