Wiadomość gry na świecie 30 grudnia 2016, 09:00

autor: luckie

Najlepsze filmy na tvgry.pl w 2016 roku

Na tvgry.pl regularnie publikujemy ciekawe filmy o tematyce okołogrowej. Które z nich spodobały Wam się w tym roku najbardziej? Zapraszamy do przedostatniej części tegorocznego podsumowania.

Nasi koledzy z tvgry.pl dają z siebie sporo, aby stale przygotowywać dla Was ciekawe materiały o tematyce okołogrowej. Ich filmy często poruszają tematy powszechnych trendów w elektronicznej rozrywce, prezentują różnego zestawienia i gameplaye z nadchodzących hitów czy też przypominają nam growe perełki sprzed lat. W ramach naszego podsumowania dziś zajmujemy się dziesięcioma najlepiej ocenianymi przez Was filmami opublikowanymi na tvgry.pl w 2016 roku.

Cokolwiek by o nim nie mówić, Fallout 4 okazał się atrakcyjnym tematem do żartów. - Najlepsze filmy na tvgry.pl w 2016 roku - wiadomość - 2016-12-30
Cokolwiek by o nim nie mówić, Fallout 4 okazał się atrakcyjnym tematem do żartów.

Na pierwszym miejscu znalazł się humorystyczny film inspirowany grą Fallout 4, w którym redakcja GRYOnline.pl usiłuje przetrwać w postapokaliptycznym Krakowie opanowanym przez morderczy smog i jednocześnie śmieje się nieco z przestarzałych lub często niedziałających mechanik. W zestawieniu pojawiły się też materiał z E3 gościnnie poprowadzony przez Krzysztofa Gonciarza oraz dwa na temat ustawień graficznych w grach na PC. Sprawdźcie, jakie jeszcze filmy spodobały się naszym widzom tvgry.pl.

Najlepiej oceniane filmy na tvgry.pl w 2016 roku

1. Fallout: Zapolskiej 16A – postapokaliptyczni hejterzy atakują redakcję

Fallout: Zapolskiej 16A – postapokaliptyczni hejterzy atakują redakcję

Fallout: Zapolskiej 16A – postapokaliptyczni hejterzy atakują redakcję [13:23]

Kiedy w 2016 roku naukowcy ostrzegali, że smog zabije wszystkich, śmialiśmy się. Ale smog zabił wszystkich. W nowej odsłonie Fallouta śledzimy losy mieszkańców schronu Zapolska 16A, kontynuujących swoją przedwojenną misję. Niestety nawet w tym ostatnim bastionie ludzkości czai się zagrożenie – niebezpieczny hejter. Na szczęście Hed i Gambri nie śpią – wspólnie ruszają na ratunek.

2. Lordareon znowu na E3! Sentymentalny spacerek po targach

Lordareon znowu na E3! Sentymentalny spacerek po targach

Lordareon znowu na E3! Sentymentalny spacerek po targach [5:53]

Nadszedł czas na oczekiwany spacerek po targach E3 2016, podczas którego Krzysztof „Lordareon” Gonciarz przedstawia najbardziej gorące tytuły i technologie. Branża gier wideo dawno nie miała się tak dobrze!

3. 10 bossów, którzy stłukli Heda – najtrudniejsi przeciwnicy w grach

10 bossów, którzy stłukli Heda – najtrudniejsi przeciwnicy w grach

10 bossów, którzy stłukli Heda – najtrudniejsi przeciwnicy w grach [13:11]

Walki z bossami to esencja wielu gier – uwielbiamy je za rozmach, ale też wyśrubowany poziom trudności. Hed, zainspirowany niedawną grą Furi, postanowił urządzić sobie sentymentalną wycieczkę i zebrać 10 bossów, którzy sprawili mu najwięcej problemów. Materiał o tym, jak należy projektować walki z bossami, znajduje się na naszym YouTubie.

4. Zero cieni, zero trawy, zero twarzy - czy jest sens oszukiwać wymagania?

Zero cieni, zero trawy, zero twarzy - czy jest sens oszukiwać wymagania?

Zero cieni, zero trawy, zero twarzy - czy jest sens oszukiwać wymagania? [9:00]

W Internecie pojawiają się poradniki, jak grać w gry poniżej minimalnych wymagań. Drastyczne obniżanie jakości, wyłączanie świateł, cieni i pozbywanie gry detali, byle tylko móc ją uruchomić na antycznym komputerze. Czy to ma jakiś sens? Jak wiele zachowują w sobie gry po takich cięciach?

5. Jeśli mogę, to lepiej to zrobić! Do czego przyzwyczaiły nas gry? - DEKONSTRUKTOR #9

Jeśli mogę, to lepiej to zrobić! Do czego przyzwyczaiły nas gry? - DEKONSTRUKTOR #9

Jeśli mogę, to lepiej to zrobić! Do czego przyzwyczaiły nas gry? - DEKONSTRUKTOR #9 [11:04]

Po latach grania, w pewnych sytuacjach spodziewamy się już, jak gra będzie skonstruowana. Możesz romansować z dwiema postaciami? Pewnie na końcu dostaniesz wybór! Dostajesz zadanie poboczne? Nie ma sensu odmawiać, nawet jeśli wydaje się zupełnie głupie. Kiedy gry przełamują konwencję, to czasami zmuszają nas do myślenia, a czasami po prostu rozczarowują. No bo kto by wpadł na to, że czasami najlepszym rozwiązanie to milczeć, albo nie angażować się?

6. Antyaliasing czy realistyczne włosy? Oto najbardziej wymagające parametry graficzne

Antyaliasing czy realistyczne włosy? Oto najbardziej wymagające parametry graficzne

Antyaliasing czy realistyczne włosy? Oto najbardziej wymagające parametry graficzne [12:58]

"Ustawię od razu wszystko na najniższe, żeby nie mieć problemów z wydajnością!" - nie powiedział żaden gracz nigdy. Chcemy się cieszyć jak najładniejszą grafiką i jednocześnie płynną animacją, ale czasami te rzeczy ciężko jest pogodzić. W grach pecetowych pojawia się coraz więcej ustawień graficznych, ale które z nich obarczyć winą za największe obciążanie komputera? O tym przekonacie się w materiale.

7. Chwalmy Disgaea PC! Dlaczego warto sprawdzić konwersję gry na PC?

Chwalmy Disgaea PC! Dlaczego warto sprawdzić konwersję gry na PC?

Chwalmy Disgaea PC! Dlaczego warto sprawdzić konwersję gry na PC? [14:30]

Disgaea to konsolowa seria taktycznych erpegów, która doczekała się wielu odsłon, ale dopiero niedawno produkcja trafiła na komputery jako Disgaea PC. Tak się złożyło, że mamy w redakcji wielkiego fana marki, który postanowił wyjaśnić, dlaczego warto po nią sięgnąć.

8. Nieznane gry znanych marek - Silent Hill: The Arcade

Nieznane gry znanych marek - Silent Hill: The Arcade

Nieznane gry znanych marek - Silent Hill: The Arcade [8:04]

NRGeek rozpoczyna swój nowy cykl - tylko na tvgry.pl. Zaprezentuje w nim nieznane odsłony znanych marek. W pierwszym odcinku horror przerobiony na strzelaninę prosto z automatów. Czy to ma w ogóle sens?

9. TPP vs FPP - czy widok z oczu bohatera jest lepszy niż zza pleców?

TPP vs FPP - czy widok z oczu bohatera jest lepszy niż zza pleców?

TPP vs FPP - czy widok z oczu bohatera jest lepszy niż zza pleców? [15:13]

W wypadku gier pierwszoosobowych mówi się często o immersji, zanurzeniu w świecie, wczuwaniu w postać. Jest jednak sporo osób, które preferują perspektywę trzecioosobową, a dokładniej - kamerę umieszczoną za plecami postaci. Do czego lepiej nadaje się widok TPP, a do czego FPP? Czy horror z trzeciej osoby może być straszny? Na te pytania odpowiada Kacper Pitala.

10. Jak wyglądało życie gracza w latach 90.? Wspominamy dawne czasy

Jak wyglądało życie gracza w latach 90.? Wspominamy dawne czasy

Jak wyglądało życie gracza w latach 90.? Wspominamy dawne czasy [3:00]

W latach 90. nie było internetu, dostępu do legalnych gier, wsparcia wielkich wydawców. Jak gracze sobie radzili? Do pamiętnych czasów wracają gościnnie Tomasz „Quaz” Drabik, Krzysztof „NRGeek” Micielski, Arkadiusz „Dark Archon” Kamiński, Ryszard „Rysław” Chojnowski i ekipa „Gier z Kosza” (Szymon i Filip Liebert). Materiał nagrano podczas imprezy Pyrkon.

Jutro ostatnia część tegorocznych podsumowań. Na koniec zostawiliśmy najlepiej oceniane przez Was premiery 2016 roku.

Najlepsze filmy na tvgry.pl w 2016 roku - ilustracja #12

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.