strategie ekonomiczne Najnowsze wiadomości i informacje

Domina - gra o zarządzaniu szkołą gladiatorów zadebiutuje 4 kwietnia

Adrian Werner, 26 marca 2017, 10:39

Studio DolphinBarn ogłosiło, że 4 kwietnia do sprzedaży trafi gra Domina, czyli pecetowa strategia traktująca o prowadzeniu szkoły gladiatorów w starożytnym Rzymie.

Megaquarium nową strategią autorów Big Pharma

Adrian Werner, 25 marca 2017, 06:45

Znane z Big Pharma studio Twice Circled zapowiedziało Megaquarium, czyli strategię ekonomiczną, w której wcielimy się we właściciela oceanarium.

Bit City - ukazała się mobilna strategia ekonomiczna autorów Tiny Tower

Adrian Werner, 15 marca 2017, 12:30

Specjalizujące się w mobilnych strategiach ekonomicznych studio NimbleBit wypuściło właśnie swoją kolejną produkcję w postaci gry Bit City. Pozwala ona użytkownikom systemów iOS i Android na zabawę w budowanie wirtualnych miast.

Mass Transit czwartym dużym dodatkiem do Cities: Skylines

Adrian Werner, 1 marca 2017, 09:05

Zespół Colossal Order i firma Paradox Interactive zapowiedziały dodatek Cities: Skylines - Mass Transit. Skoncentruje się on na dodaniu nowych opcji związanych z komunikacją miejską.

RollerCoaster Tycoon Touch trafiło na App Store

Adrian Werner, 24 lutego 2017, 16:23

Do dystrybucji w usłudze App Store trafiła gra RollerCoaster Tycoon Touch, czyli najnowsza odsłona słynnego cyklu strategii ekonomicznych traktujących o zarządzaniu lunaparkami.

Railway Empire - zapowiedziano strategię ekonomiczną od autorów Patrician IV

Adrian Werner, 24 lutego 2017, 10:36

Studio Gaming Minds i firma Kalypso Media zapowiedziały grę Railway Empire. Będzie to strategia ekonomiczna, w której zajmiemy się rozbudową sieci połączeń kolejowych w Stanach Zjednoczonych w XIX i XX wieku.

RollerCoaster Tycoon Classic - konwersja dwóch pierwszych odsłon serii trafiła na iOS i Androida

Adrian Werner, 1 stycznia 2017, 16:04

Do sprzedaży w usługach App Store i Google Play trafiła gra RollerCoaster Tycoon Classic, czyli produkcja łącząca w jedną całość dwie pierwsze odsłony klasycznego pecetowego cyklu strategii ekonomicznych.

Kingdom and Castles - byli pracownicy Maxis pracują nad strategią o budowaniu miasteczka

Adrian Werner, 3 grudnia 2016, 06:30

Założone przez ludzi, którzy pracowali m.in. nad Spore, Journey i Abzu, studio Lion Shield zapowiedziało grę Kingdom and Castles. Ma to być strategia czasu rzeczywistego, w której zajmiemy się rozwojem niewielkiej wioski, a jednocześnie będziemy musieli także budować zamki w celu odpierania regularnych ataków wikingów i smoków.

Zapowiedziano Tavern Keeper - grę o zarządzaniu gospodą fantasy od autorów Game Dev Tycoon

Adrian Werner, 26 listopada 2016, 14:38

Autorzy Game Dev Tycoon pracują nad nową produkcją, zatytułowaną Tavern Keeper. Będzie to strategia ekonomiczna, w której wcielimy się we właściciela karczmy, wybudowanej w pełnej potworów i magii krainie fantasy.

Cities: Skylines - Natural Disasters zadebiutuje 29 listopada

Góral, 22 listopada 2016, 18:54

Natural Disasters, trzeci dodatek do Cities: Skylines, ukaże się w cyfrowej dystrybucji 29 listopada - poinformowała firma Paradox Interactive. Przy okazji opublikowano nowy dziennik dewelopera.

Premiera Planet Coaster

Entelarmer, 17 listopada 2016, 21:05

Dziś debiutuje gra Planet Coaster - nowe dzieło studia Frontier Developments. Symulator parku rozrywki od twórców Elite: Dangerous i cyklu RollerCoaster Tycoon nie doczekał się zbyt licznych recenzji, ale dotychczasowe opinie pozwalają twierdzić, że zespół sprostał oczekiwaniom graczy.

Transport Fever zadebiutowało w dystrybucji cyfrowej

Adrian Werner, 8 listopada 2016, 11:44

Do sprzedaży trafiła gra Transport Fever, czyli pecetowa strategia ekonomiczna w stylu Transport Tycoon. Polacy na razie mogą ją kupić tylko w dystrybucji cyfrowej, a wydanie pudełkowe ukaże się w przyszłym tygodniu.

Transport Fever - strategia ekonomiczna studia Urban Games ukaże się w listopadzie

Adrian Werner, 13 października 2016, 12:25

Zespół Urban Games poinformował, że strategia ekonomiczna Transport Fever ukaże się 8 listopada. Twórcy opublikowali również obszerną prezentację video, pokazującą grę w akcji.

The Shrouded Isle - nadchodzi strategia o zarządzaniu miasteczkiem kultystów

Adrian Werner, 9 października 2016, 14:44

Autorzy Moon Hunters, czyli ludzie ze studia Kitfox Games, poinformowali, że ich następną grą będzie strategia ekonomiczna The Shrouded Isle. Wcielimy się w niej w burmistrza mieściny kultystów wybudowanej na grobowcach prastarych bóstw, a do naszych zadań należeć będzie m.in. wybieranie, kto z mieszkańców zostanie złożony w ofierze.

Production Line - nadchodzi strategia o produkcji samochodów od autorów Democracy i Gratuitous Space Battles

Adrian Werner, 30 września 2016, 10:55

Ludzie ze studia Positech Games, czyli autorzy cykli Democracy i Gratuitous Space Battles, zapowiedzieli strategię ekonomiczną Production Line, w której wybudujemy fabrykę samochodów i spróbujemy maksymalnie zoptymalizować cały proces konstruowania aut.

Silicon Valley: Billionaire - mobilny podbój Doliny Krzemowej rozpoczniemy w październiku

Adrian Werner, 28 września 2016, 12:12

Studio Nanoo poinformowało, że kończy prace nad mobilną strategią Silicon Valley: Billionaire. Gracz obejmie w niej kontrolę nad małym przedsiębiorstwem technologicznym i jego zadaniem będzie przeobrażenie go w potentata branży.

Nadchodzi Project Automata - strategia ekonomiczna w stylu Transport Tycoon i Industry Giant

Adrian Werner, 27 września 2016, 11:15

Zespół Dapper Penguin pracuje nad strategią ekonomiczną Project Automata, która powstaje z myślą o fanach Transport Tycoon i Industry Giant. Autorzy udostępnili już demo wersji alfa i zbierają obecnie głosy na Steam Greenlight.

Con Man: The Game - premiera strategii o organizowaniu konwentów

Adrian Werner, 28 sierpnia 2016, 12:19

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Con Man: The Game, czyli mobilna strategia ekonomiczna, pozwalająca na wcielenie się w organizatora konwentów. Produkcja bazuje na licencji komediowego serialu Con Man.

Paradox Interactive zapowiada trzeci dodatek do Cities: Skylines - Natural Disasters

Entelarmer, 18 sierpnia 2016, 15:00

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Natural Disasters - kolejne rozszerzenie do strategii studia Colossal Order zatytułowanej Cities: Skylines. Tym razem gracze będą musieli poradzić sobie z bogatym repertuarem niszczycielskich katastrof naturalnych.

Planet Coaster w listopadzie na komputerach PC

Ender, 17 sierpnia 2016, 17:36

Twórcy gry Planet Coaster podali jej ostateczną datę premiery na komputerach PC, która wyznaczona została na połowę listopada tego roku. Produkcja jest kompleksowym symulatorem budowania kolejek górskich oraz zarządzania parkiem rozrywki.

Patch 2.0 do Prison Archtect będzie ostatnim dużym. Następna gra Introversion to Scanner Sombre

Adrian Werner, 28 lipca 2016, 13:45

Studio Introversion ujawniło zawartość patcha 2.0 do Prison Architect i poinformowało, że będzie to ostatnia duża aktualizacja do tego tytułu. Po jej wydaniu zespół zajmie się produkcją gry eksploracyjnej Scanner Sombre.

The Guild 3 - nowe screeny oraz informacje

Adrian Werner, 26 czerwca 2016, 12:39

Na stronie strategii The Guild 3 opublikowano nowe screeny oraz artykuł opisujący zaskakująco rozbudowany system sztucznej inteligencji, który ma napędzać zachowania postaci w grze.

Game Studio Tycoon 3 - zadebiutowała mobilna strategia o tworzeniu gier

Adrian Werner, 5 czerwca 2016, 10:45

Do sprzedaży w usługach App Store i Google Play trafiło Game Studio Tycoon 3, czyli strategia ekonomiczna, w której możemy się sprawdzić w roli szefa studia deweloperskiego zajmującego się produkcją gier.

Premiera Offworld Trading Company - strategii ekonomicznej autorstwa Sorena Johnsona

Jakub Mirowski, 29 kwietnia 2016, 09:22

Na PC zadebiutowała dziś gra Offworld Trading Company - strategia ekonomiczna studia Mohawk Games i firmy Stardock, w której zakładamy firmę na Marsie i próbujemy zwalczyć konkurencję na nowym rynku. Autorem projektu jest Soren Johnson, najlepiej znany z prac nad Sid Meier's Civilization IV.

Transport Fever - zapowiedziano strategię ekonomiczną od twórców Train Fever

Góral, 11 kwietnia 2016, 14:53

Studio Urban Games zapowiedziało grę Transport Fever. Będzie to strategia ekonomiczna na komputery osobiste, skupiająca się na tworzeniu infrastruktury transportowej obejmującej kolej, lotnictwo i nie tylko.

Parkitect - duchowy spadkobierca Rollercoaster Tycoon trafi 5 maja do Steam Early Access

Adrian Werner, 10 kwietnia 2016, 14:32

Studio Texel Raptor poinformowało, że 5 maja do sprzedaży w Steam Early Access trafi gra Parkitect, czyli strategia ekonomiczna o zarządzaniu lunaparkiem, która stanowi rozwinięcie pomysłów z dwóch pierwszych odsłon cyklu Rollercoaster Tycoon.

Offworld Trading Company - nowa strategia projektanta Civilization IV ukaże się 28 kwietnia

Adrian Werner, 9 kwietnia 2016, 15:02

Firma Stardock i studio Mohawk Games ogłosiły, że 28 kwietnia do sprzedaży trafi Offworld Trading Company, czyli strategia ekonomiczna utrzymana w klimatach science-fiction, którą opracował Soren Johnson - główny projektant Sid Meier’s Civilization IV.

Marketing & Malpractice pierwszym dodatkiem do Big Pharma

Adrian Werner, 1 kwietnia 2016, 10:30

Studio Twice Circled zapowiedziało Big Pharma: Marketing & Malpractice, czyli pierwszy dodatek do zeszłorocznej strategii o zarządzaniu firmą farmaceutyczną.

RollerCoaster Tycoon World zadebiutuje 30 marca, ale w usłudze wczesnego dostępu

Jakub Mirowski, 25 marca 2016, 17:39

RollerCoaster Tycoon World - gra, której premiera przekładana jest już od początku ubiegłego roku - ostatecznie trafi do graczy 30 marca... ale w usłudze wczesnego dostępu, o którym wcześniej nie było mowy.

Planet Coaster – zobacz gameplay z wersji alfa

Arantasar, 21 marca 2016, 19:40

Deweloperzy ze studia Frontier Developments udostępnili wybranym portalom i redakcjom fragment wersji alfa gry Planet Coaster – duchowego spadkobiercy serii RollerCoaster Tycoon. W związku z tym w sieci pojawiły się zapisy poszczególnych prezentacji rozgrywki. Część z nich możecie zobaczyć w rozwinięciu wiadomości. Tytuł ma ukazać się pod koniec 2016 roku.

Disney Magic Kingdoms - zapowiedziano strategię ekonomiczną

Adrian Werner, 11 marca 2016, 11:08

Studio Gameloft poinformowało, że pracuje nad grą Disney Magic Kingdoms, czyli mobilną strategią ekonomiczną, w której będziemy zarządzali wesołym miasteczkiem zamieszkanym przez postacie z filmów animowanych wytwórni Disney.

Zapowiedziano Urban Empire, czyli nietypową strategię o zarządzaniu miastem

Adrian Werner, 11 marca 2016, 09:29

Firma Kalypso Media ujawniła strategię Urban Empire, pozwalającą pokierować rozwojem miasta na przestrzeni dwóch stuleci. W przeciwieństwie do typowych przedstawicieli tego gatunku, gra położy duży nacisk na zakulisowe rozgrywki rodziny, z której wywodzić się będą burmistrzowie.

Wieści ze świata (Anno 2205, Rocket League, Rainbow Six: Siege) 1/3/2016

Draug, 1 marca 2016, 14:05

Dziś piszemy o premierze DLC Tundra do Anno 2205, zapowiedzi wydania pudełkowego Rocket League na PS4 i XOne oraz aktualizacji 2.2 do gry Rainbow Six: Siege. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Life in Bunker - strategii ekonomicznej w stylu Fallout Shelter

Adrian Werner, 26 lutego 2016, 11:17

Do sprzedaży trafiła gra Life in Bunker, czyli strategia ekonomiczna, w której naszym zadaniem jest zarządzanie niewielką społecznością żyjącą w schronie przeciwatomowym.

Zapowiedziano Project Highrise - symulator wieżowca w stylu SimTower

Adrian Werner, 24 lutego 2016, 13:08

Autorzy 1849 pracują nad grą Projekt Highrise, którą pomyślano jako następcę kultowego SimTower. Oznacza to, że otrzymamy strategię ekonomiczną pozwalającą zbudować współczesny wieżowiec.

Premiera dodatku Cities: Skylines - Snowfall. Gra trafiła do 2 mln graczy

Hed, 18 lutego 2016, 10:53

Dzisiaj debiutuje dodatek Snowfall do strategii ekonomicznej Cities: Skylines. Płatne rozszerzenie zostało wsparte darmowym patchem, a do gry wprowadzi między innymi motyw zimowy z opadami śniegu, pługami i koniecznością ogrzewania domów. Dzięki temu można powiedzieć, że zima wraca!

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#1 – strategie ekonomiczne)

Adrian Werner, 21 stycznia 2016, 15:48

W naszym nowym minicyklu omawiać będziemy najlepsze mobilne produkcje pozbawione mikropłatności, należące do gatunków, które tradycyjnie są na tym rynku kompletnie zdominowane przez model free-to-play. Zaczynamy od strategii ekonomicznych.

Prison Architect zmierza na konsole; wersja PC-towa z 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy

Góral, 20 stycznia 2016, 18:35

Studio Introversion Software poinformowało, że wiosną bieżącego roku więzienna gra strategiczna Prison Architect ukaże się na konsolach Xbox One, Xbox 360 oraz PlayStation 4 (port przygotuje ekipa Double Eleven). Dodatkowo ujawniono, że wersja PC-towa rozeszła się w ponad 1,5 milionie egzemplarzy.

Zapowiedziano Cities: Skylines - Snowfall. Dodatek wprowadzi zmienną pogodę oraz tramwaje

Ender, 19 stycznia 2016, 19:08

Deweloperzy symulatora budowy miasta Cities: Skylines zapowiedzieli nowe rozszerzenie dla tytułu, które zatytułowane zostało Snowfall. Dodatek wprowadza zmienną pogodę, taką jak deszcz czy śnieg, wpływającą na funkcjonowanie metropolii, a także tramwaje, które uzupełnią istniejącą już ofertę środków transportu publicznego.

Valhalla Hills ukończone, gra opuszcza Wczesny Dostęp

Arantasar, 3 grudnia 2015, 11:58

Osadzona w świecie wikingów strategia ekonomiczna Valhalla Hills, przygotowana przez studio Funatics, została oficjalnie ukończona i opuściła Wczesny Dostęp, w którym znajdowała się od sierpnia. Wraz z premierą gry wydano aktualizację wprowadzającą nową zawartość.

Dziś premiera Anno 2205. Niby w przyszłości, ale trochę po staremu

Arantasar, 3 listopada 2015, 11:25

Dzisiaj premierę ma gra Anno 2205, szósta odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, przygotowana przez doświadczone studio Blue Byte. W pierwszych recenzjach bardzo pozytywnie oceniono produkcję, przyznając jej często 8-9 punktów w dziesięciostopniowej skali. Tytuł przeznaczony jest na komputery osobiste.

Game Tycoon 2 - strategia ekonomiczna o produkcji gier trafiła na Steam Early Access

Adrian Werner, 31 października 2015, 13:40

Do sprzedaży w Steam Early Access trafiła wczesna wersja Game Tycoon 2, czyli strategii ekonomicznej o zarządzaniu studiem deweloperskim produkującym gry w latach 1980-2030.

Premiera Minions Paradise - Minionki rozpoczęły podbój iOS i Androida

Adrian Werner, 14 października 2015, 09:55

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Minions Paradise, czyli mobilna strategia ekonomiczna z Minionkami w rolach głównych.

Prison Architect - dziś premiera więziennej strategii

Góral, 6 października 2015, 12:30

Od 2012 roku więzienna strategia ekonomiczna Prison Architect dostępna była w ramach wczesnego dostępu. Dziś produkcja w końcu ukaże się w pełnej wersji, wraz z nowym trybem rozgrywki Escape.

After Dark pierwszym dużym dodatkiem do strategii Cities: Skylines

Draug, 7 sierpnia 2015, 00:58

Przy okazji targów gamescom 2015 studio Colossal Order i firma Paradox Interactive zapowiedziały After Dark – pierwszy duży dodatek do gry Cities: Skylines, czyli bardzo udanego city buildera wydanego w marcu. Rozszerzenie wprowadzi cykl dobowy i rozmaite funkcjonalności związane z nocą, jak również szereg innych atrakcji.

Bounty Train - wczesna wersja symulatora amerykańskiej kolei ukaże się 17 sierpnia

Góral, 22 lipca 2015, 11:03

Firma Daedalic Entertainment poinformowała, że ciekawa gra strategiczno-ekonomiczna Bounty Train ukaże się w Steam Early Access 17 sierpnia. Pod koniec roku tytuł doczeka się premiery pełnej wersji.

Zapowiedziano Valhalla Hills - strategię ekonomiczną autorów serii Cultures

Adrian Werner, 21 lipca 2015, 09:44

Autorzy serii Cultures zapowiedzieli strategię ekonomiczną Valhalla Hills, w której pokierujemy małym plemieniem wikingów.

Lethis: Path of Progress - do sprzedaży trafiła steampunkowa strategia ekonomiczna

Adrian Werner, 27 czerwca 2015, 16:40

Ukazała się gra Lethis: Path of Progress, czyli pecetowa strategia o zarządzaniu steampunkowym miastem, której autorzy wzorowali się na takich produkcjach, jak Caesar III czy Zeus: Master of Olympus.

Planet Coaster: Simulation Evolved to duchowy spadkobierca RollerCoaster Tycoon

Góral, 17 czerwca 2015, 05:04

Poznaliśmy bliżej kolejną produkcję studia Frontier Developments, znanego graczom przede wszystkim z serii kosmicznych symulatorów Elite. W 2016 roku deweloper wypuści na komputery PC strategię ekonomiczną Planet Coaster: Simulation Evolved (wcześniej znaną jako Coaster Park Tycoon), będącą duchowym spadkobiercą serii RollerCoaster Tycoon.

Anno 2205 zapowiedziane. Futurystyczny city builder ukaże się w listopadzie

Góral, 16 czerwca 2015, 01:21

Firma Ubisoft zapowiedziała futurystyczny city builder Anno 2205 od studia Blue Byte Software. Produkcja zadebiutuje na komputerach PC 3 listopada bieżącego roku, ale wcześniej będziemy mieli okazję wziąć udział w beta testach tytułu.