Final Fantasy XV Najnowsze wiadomości i informacje

Pecetowa wersja Final Fantasy XV potwierdzona?

Arantasar, 2 marca 2017, 13:53

Podczas konferencji GDC 2017 odbywającej się w San Francisco zaprezentowano demo technologiczne gry Final Fantasy XV działające na karcie grafiki GTX 1080Ti. Obecny na pokazie reżyser tytułu, Hajime Tabata, nie skomentował, czy oznacza to pecetowe wydanie produkcji, wiadomo jednak, że część ekipy deweloperskiej chciałaby takiego rozwoju wypadków.

A King's Tale: Final Fantasy XV za darmo na PS4 i Xbox One

Lady Muppeth, 2 marca 2017, 12:17

Oto prawdziwa gratka dla miłośników serii Final Fantasy. Firma Square Enix udostępnia za darmo A King's Tale: Final Fantasy XV - beat’em up osadzony w świecie gry na konsole Xbox One i PlayStation 4. Tytuł był wcześniej oferowany klientom sklepów GameStop i EB Canada jako bonus do zamówień przedpremierowych Final Fantasy XV.

Wysoka sprzedaż Final Fantasy XV uratowała całą serię

Góral, 2 marca 2017, 10:12

Hajime Tabata, reżyser gry Final Fantasy XV, wyjawił, że najnowsza odsłona cyklu była dla marki ostatnią szansą. Square Enix zakładało, że nie sprzeda się więcej niż 5 milionów egzemplarzy, co pogrążyłoby serię, ale na szczęście w miesiąc rozeszło się 6 milionów i najpewniej doczekamy się kolejnych części.

Final Fantasy XV – kompendium wiedzy [Aktualizacja #5: daty premiery DLC oraz aktualizacje gry]

Ender, 9 lutego 2017, 14:50

Kompendium zawiera wszystkie podstawowe informacje dotyczące gry Final Fantasy XV, które poznaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat. Produkcja jest kolejną odsłoną najpopularniejszego cyklu jRPG, za którego powstanie odpowiada firma Square Enix.

Final Fantasy XV - koszt produkcji zwrócił się już pierwszego dnia sprzedaży

Entelarmer, 8 lutego 2017, 10:50

Serwis DualShocker przeprowadził rozmowę z Hajime Tabatą, reżyserem Final Fantasy XV. Japoński twórca zdradził, że koszt produkcji ostatniej odsłony kultowej serii jRPG zwrócił się w ciągu pierwszych 24 godzin od premiery. Przy okazji zapowiedziano wsparcie dla PlayStation 4 Pro i fabularne dodatki DLC do gry.

Final Fantasy XV – gracze odkryli teren przyszłego fabularnego DLC?

AlexB, 10 stycznia 2017, 13:40

Niecałe dwa miesiące po premierze Final Fantasy XV na konsolach PlayStation 4 i Xbox One graczom udało się odkryć zawartość, która może być zapowiedzią przyszłego fabularnego rozszerzenia. Ponadto firma Square Enix ujawniła, że sprzedało się dotąd 6 milionów kopii gry.

Final Fantasy XV i Final Fantasy VII Remake na PC w 2018 roku?

Góral, 9 grudnia 2016, 12:08

Według źródła serwisu VGLeaks gry Final Fantasy VII Remake i Final Fantasy XV ukażą się na komputerach osobistych w 2018 roku. Wcześniej PC-towcy otrzymają Final Fantasy I, Final Fantasy II, Final Fantasy XII: The Zodiac Age, Final Fantasy Tactics: The War of the Lions oraz Chrono Trigger.

Final Fantasy XV - deweloperzy zdradzają plany na przyszłość

Góral, 8 grudnia 2016, 12:25

Firma Square Enix zapowiedziała, że przez najbliższy rok Final Fantasy XV doczeka się rozmaitych usprawnień, udostępnianych w darmowych aktualizacjach. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gra okazała się wielkim sukcesem w Japonii.

Gra Final Fantasy XV dopiero druga. Top 10 UK (27 listopada - 3 grudnia)

g40, 5 grudnia 2016, 12:11

Nie udało się piętnastej części serii Final Fantasy zdobyć złotego lauru zwycięzcy. Dzieło Square Enix musiało uznać wyższość gry FIFA 17. Zapraszamy do sprawdzenia, jak kształtuje się pierwsza dziesiątka największych hitów sprzedaży detalicznej ubiegłego tygodnia w Wielkiej Brytanii.

Final Fantasy XV najszybciej sprzedającą się odsłoną serii, 5 milionów sztuk gry w sklepach

Ender, 1 grudnia 2016, 18:28

Square Enix pochwaliło się, że Final Fantasy XV zostało najszybciej sprzedającą się odsłoną serii w jej historii. Producent ogłosił również, że wysłał do sklepów 5 milionów egzemplarzy gry.

Premiera Final Fantasy XV i dwie aktualizacje

Entelarmer, 29 listopada 2016, 11:40

Final Fantasy XV debiutuje dziś na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Nowa odsłona japońskiej serii otrzymała dwie premierowe aktualizacje, naprawiające błędy i modyfikujące rozgrywkę.

Pierwsze recenzje Final Fantasy XV

Ender, 28 listopada 2016, 19:25

Po dziesięciu latach oczekiwania jesteśmy o krok od premiery Final Fantasy XV. W przeddzień debiutu gry w sieci pojawiły się pierwsze recenzje najnowszej odsłony najpopularniejszej serii jRPG. Krytycy wypowiadają się w przytłaczającej większości pozytywnie o grze, choć wśród opublikowanych tekstów nie zabrakło też bardziej sceptycznych opinii.

Final Fantasy XV doczekało się własnego auta. Cena? Prawie dwa miliony złotych

Jakub Mirowski, 12 listopada 2016, 16:13

W ramach współpracy z firmą Square Enix Audi zaprezentowało pojedynczy egzemplarz samochodu R8 Star of Lucis, związany z mającym premierę jeszcze w tym miesiącu Final Fantasy XV. Cena auta to 375 tysięcy funtów.

Twórcy Game of War pracują nad mobilnym MMO w uniwersum Final Fantasy XV

Adrian Werner, 9 listopada 2016, 13:13

Znane z Mobile Strike czy Game of War studio MZ i firma Square Enix poinformowały, że pracują nad mobilną grą MMO, której akcja osadzona zostanie w uniwersum Final Fantasy XV.

Final Fantasy XV otrzyma szesnaście przedpremierowych DLC

Entelarmer, 9 listopada 2016, 11:50

Firma Square Enix opublikowała zwiastuny gry Final Fantasy XV, prezentujące szesnaście DLC przygotowanych z myślą o zamówieniach przedpremierowych. Dodatki uwzględniają m.in. elementy estetyczne, unikatowe przedmioty oraz niewielką grę w uniwersum nowego Final Fantasy.

Final Fantasy XV ukończone; gra doczeka się trybu co-op

Góral, 28 października 2016, 09:55

Firma Square Enix poinformowała, że prace nad grą Final Fantasy XV dobiegły końca i premierze ustalonej na 29 listopada nic już nie grozi. Ponadto poznaliśmy więcej informacji o DLC planowanych w ramach przepustki sezonowej - okazuje się, że jedno z nich zaoferuje tryb co-op.

Final Fantasy XV – zapis ponad 50 minut rozgrywki

Ender, 16 sierpnia 2016, 19:30

Producenci Final Fantasy XV przedstawili nowe fragmenty rozgrywki, które zebrane zostały w trwającym ponad 50 minut filmie. Prezentują one kluczowe elementy produkcji, takie jak system rozwoju postaci oraz walki, a także fabularny prolog gry.

Final Fantasy XV zaliczy dwumiesięczy poślizg? [aktualizcja: oficjalne potwierdzenie]

Adrian Werner, 14 sierpnia 2016, 11:55

W sieci pojawiły się bardzo wiarygodne plotki sugerujące, że Final Fantasy XV zaliczy dwumiesięczny poślizg. Zamiast zapowiadanej premiery 30 września gra ukaże się dopiero 29 listopada.

Kingsglaive: Final Fantasy XV – nowy zwiastun filmowego prequela Final Fantasy XV

Ender, 25 lipca 2016, 19:28

Producenci filmu Kingsglaive: Final Fantasy XV opublikowali jego nowy zwiastun, a także zapowiedzieli datę premiery w dystrybucji cyfrowej i tradycyjnej. Wydarzenia przedstawione przez obraz rozgrywają się tuż przed rozpoczęciem się Final Fantasy XV, a głosu bohaterom udzielają znani aktorzy, tacy jak Sean Bean.

Final Fantasy XV na 3-minutowym gameplayu

Meehow, 13 czerwca 2016, 19:56

Podczas konferencji firmy Microsoft na tegorocznych targach E3 zaprezentowano 3-minutowy fragment rozgrywki z Final Fantasy XV, przedstawiający starcie z potężnym bossem.

Final Fantasy XV - informacje o DLC latem; wersja PC nie będzie zwykłym portem

Góral, 10 kwietnia 2016, 11:15

Hajime Tabata, producent i reżyser gry Final Fantasy XV, wyjawił kilka nowych informacji na temat tego projektu. Deweloper wspomniał m.in., że ewentualna wersja PC-towa nie ma być zwykłym portem i - jeżeli powstanie - będzie bardziej zaawansowana technicznie niż edycje konsolowe. Ponadto zdradził, że latem bieżącego roku poznamy plany związane z dodatkami.

Final Fantasy XV – wersja PC możliwa dopiero po premierze na konsolach

Ender, 31 marca 2016, 19:03

Reżyser Final Fantasy XV potwierdził, że prace nad pecetową wersją gry będą rozważane dopiero po jej premierze na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł zadebiutuje w sklepach 30 września tego roku.

Uczta dla wyczekujących Final Fantasy XV

Czarny Wilk, 31 marca 2016, 18:05

Wrażenia z nowego dema i anime, nieco informacji o świeżo ujawnionych nowościach dotyczących zapowiedzianego na wrzesień Final Fantasy XV.

Demo Final Fantasy XV działało na PC?

Arantasar, 31 marca 2016, 14:12

Podczas odbywającej się w Los Angeles konferencji Uncovered: Final Fantasy XV pokazano między innymi demonstracyjną wersję gry Final Fantasy XV. Chociaż zgodnie z zapowiedziami tytuł przeznaczony jest wyłącznie na konsole Xbox One i PlayStation 4, ekipa serwisu DSOGaming odkryła, że w trakcie prezentacji wykorzystywano kontroler dedykowany PC. Informacje sugerujące wydanie pecetowe pojawiły się także na stronie sklepu GameStop.

Final Fantasy XV - data premiery, demo, edycje kolekcjonerskie i inne informacje

Góral, 31 marca 2016, 12:18

Firma Square Enix ujawniła w końcu datę premiery jednej z najbardziej wyczekiwanych gier - Final Fantasy XV. Produkcja ukaże się 30 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Ujawniono też nowości w temacie m.in. wersji demo, edycji kolekcjonerskiej i filmów (anime i animacji CGI) na kanwie produkcji. Nie zabrakło również świeżych trailerów.

Final Fantasy XV wystarczy na 50 godzin; deweloperzy celują w stałe 30 klatek na sekundę

Jakub Mirowski, 26 marca 2016, 10:38

Reżyser Hajime Tabata na kilka dni przed ujawnieniem daty premiery gry Final Fantasy XV zdradził, że ukończenie głównego wątku fabularnego zajmie około 50 godzin. Ujawnił też, że twórcy celują w stałe 30 klatek na sekundę na obu konsolach.

Final Fantasy XV ukaże się 30 września?

Góral, 13 marca 2016, 14:44

30 marca podczas specjalnej imprezy firmy Square Enix poznamy datę premiery gry Final Fantasy XV. Źródła serwisu Gematsu twierdzą, że produkcja ukaże się 30 września na konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Final Fantasy XV na PC coraz bardziej prawdopodobne

Adrian Werner, 3 lutego 2016, 10:40

W kodzie oficjalnej strony Final Fantasy XV fani znaleźli wzmiankę o usłudze Steam. To kolejna wskazówka sugerująca, że najnowsza odsłona popularnego cyklu jRPG-ów doczeka się konwersji na pecety.

Final Fantasy XV jak Metal Gear i Call of Duty? Nowy zwiastun i informacje rozbudzają nadzieje

Hed, 1 lutego 2016, 10:50

Wypuszczony w weekend zwiastun Final Fantasy XV pokazał nowe oblicze gry, kojarzące się ze skradankową serią Metal Gear Solid i wybuchową akcją rodem z Call of Duty. Ten materiał, jak i parę ciekawostek na temat rozgrywki (np. systemu walki), rozbudzają nadzieję na to, że Square Enix wraca do formy. Szczególnie, że ponoć gra jest już na ukończeniu.

Final Fantasy XV - nowe informacje na temat walki oraz miast

Entelarmer, 12 stycznia 2016, 13:45

Na oficjalnym forum serii Final Fantasy pojawiły się odpowiedzi na pytania zadane twórcom przez fanów w minionym miesiącu dotyczące gry Final Fantasy XV. Deweloperzy wypowiedzieli się m.in. na temat wykorzystania teleportacji w trakcie walki oraz eksploracji miast.

Final Fantasy XV - reżyser gry potwierdza premierę w 2016 roku

Góral, 2 stycznia 2016, 11:43

Kilka tygodni temu studio Square Enix ujawniło, że Final Fantasy XV można już przejśc od początku do końca, ale deweloperów czeka jeszcze mnóstwo pracy przy dopieszczaniu produkcji. Wczoraj reżyser gry, Hajime Tabata, obiecał jednak, że tytuł zadebiutuje w tym roku.

Final Fantasy XV - wersja pre-beta działa już na pecetach, zapowiedź konwersji wydaje się nieunikniona

Adrian Werner, 14 grudnia 2015, 11:25

Programista Final Fantasy XV zdradził, że jego zespół deweloperski opracował pecetową wersję gry. Nie możemy mieć co prawda pewności, że piętnastka rzeczywiście ukaże się na PC, ale trudno sobie wyobrazić, aby było inaczej.

Final Fantasy XV - grę można już przejść od początku do końca

Góral, 2 grudnia 2015, 16:51

Na forum gry Final Fantasy XV firma Square Enix zdradziła, że produkcję można już przejść od początku do końca i obecnie deweloperzy skupiają się na dopieszczaniu poszczególnych elementów wyczekiwanego tytułu.

Final Fantasy XV - datę premiery poznamy w marcu 2016 roku

Góral, 30 sierpnia 2015, 11:35

Firma Square Enix poinformowała, że gra Final Fantasy XV ukaże się w 2016 roku i dopiero w marcu poznamy konkretny termin premiery. Wtedy bowiem wydawca zorganizuje specjalną konferencję poświęconą wyczekiwanemu tytułowi.

Final Fantasy XV ukaże się w przyszłym roku. Konkretna data w tym miesiącu

Pirlond, 6 sierpnia 2015, 22:25

Choć Final Fantasy XV zostało zapowiedziane już ponad dwa lata temu, wciąż nieznana jest konkretna data premiery gry. Wygląda na to, że debiut produkcji zbliża się coraz większymi krokami – w jednym z wywiadów twórcy tytułu ujawnili, że ukaże się on w przyszłym roku.

Final Fantasy XV - nowe wieści z gamescomu, gra gotowa "w 65%"

Entelarmer, 6 sierpnia 2015, 13:25

Reżyser Hajime Tabata zdradził na targach gamescom garść informacji na temat Final Fantasy XV. Nowe szczegóły dotyczą fabuły produkcji oraz pomysłów związanych z rozgrywką w nowej "Ostatecznej fantazji".

Final Fantasy XV – obejrzyj nowy zwiastun gry oraz fragment rozgrywki

Renox, 5 sierpnia 2015, 19:06

Square Enix opublikowało w ramach targów gamescom 2015 nowy zwiastun gry Final Fantasy XV. Umieszczony w rozwinięciu newsa materiał przedstawia wydarzenia, które miały miejsce 15 lat przed wątkiem fabularnym we wspomnianym tytule. W sieci pojawił się również krótki fragment rozgrywki, na którym główny bohater walczy z kultowym potworem Malboro.

Final Fantasy XV - obejrzyj nagranie z dema Episode Duscae

Góral, 21 lutego 2015, 10:45

Episode Duscae, czyli wersja demonstracyjna gry Final Fantasy XV, ukaże się w Europie 20 marca wraz z Final Fantasy Type-0 HD. Deweloperzy postanowili jednak już teraz zaprezentować mapę, którą zwiedzimy w demie. Dodatkowo ukazano także rozgrywkę w nocy.

Final Fantasy XV - demo ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD

Góral, 7 lutego 2015, 16:01

Firma Square Enix zdradziła, ze wersja demonstracyjna gry Final Fantasy XV ukaże się wraz z Final Fantasy Type-0 HD, czyli 20 marca w Europie. Kod umożliwiający pobranie dema dodawany będzie do premierowego nakładu drugiej z wymienionych pozycji.

Final Fantasy XV z dużym, otwartym światem

luckie, 23 stycznia 2015, 10:31

Dyrektor kreatywny gry Final Fantasy XV zapowiedział, że tytuł będzie mógł się pochwalić dużym, otwartym światem, po którym będziemy się swobodnie poruszać bez ekranów ładowania. To pierwsza produkcja w historii cyklu z podobną strukturą lokacji.

Square Enix pracuje nad sieciowym spin-offem Final Fantasy XV na PC?

Entelarmer, 31 grudnia 2014, 12:00

Firma Square Enix poszukuje osoby zainteresowanej tematyką PC w związku z „nową grą online powiązaną z Final Fantaxy XV”. Czyżby kolejna „Ostatnia Fantazja” miała zawitać na PC?

Final Fantasy XV - nowe materiały video

Adrian Werner, 21 grudnia 2014, 13:42

Firma Square Enix opublikowała dwa nowe materiały video z Final Fantasy XV, znalazły się wśród nich spore fragmenty rozgrywki oraz świeży zwiastun.

Final Fantasy Type-0 HD - znamy zawartość edycji kolekcjonerskiej

Góral, 13 grudnia 2014, 12:31

Firma Square Enix ujawniła edycję kolekcjonerską gry Final Fantasy Type-0 HD. Za niecałe 100 euro fani otrzymają podstawkę i rozmaite dodatki, a także dostęp do ekskluzywnego dema Final Fantasy XV, zatytułowanego Episode Duscae.

Final Fantasy XV - zobacz rozgrywkę i demo technologiczne

Góral, 2 listopada 2014, 12:12

W Internecie ukazały się nowe materiały wideo z gry Final Fantasy XV od firmy Square Enix. Niestety nagrania nie powalają jakością, ale pozwalają zapoznać się m.in. fragmentem otwartego świata produkcji.

Final Fantasy XV na nowym nagraniu z rozgrywki

Góral, 21 września 2014, 15:05

Na Tokyo Game Show firma Square Enix zaprezentowała krótkie demo gry Final Fantasy XV na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Skupia się ono głownie na technicznej stronie produkcji, aczkolwiek ukazuje także krótką walkę z przeciwnikami.

Final Fantasy - kolejne odsłony jRPG-ów od Square Enix trafią na PC?

Sarge, 20 lutego 2014, 12:35

Wygląda na to, że firma Square Enix coraz bardziej przekonuje się do rynku pecetowego. Po wydaniu klasycznych gier Final Fantasy VII i Final Fantasy VIII na Steamie, istnieje szansa na kolejne odsłony serii lądujące na komputerach osobistych.

Final Fantasy XV pokazany w akcji. Na grę trochę poczekamy

Hed, 12 czerwca 2013, 11:25

Square Enix pokazało zwiastun Final Fantasy XV koncentrujący się na dynamicznym systemie walki. Firma potwierdziła też, że tytuł trafi zarówno na PlayStation 4, jak i Xboksa One. Na premierę gry trochę poczekamy – na pewno nie pojawi się ona przed 31 marca 2014 roku.

Final Fantasy Versus XIII to Final Fantasy XV – gra trafi na PlayStation 4

Hed, 11 czerwca 2013, 05:38

Na targach E3 dowiedzieliśmy się, że Square Enix postanowiło przemianować grę Final Fantasy Versus XIII na Final Fantasy XV. Piętnasta odsłona popularnej sagi RPG zostanie wydana na konsoli PlayStation 4.