Wiadomość gry na świecie 27 grudnia 2016, 09:26

Black Desert Online przez tydzień za darmo

Firma Kakao Games postanowiła sprawić graczom miły prezent na święta i udostępniła za darmo tygodniową wersję próbną gry MMO Black Desert Online. Możecie ją pobrać z oficjalnej strony internetowej produkcji.

Cierpicie na nadmiar wolnego czasu po zakończonych świętach? Koreańska firma Kakao Games postanowiła pomóc graczom z tym problemem, oferując trwającą tydzień wersję próbną gry MMO Black Desert Online. Możecie ją pobrać z oficjalnej strony internetowej tytułu. Trial daje dostęp do całej zawartości, jaką otrzymują płacący użytkownicy.

Okres między świętami a Nowym Rokiem to dla wielu graczy idealny moment, żeby choć na chwilę wciągnąć się w rozbudowane MMO. - Black Desert Online przez tydzień za darmo - wiadomość - 2016-12-27
Okres między świętami a Nowym Rokiem to dla wielu graczy idealny moment, żeby choć na chwilę wciągnąć się w rozbudowane MMO.

Black Desert Online, debiutancki projekt koreańskiego studia Pearl Abyss, jest powszechnie uważane za jedną z najlepiej prezentujących się wizualnie produkcji MMO. Gra oferuje piękny, ogromny, otwarty świat, który przemierzamy jako jedna z dwunastu różnorodnych klas postaci. System walki w założeniu ma być oparty nie tylko na statystykach danego gracza, ale i jego zręczności. Poza starciami z innymi postaciami oraz bossami, tytuł daje możliwość zajęcia się innymi profesjami: ci, którzy nie mają smykałki do bijatyk, mogą zarabiać jako alchemik, rybak czy handlarz. Zadań jest tutaj mnóstwo, dróg rozwoju naszego bohatera także – tydzień wersji próbnej może więc dać jedynie przedsmak tego, co da się osiągnąć przy dłuższej zabawie.

Dokąd zmierza Black Desert? Śliskie sprawy długo wyczekiwanego MMO

Dokąd zmierza Black Desert? Śliskie sprawy długo wyczekiwanego MMO [7:49]

Black Desert Online była jedną z najbardziej wyczekiwanych gier MMO. Tytułowana jednym z najładniejszych tytułów tego gatunku, wystartowała w końcu w Europie, gdzie sprawy nie potoczyły się tak, jak byśmy tego chcieli. Kontrowersyjny model biznesowy, błędy i niekompetencja ludzi zaangażowanych w produkcje, a w końcu oszustwa na dużą skalę. Co poszło nie tak z Black Desert?

Na samotność w trakcie siedmiu darmowych dni z Black Desert Online z pewnością nie będziecie narzekać – gra rozeszła się w ponad milionie egzemplarzy, z czego aż 400 tysięcy zostało sprzedanych na Zachodzie. Niestety, nie obeszło się przy tym bez kontrowersji – w lipcu wydawcy wprowadzili bowiem mikrotransakcje znacznie ułatwiające rozgrywkę. W produkcji typu free-to-play dałoby się to jeszcze przełknąć, jednak w Black Desert Online, które jest tytułem płatnym, posunięcie wywołało spory skandal wśród społeczności.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert Online
  2. Recenzja gry Black Desert – najpiękniejsze MMORPG na rynku
Black Desert Online przez tydzień za darmo - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.