gry społecznościowe - najnowsze wiadomości i informacje

Solidarność: Menedżer Konspiracji – poczuj się jak Lech Wałęsa

Podczas trwającego w Warszawie XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla po raz pierwszy zaprezentowana została publicznie edukacyjna gra społecznościowa o tytule Solidarność: Menedżer Konspiracji.

gry w Polsce - Olek - 22 października 2013, 14:10

Raport finansowy Zyngi - firma notuje kolejne straty

Z opublikowanego przez firmę Zynga raportu finansowego wynika, że koncern popada w coraz większe kłopoty. Zanotowano ogromne straty jeżeli chodzi o aktywność i ilość użytkowników.

pozostałe - Góral - 26 lipca 2013, 10:53

Zynga zapowiada masowe zwolnienia

Kolejne zwolnienia w firmie Zynga sięgną aż 18% pracowników, czyli około 520 osób. Kłopoty spowodowane są spadającą popularnością przeglądarkach gier studia. W obliczu trudności, Zynga zamierza jeszcze mocniej niż dotychczas skupić się na rynku mobilnym.

pozostałe - luckie - 4 czerwca 2013, 09:48

Ganymede – ukryty gigant, polski smok

W Polsce gry społecznościowe nie cieszą się dobrą prasą. A szkoda, bo w naszym kraju sporo się ich produkuje!

gameplay.pl - Czarny - 7 lutego 2013, 17:45

Umarł król, niech żyje King.com – zmiana na fotelu lidera gier społecznościowych na Facebooku

Niemożliwe stało się faktem. Firma Zynga, od wielu lat będąca liderem na polu gier społecznościowych na Facebooku, straciła palmę pierwszeństwa. King.com, producent i wydawca gier na platformy mobilne, przeglądarkowe oraz społecznościowe, wyprzedził konkurencję.

gry na świecie - eLCeBe - 18 stycznia 2013, 17:12

Zynga zamknie grę Mafia Wars 2 z końcem roku

Znamy kolejną grę Zyngi, która zostanie wycofana z platform społecznościowych ze względu na problemy firmy. Jest nią gangsterska Mafia Wars 2. Produkcja przestanie być dostępna z dniem 30 grudnia.

gry na świecie - Hed - 4 grudnia 2012, 10:13

Farmville 2 rządzi na Facebooku – prawie 50 milionów fanów

Farmville 2 ma niemal 50 milionów miesięcznych użytkowników i jest najczęściej używaną aplikacją na Facebooku. Produkcji firmy Zynga brakuje jednak sporo do pobicia rekordu poprzedniczki.

gry na świecie - Hed - 18 października 2012, 10:35

Popularna gra społecznościowa FarmVille 2 dostępna na Facebooku

Długo oczekiwana gra społecznościowa FarmVille 2 stała się oficjalnie dostępna na Facebooku. Kontynuacja niezwykle popularnego tytułu jest pierwszą produkcją w historii firmy Zynga mogącą pochwalić się trójwymiarową oprawą graficzną.

gry na świecie - Sarge - 6 września 2012, 11:55

Amazon otwiera swoje studio deweloperskie - nadchodzi Living Classics

Living Classics to pierwsza gra nowego zespołu deweloperskiego Amazon Game Studios. Na jego założenie zdecydowała się firma odpowiedzialna za niezwykle popularny sklep internetowy Amazon.

gry na świecie - Sarge - 7 sierpnia 2012, 13:10

Ogłoszono grę Game of Thrones Ascent na Facebooka

Studio Disruptor Beam ogłosiło, że tworzy licencjonowaną grę na podstawie sagi George'a R.R. Martina, która zostanie wydana za pośrednictwem serwisu społecznościowego Facebook.

gry na świecie - DogGhost - 22 maja 2012, 09:20

Zynga.com - zapowiedziano nową platformę dla gier społecznościowych

Największy producent gier społecznościowych na Facebooka zapowiedział start platformy przeznaczonej dla miłośników tego gatunku, która pozwoli za sprawą szeregu nowych rozwiązań na intensywniejszą zabawę.

gry na świecie - DogGhost - 2 marca 2012, 09:14

Porażka japońskiej gry Shenmue City. Maleją szanse na wydanie Shenmue III

Szanse na wydanie gry Shenmue III od kilku lat wydają się być bardzo niewielkie. Studio Ys Net przestało wspierać japońską produkcję społecznościową Shenmue City, co jeszcze bardziej oddala nadzieje na premierę kontynuacji przygód Ryo Hazukiego.

gry na świecie - Sarge - 3 stycznia 2012, 09:42

Najpopularniejsze gry dostępne w serwisie Facebook w 2011 roku

Serwis Facebook opublikował listę gier społecznościowych, które cieszyły się w 2011 roku największą popularnością wśród użytkowników. Pierwsze miejsce zajął tytuł Gardens of Time.

gry na świecie - DogGhost - 23 grudnia 2011, 10:12

Twórca serii Ultima pracuje nad grą społecznościową

Richard Garriott, twórca serii Ultima, pracuje nad grą społecznościową Ultimate Collector: Garage Sale. Tytuł pojawi się na Facebooku i będzie polegał na zbieraniu, kupowaniu i sprzedawaniu wszelakiej maści przedmiotów kolekcjonerskich.

gry na świecie - Kono - 8 grudnia 2011, 11:37

CastleVille debiutuje na Facebooku

Wczoraj swojej oficjalnej premiery doczekała się gra społecznościowa CastleVille. Nowa odsłona popularnej marki autorstwa firmy Zynga jest dostępna za pośrednictwem serwisu Facebook.

gry na świecie - Sarge - 15 listopada 2011, 08:35

W przyszłym roku pojawią się trzy gry osadzone w uniwersum cyklu Pieśń Lodu i Ognia

Trzy gry osadzone w uniwersum stworzonym przez George'a R. R. Martina pojawią się w przyszłym roku. Pierwszą z nich będzie RPG od studia Cyanide, drugim gra z gatunku MMORPG, a trzecim produkcja przeznaczona dla serwisów społecznościowych.

gry na świecie - Kono - 9 listopada 2011, 12:01

Firma Zynga zapowiada własną platformę społecznościową i nowe gry

Firma Zynga na specjalnej imprezie Unleashed w San Francisco zapowiedziała nowe gry oraz własną platformę społecznościową. Usługa Project Z wystartuje wkrótce i będzie działać niezależnie od serwisu Facebook.

gry na świecie - Sarge - 12 października 2011, 12:05

Gra przeglądarkowa Mafia Wars 2 zadebiutowała na Facebooku

Od wczoraj użytkownicy popularnego serwisu społecznościowego Facebook mogą zagrać w Mafia Wars 2. Kontynuacja znanej produkcji firmy Zynga jest dostępna za darmo z opcjonalnym systemem mikropłatności.

gry na świecie - Sarge - 11 października 2011, 12:05

Scenarzyści Toy Story pracują nad filmem na podstawie gry FarmVille?

Scenarzyści filmu animowanego Toy Story ujawnili, że pracują nad filmem na podstawie jednej z produkcji firmy Zynga. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o popularną grę FarmVille.

pozostałe - Sarge - 9 października 2011, 07:25

Heroes & Generals - nietypowa, sieciowa gra wojenna od Duńczyków

Duński zespół deweloperski Reto-Moto pracuje nad multiplatformową grą wojenną zatytułowaną Heroes & Generals. Produkcja pozwoli wcielić się w rolę zarówno szeregowców walczących na linii frontu, jak i generałów wydających najważniejsze rozkazy.

gry na świecie - Kono - 4 października 2011, 13:15

Raport Raptr - gry firmy Zynga na fali

W sieci pojawił się raport dotyczący firmy Zynga. Wynika z niego, że gry społecznościowe wciąż zyskują na popularności i przekonują do siebie hardcore'owych graczy.

gry na świecie - Kono - 28 września 2011, 10:07

Firma Zynga zapowiedziała grę Mafia Wars 2

Firma Zynga zaprezentowała pierwszy zwiastun z gry Mafia Wars 2, która stanowi kontynuację gangsterskiej produkcji przeznaczonej dla użytkowników serwisu Facebook.

gry na świecie - DogGhost - 21 września 2011, 09:20

Adventure World - nowa gra w klimatach Indiany Jonesa od firmy Zynga

Firma Zynga zaprezentowała trailer swojej najnowszej gry społecznościowej, Adventure World, w której gracze wcielą się w podróżników eksplorujących egzotyczne rejony świata.

gry na świecie - DogGhost - 31 sierpnia 2011, 09:50

Startuje otwarta beta Civilization World - nowej gry strategicznej na Facebooka

Gra Civilization World weszła w fazę otwartej bety. Jest to kolejna odsłona popularnej serii strategicznej Sida Meiera, która tym razem została przygotowana z myślą o serwisie społecznościowym Facebook.

gry na świecie - Sarge - 7 lipca 2011, 09:00

FarmVille, CityVille i inne gry Zyngi mają 148 milionów graczy na Facebooku

FarmVille, CityVille, Empires & Allies i inne gry społecznościowe firmy Zynga z Facebooka mają 148 milionów unikalnych graczy. Producent pochwalił się tymi wynikami, żeby zachęcić inwestorów do kupna udziałów, które wkrótce pojawią się w sprzedaży.

gry na świecie - Hed - 4 lipca 2011, 10:59