Wiadomość gramynawynos.pl 27 grudnia 2016, 11:41

autor: Adrian Werner

Najlepsze mobilne gry logiczne 2016 roku

W trzecim odcinku naszego cyklu podsumowującego mijający rok omawiamy najlepsze naszym zdaniem mobilne gry logiczne ostatnich dwunastu miesięcy.

W naszym cyklu podsumowującym najlepsze mobilne premiery mijającego roku umówiliśmy już gry wyścigowe i strategie. Dzisiaj przyszedł czas na gry logiczne.

Deus Ex GO

Deus Ex GO zwiastun na premierę

Deus Ex GO zwiastun na premierę [0:59]

Zwiastun Deus Ex GO na platformy z systemem iOS i Android, kolejnego spin-offu jednej z głośnych serii gier firmy Square Enix.

Nie da się ukryć, że większość mobilnych spin-offów dużych pecetowych i konsolowych marek prezentuje poziom co najwyżej mierny. Firmie Square Enix udało się jednak uniknąć tego losu. Najciekawszym tego rezultatem jest seria GO, która adaptuje popularne cykle na turowe gry logiczne. W rezultacie otrzymaliśmy wyśmienite Hitman GO i Lara Croft GO. Natomiast w tym roku dostaliśmy trzecią produkcję tego typu, czyli Deus Ex GO.

W grze kierujemy znanym z innych odsłon serii Adamem Jensenem, który musi wykonywać krótkie, ale niebezpieczne misje infiltracyjne. Realizujemy je w typowo składankowym stylu, starając się unikać wykrycia i po cichu eliminując wrogów. Każdy poziom jest tutaj w praktyce skomplikowaną wieloczęściową łamigłówką. Gracz musi solidnie przemyśleć strukturę mapy i zaplanować kilka posunięć do przodu. Zabawy jest przy tym masa, a do tego, pod względem mechaniki, produkcja jest bogatsza i bardziej różnorodna niż jej dwie poprzedniczki.

Recenzja gry Deus Ex GO – udane hakowanie

Deus Ex GO w App Store (8 PLN)

Deus Ex GO w Google Play (2 PLN - świąteczna promocja)

Concrete Jungle

Concrete Jungle zwiastun na premierę

Concrete Jungle zwiastun na premierę [1:39]

Zwiastun Concrete Jungle, wyprodukowanej przez studio Cole.Powered gry logicznej o zarządzaniu miastem.

Inną doskonałą tegoroczną premierą okazało się Concrete Jungle. Na pierwszy rzut oka gra wygląda jak strategia ekonomiczna. Wcielamy się bowiem w burmistrza współczesnej metropolii i naszym zadaniem jest jej rozwój. Realizujemy to jednak w formie gry logicznej – za pomocą talii losujemy karty pozwalające wybudować na mapie konkretne struktury.

Cała zabawa kryje się w tym, że każda konstrukcja wpływa na charakter sąsiadujących terenów. Na każdym poziomie mamy konkretne zadania do wykonana, więc gracz musi w praktyce z góry planować całe kwartały, a potem zestawiać je z innymi sektorami. Wymaga to wysiłku umysłowego, ale bawi aż miło, a ciężko wypracowane sukcesy zapewniają satysfakcję.

Concrete Jungle w App Store (24 PLN)

Concrete Jungle w Google Play (24 PLN)

klocki

klocki zwiastun

klocki zwiastun [0:19]

Zwiastun gry klocki, kolejnej produkcji logicznej stworzonej przez Macieja Targoniego oraz Wojciecha Wasiaka – polskich twórców ze studia Rainbow Train.

Listę najlepszych naszym zdaniem gier logicznych tego roku zamyka produkcja zatytułowana klocki. Jak po nazwie można się domyślić, projekt opracował deweloper z Polski – studio Rainbow Team. Zabawa tutaj sprowadza się do manipulowania prostymi obiektami w sposób, który pozwoli pokrywającym je kształtom połączyć sie w linię prostą.

Zasady zabawy są zatem minimalistyczne, ale autorzy wykazali się wielką kreatywnością i przy ich pomocy wykreowali zaskakująco pomysłowe oraz różnorodne wyzwania logiczne. Do tego gra co chwila wzbogaca rozgrywkę o nowe mechaniki, sprawiając, że nie mamy czas na nudę.

klocki w App Store (4 PLN)

klocki w Google Play (3 PLN)

Zagraj w najlepsze gry!

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
28.12.2016 12:24
T_D_i
108
Konsul

to ja jakiś zacofany jestem , zatrzymałem się na candy crush